podanie

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

podanie

Postautor: agniszka84 » 09 wrz 2013, 14:50

witam
mam pytanie jak napisac podanie o dopuszczenie do egzaminu konkursowego ?- kurator zawodowy.Czy sa jakies wzory ?
agniszka84
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2013, 14:32
Lokalizacja: lublin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 09 wrz 2013, 17:04

a jak to sytuacja zmusza ciedo napisania takiego podania , bo to m,nie jakoś zaciekawiło... ja nigdy nie pisałem takowego podania i nie słyszałem aby był jakiś specjalny wzór.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: agniszka84 » 09 wrz 2013, 19:50

Składam papiery na aplikacje kuratorska
to jeden z dokumentów które trzeba zlozyc myslalam ze jest cos gotowego ale najwidoczniej nie
agniszka84
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2013, 14:32
Lokalizacja: lublin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: magdasia » 09 wrz 2013, 21:12

Ale czemu zaraz gotowiec? To chyba nie jest trudne i nie wymaga gotowców. Piszesz podanie o dopuszczenie do egzaminu konkursowego i krótko uzasadniasz dlaczego się o to starasz, na kształt podania o przyjęcie do pracy.
magdasia
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 300
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:02
Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postautor: Aurelius » 09 wrz 2013, 21:15

Agniszka84, oprócz formalnych wymogów, jakie musi spełnić kandydat na aplikanta kuratorskiego, regulowanych ustawą, pozostałe wytyczne, jak i zakres dokumentów niezbędnych w etapie rekrutacyjnym zakreśla już konkretnie okręg, który taką rekrutację przeprowadza. Tak więc moze zdarzyć się tak, że w jednym okregu, jakiś dokument, podanie będzie wymagane, a w innym już nie.

Co do tego podania, to żaden jakiś oficjalny wzór nie jest opracowany. Spokojnie - wydaje mi się - możesz napisać to w ten sposób:

Proszę o dopuszczenie do konkursu na aplikanta kuratorskiego, organizowanego w Sądzie Okręgowym w ............. Prośbę swoją motywuję tym, iż spełniam warunki formalne określone w art. 72 ustawy z dnia 27.07.2001 r. o kuratorach sądowych (Dz.U.2001.98.1071. j.t.), aby zostać aplikantem kuratorskim.

<podpis>
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: agniszka84 » 11 wrz 2013, 14:23

Aurelius bardzo ci dziekuje .
Nie chodzilo mi o gotowiec tylko o wskazówke.
agniszka84
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2013, 14:32
Lokalizacja: lublin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: braty23 » 11 wrz 2013, 17:10

Witam wszystkich, jestem początkującym kuratorem społecznym, dlatego prawdopodobnie zadomowię się na forum na dłużej :)
Agniszka84, parokrotnie podchodziłam do takich konkursów, i szczerze mówiąc moje podanie do prezesa miało dość normalną formułę;
-na wstępie pisałam "W związku z ogłoszeniem konkursu na stanowisko aplikanta kuratorskiego w ... zespole kss w sądzie...., sygnatura konkursu... zgłaszam swoją kandydaturę na to stanowisko.."
-potem w kolejnym akapicie moje dotychczasowe doświadczenia z tematyką kuratorów sądowych i trochę od siebie czym dla mnie jest zawód kuratora
-na koniec standardowa formułka o tym że liczę na możliwość spotkania rekrutacyjnego

nie pisałam nic o warunkach formalnych, bo to że je spełniam wskazywały pozostałe dokumenty, wymagane w procesie rekrutacji . Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam :)
Awatar użytkownika
braty23
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: południe Polski
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: agniszka84 » 12 wrz 2013, 13:00

Dziekuje za rade
agniszka84
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2013, 14:32
Lokalizacja: lublin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: podanie

Postautor: toddcarson » 20 maja 2023, 9:54

Ale po co się teraz przygotowywać? Prawdopodobnie nie jest to trudne i nie wymaga gotowych rozwiązań. W stylu podania o pracę przygotowujesz wniosek o dopuszczenie do egzaminu konkursowego i krótko wyjaśniasz, dlaczego się o to ubiegasz. basketball stars
toddcarson
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2023, 11:01
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości