Teczki nadzoru, raporty i inne dokumenty otczące nadzoru kur

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Teczki nadzoru, raporty i inne dokumenty otczące nadzoru kur

Postautor: mareczeq » 28 sie 2020, 12:53

dzień dobry wszystkim,

jestem zupełnie zdezorientowany w obecnej sytuacji zyciowej i rodzinnej jaką niestety miesliśmy z byłą partnerką w naszym życiu trafić.
trafilismy oczywiście do sądu, jestesmy wv trakcie procesu - juz po 3 posiedzeniach Sądu. Sprawa , tragiczna jak każda rodzinna toczy się o opiekę nad naszym synkiem.
sprawy o ograniczenie władzy rodzicielskiej sa praktycznie jednoczasowo wysłane. Oczywiście syn jest malutki i ma obecnie 3l i 7mies i.... najbardziej lubił kiedy trzynamy za ręce po dwóch stronach przez rodziców skakał jak kot w butach. akurat tego juz nie możemy mu dać już, podobnie jak innych familinych wygibasów. nie stac nas na to. Na zabawki najdroższe owszem.
Stoimy obecnie po dwóch stronach naszego rodzinnego koloseum z wiwatującym tłumem swoich fanów t "przyjaciół", "członków rodziny", znajomych i podpowaidaczy i mącicielów.
. jedynie nie spotkalismy nikogo kto byłby wpadł na pomysł żeby spróbować nas pogodzić. nikogo takiego chyba nie mijałem. wszyscy chęnie idą z nami na wojne. niestety. dotarlo to do mnie niedawno.
krótka historia. niby powszechna a tragiczna.
mamy opiekę naprzemienną, cotygodniowa. niestety - jak określono na sprawie - tymczasowo. jedno z nas niestety świeta spędzi sam.
oczywiście oglądam akta, kartki, dokumnty, wnioski itd...ale dowiedzialem się że są jeszcze jakies tzw kuratorskie teczki nadzoru - jesli sie nie mylę. Nie mam specjalnych problemów z Pania Kurator, i też szczególnie nie zwracałem uwagi. Wizyty krutkie,, jasne, zdystansowane.. własciwie kilka minut. Nic strasznego. Po stronie byłej partnerki - w aktach były 2 takie obserwacje - czytałem- opis - oczywiscie miły, basniowy ale zaczynam sie niepokoić bo moje chyba są jakies "zimne". tzn.może to panika z mojej strony. jdnak czułbym sie znacznie spokojniej gdybym mógł zapoznac się z takimi aktami czy obserwacjami. poza ww 2 dniami. Szukałem po necie...i głowa mnie juz boli.
prosze o pomoc i wskazówki: można czy nie i ewentualnie do kogo się zwraca: pisze?...już nie wiem jak to nazywać.
Z góry dziękuję
mareczeq
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Teczki nadzoru, raporty i inne dokumenty otczące nadzoru

Postautor: Ultima » 09 wrz 2020, 10:18

Witaj
Wszystkie istotne dokumenty, które sporządza kurator wizytujący miejsce zamieszkania rodziny, znajdują się w aktach sprawy. Z treścią tych dokumentów oraz innymi materiałami np. przesłuchaniem stron, świadków, opiniami ze specjalistycznych ośrodków, dokumentami przesyłanymi przez Policję, szkołę itp. zapoznaje się Sąd prowadząc postępowanie w danej sprawie. Osoba której dotyczy postępowanie opiekuńcze tj. strona ma wgląd w tę dokumentację (należy złożyć wniosek).

Dokumentacja zawarta w teczkach nadzoru kuratorskiego to najczęściej kopie/odpisy dokumentów z akt sprawy oraz pozostałe dokumenty tj. wezwania, zwrotne potwierdzenia odbioru, karty podejmowanych czynności, kt. nie mają istotnego znaczenia do rozpoznania sprawy i wydania postanowienia.

Wszelkie pytania, wątpliwości a także ważne informacje warto kierować do kuratora który bezpośrednio wizytuje środowisko. Jeśli jest to kurator społeczny, można też kontaktować się z kuratorem zawodowym kt. w swoim referacie wykonuje daną sprawę. Kurator zawodowy pełni dyżury w Sądzie Rejonowym, który prowadzi postępowanie dotyczące danej sprawy - właściwym ze względu na miejsce zamieszkania małoletnich dzieci. Dane kontaktowe do kuratora zawodowego zamieszczane są na stronie Sądu.

Ps. Jeśli jest szansa na pogodzenie, czy choćby wypracowanie przez obie strony "planu wychowawczego", ukierunkowanego na zminimalizowanie konfliktów w sprawach dotyczących dziecka, warto skorzystać z mediacji.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości