Kontynuacja nadzoru

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Kontynuacja nadzoru

Postautor: rafi8886 » 25 paź 2019, 21:05

Witam, jestem kuratorem społecznym. Dostałem w zastępstwie za koleżankę kontynuację nadzoru nad nieletnią dnia 18 października b.r., jednak okazuje się, że miesiąc temu nieletnia już nie jest nieletnią, uzyskała pełnoletność. Czy to błąd kuratora zawodowego i mam to zgłosić? czy mimo pełnoletności sąd mógł zlecić dalszy nadzór?

Z góry dzięki za odpowiedzi
rafi8886
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2019, 23:36
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Kontynuacja nadzoru

Postautor: kesey » 25 paź 2019, 21:29

rafi8886 pisze:Dostałem w zastępstwie za koleżankę kontynuację nadzoru nad nieletnią dnia 18 października b.r., jednak okazuje się, że miesiąc temu nieletnia już nie jest nieletnią, uzyskała pełnoletność. Czy to błąd kuratora zawodowego i mam to zgłosić? czy mimo pełnoletności sąd mógł zlecić dalszy nadzór?


A może bardziej etyczne byłoby spytać u źródła czyli u tego rzekomo błądzącego kuratora zawodowego?

Proponuję lekturę ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, w szczególności w części dotyczącej wykonywania środków wychowawczych i ich wygasania z mocy ustawy, a także Kodeksu etyki kuratora sądowego.

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Za ten post autor kesey otrzymał podziękowania - 2
anca(26 paź 2019, 12:01), kropka(25 paź 2019, 21:41)
Ocena:8%
 
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Re: Kontynuacja nadzoru

Postautor: Ultima » 25 paź 2019, 23:24

rafi8886 pisze:Witam, jestem kuratorem społecznym. Dostałem w zastępstwie za koleżankę kontynuację nadzoru nad nieletnią dnia 18 października b.r., jednak okazuje się, że miesiąc temu nieletnia już nie jest nieletnią, uzyskała pełnoletność. Czy to błąd kuratora zawodowego i mam to zgłosić? czy mimo pełnoletności sąd mógł zlecić dalszy nadzór?
Z góry dzięki za odpowiedzi


"Błędy człowieka czynią go sympatycznym." Johann Wolfgang von Goethe :-D

Witaj rafi8886 na forum.
Nawiązując do wypowiedzi powyższej, dodam, że na forum nie znamy tej konkretnej sprawy, możemy więc tu odpowiedzieć tylko z pewnym prawdopodobieństwem lub też wskazując na wszelkie możliwe rozwiązania z których jedno będzie odpowiedzią na Twe pytanie.
Pewną odpowiedź uzyskasz pytając kuratora kt. zlecił w/w zadanie.
Nadzór nad osobą nieletnią orzekany jest na podstawie przepisów Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich i to przepisy tej ustawy określają zakres podmiotowy ustawy, czyli pojęcie "nieletni".
W przypadku wykonywania środka wychowawczego, szczególnie nadzoru kuratora nad osobą nieletnią, pojęcie to oznacza osobę do ukończenia 21 lat.
W przykładzie o którym piszesz zachodzi prawdopodobnie taka sytuacja, że pomimo ukończenia 18 lat, występują przesłanki do kontynuowania nadzoru nad nieletnią. W tym wypadku, kurator zawodowy był zobowiązany aby zlecić kontynuację nadzoru.
Oczywiście jest też możliwa sytuacja, że kontynuacja nadzoru została przekazana przez pomyłkę, przy czym jest to mniej prawdopodobne.
Załączniki
Screenshot_20191025_224536.jpg
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron