Witam

Forum, na którym możesz przedstawić się innym, napisać kilka słów o sobie ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

re

Postautor: august75 » 06 lip 2009, 8:18

Nie mam zamiaru generalizować, ale wierzcie mi że przez długi czas szukania pracy w zawodzie niejedno widziałam. Chyba nie ma takiego drugiego kraju, w którym tak oficjalnie kwitnie nepotyzm i korupcja. Wiele razy widziałam na własne oczy jak się załatwia pracę po znajomości, zresztą często nawet tego się nie kryje. Fikcyjne konkursy na stanowiska, na których już od misiąca zatrudniona jest oficjalna kandydatka na to miejsce. Zresztą chyba wszyscy to znamy....
august75
 
Posty: 27
Rejestracja: 14 cze 2009, 8:40
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: hania12 » 06 lip 2009, 10:00

ssako_ryba pisze:
raskolnikow pisze:denerwuje mnie ( i to coraz bardziej) na tym forum to, że co chwile jakiś frustrat pisze, że na układy nie ma rady. ........
Jakbym był adminem to dawałbym dożywotni ban za takie wpisy. I za pytanie społecznych jak pisać sprawozdanie z objęcia nadzoru też.



Wow :lol:

popieram, :D
hania12
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 8
Rejestracja: 14 sie 2007, 15:04
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: agawe » 06 lip 2009, 22:17

August75, podstawowym problemem jest to, że gdy jest więcej kandydatów niż miejsc, to ktoś musi odpaść - nie ma na to rady. Jeżeli wszyscy kandydaci spełniają formalne warunki, to trzeba zastosować jakiś sposób eliminacji, w celu wyłonienia tego "wybrańca", który będzie mógł zostać kuratorem.
Tak naprawdę nie ma standaryzowanych testów, które "wyłoniłby" najlepszych kandydatów, takich którzy byliby doskonałymi kuratorami. Ale faktycznie niezmiernie trudno byłoby takie testy stworzyć, bo co jest tak naprawdę ważne w osobowości kuratora? jaka wiedza jest najbardziej przydatna? jakie cechy powinien mieć tzw dobry kurator?
Stosuje sie zatem sito, jak napisał Sławek, które cos tam sprawdza, ale niekoniecznie predyzspozycje do wykonywania tego zawodu.
Nie można też wykluczyć, że jak ktoś dostaje sie po tzw. "znajomości", nie bedzie jednak najlepszym kuratorem, ze wszystkich ubiegających się o stanowisko.
W każdym razie, u nas jest oficjalny casting i znajomości nie na wiele się przydaja...
¯yczę wytrwałości w faktycznie trudnych obecnie (wielu kandydatów na miejsce) staraniach o pozyskanie etatu aplikanckiego.
agawe
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 208
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:21
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: ssako_ryba » 07 lip 2009, 10:44

Na jednym ze szkoleń organizowanym dla kuratorów padły fajne słowa Przewodniczącego naszego Stowarzyszenia . Postaram się je przytoczyć w miarę wiernie " Większość z Was to indywidualiści i dobrze .Od kuratorów wymaga się podejmowania samodzielnych decyzji . Jeśli więc do wyboru mamy filigranową kobitkę z jajami i bezpłciowego , masywnego faceta , wybieramy do zawodu babeczkę".

Ponadto tak ze swojego podwórka spostrzeżenie. Wolę współpracować w osobami które znałam wcześniej , i które w innych sytuacjach już mi się sprawdziły Pedagog szkolna , psycholog, pracownik socjalny , praktykantka ....) . Swojemu kuratorowi społecznemu powierzam coś, co mam najcennieszego ... człowieka . Chcę mieć pewność, że mój kurator nie zrobi mu krzywdy .
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem. Oskar
Wilde i ja :)
Awatar użytkownika
ssako_ryba
 
Posty: 46
Rejestracja: 06 cze 2009, 18:45
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

re

Postautor: august75 » 07 lip 2009, 12:09

Jeżeli chodzi o "castingi" na kuratorów zawodowych to zupełnie nie mam doświadczenia, bo jak wspominałam nie próbowałam. Nawet nie wiedziałam, że tak się to nazywa ;-), poza tym wyszłam z założenia, że muszę spróbować społecznego przed próbą na aplikację. Bardzo ciężko było mi dostać się na społecznego, czasami miałam już dość tych ciągłych tel. do kierownika, itp. W sumie jestem zdziwiona, że w końcu się udało, dlatego tez przy najbliższej okazji będę próbować z tą aplikacją, chociaż zupęłnie nie wiem czy mam jakieś szanse. Jestem w sumie zmęczona tym szukaniem pracy w resocjalizacji, ale może jedna z kuratorem kiedyś coś wyjdzie, zobaczymy.
august75
 
Posty: 27
Rejestracja: 14 cze 2009, 8:40
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Weronika_ » 07 lip 2009, 18:06

znam najbardziej chyba zdeterminowaną osobę kt. starała się o etat kuratora sądowego... okrągłe 10 lat, najpierw "nie to" wykształcenie i odmowa urlopów wypoczynkowych na zajęcia studia podyplomowe z resocjalizacji,a jednak dyplom zdobyty, zdane egzaminy na aplikację / z "braku miejsc odrzucona"/ kurator społ. dla dorosłych, świetna znajomość tematu, prawo także w praktyce, doskonały kontakt z podopiecznymi...i...jest już zawodowym , tyle że w wydziale rodzinnym/w okręgu chyba było im wreszcie wstyd albo 'brak pomysłów na zniechęcenie kandydata".
nie poddawaj się, oczywiście taaakiego okresu starań Ci nie życzę :wink:
Weronika_
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 189
Rejestracja: 09 mar 2009, 0:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: pola76 » 27 lis 2009, 23:00

Witam!
Podczytuje Was od ładnych kilku miesięcy. Jestem kuratorem zawodowym z Wielkopolski. Jeżeli nie macie nic przeciwko temu chętnie zasilę to szacowne grono koleżeństwa po fachu.

Pozdrawiam!
pola76
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 100
Rejestracja: 27 lis 2009, 22:52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: agawe » 29 lis 2009, 9:34

Serdecznie witamy! :)
agawe
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 208
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:21
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 29 lis 2009, 11:51

Witamy na forum pola76!
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: pola76 » 29 lis 2009, 21:06

Dzięki za miłe przyjęcie :P

Pozdrawiam
pola76
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 100
Rejestracja: 27 lis 2009, 22:52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Żabka » 08 gru 2009, 18:22

pola76 - także Ciebie witam, choc ja raczej z tych "czytających" aniżeli "piszacych" :)
Żabka
 
Posty: 56
Rejestracja: 06 paź 2006, 14:04
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia

Wróć do Dzień Dobry :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron