Test na obecność substancji psychoaktywnych

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Test na obecność substancji psychoaktywnych

Postautor: aplikant » 17 wrz 2018, 19:35

Dzień dobry. Chciałbym uzyskać opinię kuratorów rodzinnych na temat możliwości przeprowadzenia nadzorowanym (w sprawie Opmk)przez kuratora rodzinnego testu na obecność substancji psychoaktywnych. Oczywiście Sąd nie przekazal kuratorom testów więc rozważam zakupienie go z własnych pieniędzy. Proszę o pomoc i rady jakie mam możliwości sprawdzenia czy podopieczna nie jest pod wpływem? Z góry dziękuję za pomoc.
aplikant
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2014, 17:39
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Test na obecność substancji psychoaktywnych

Postautor: kgb14 » 17 wrz 2018, 21:33

Nie jestem rodzinny niemniej zasada jest taka sama---nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Żadnego zakupywania z własnych środków a później przeprowadzania testów...a gdzie szanowny kolega to zutylizuje( wyrzuci) ?A co jeśli nadzorowany a raczej jego opiekunowie zażyczą sobie weryfikacji tego testu...ma kolega wyznaczoną do tego przychodnię ?
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek

Za ten post autor kgb14 otrzymał podziękowanie od
Donek(18 wrz 2018, 9:30)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Re: Test na obecność substancji psychoaktywnych

Postautor: costa1010 » 17 wrz 2018, 23:31

aplikant pisze:Dzień dobry. Chciałbym uzyskać opinię kuratorów rodzinnych na temat możliwości przeprowadzenia nadzorowanym (w sprawie Opmk)przez kuratora rodzinnego testu na obecność substancji psychoaktywnych. Oczywiście Sąd nie przekazal kuratorom testów więc rozważam zakupienie go z własnych pieniędzy. Proszę o pomoc i rady jakie mam możliwości sprawdzenia czy podopieczna nie jest pod wpływem? Z góry dziękuję za pomoc.



Obecnie nie ma podstawy prawnej do wykonywania takich badań przez kuratora w sprawach Opm , a nawet gdyby były, to w warunkach nadzoru, bez asysty Policji, takie badanie może być kłopotliwe (w sytuacji konieczności zabezpieczenia dziecka,przekazania dziecka, ew. możliwa agresja ze strony badanej).
Z testami na środki odurzające jest jeden zasadniczy problem - testy wykrywają obecność środka, którego zażycie mogło nastąpić kilka dni temu - miałem taki przypadek, że matka dziecka na żądanie rodziny poddała się badaniu (dobrowolnie) w mojej obecności. Wynik pozytywny. Wezwano patrol - funkcjonariusze nie dostrzegli podstaw do przekazania dziecka rodzinie ze względu, że matka logicznie się wypowiadała, była komunikatywna i wg. ich oceny pozytywny wynik mógł dotyczyć zażycia środków, a tym samym pozostawania pod jego wpływem kilka dni wcześniej. Funkcjonariusze ocenili, że sytuacja nie zagraża życiu dziecka. Faktem jest, że ta sytuacja miała wpływ na późniejsze rozstrzygnięcie w kwestii dalszych losów dziecka.

Jeżeli się nie mylę uprawnienie do badania ma Policja na podstawie art. 74 kpk.

Za ten post autor costa1010 otrzymał podziękowania - 2
Donek(18 wrz 2018, 9:30), Ultima(20 wrz 2018, 21:19)
Ocena:8%
 
Awatar użytkownika
costa1010
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 180
Rejestracja: 07 kwie 2016, 20:00
Podziękował : 40 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy

Re: Test na obecność substancji psychoaktywnych

Postautor: aplikant » 18 wrz 2018, 9:31

Dziękuję za odpowiedzi.
aplikant
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2014, 17:39
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron