Wywiad środowiskowy

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Wywiad środowiskowy

Postautor: Młody » 24 sty 2018, 0:32

Witam!
Mam pytanie dotyczące wywiadu środowiskowego przeprowadzonego przez kuratora. Jestem osobą nieletnia i wiem, że taki wywiad się odbędzie w sprawie o alkohol. Czy na podstawie tego wywiadu kurator rozpatruje czy odbędzie się sprawa w sądzie?
Młody
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2018, 0:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Wywiad środowiskowy

Postautor: costa1010 » 24 sty 2018, 23:24

Prawdopodobnie wiesz o takim wywiadzie, gdyż otrzymałeś postanowienie o wszczęciu postępowania i do tej sprawy sąd zlecił przeprowadzenie wywiadu środowiskowego przez kuratora sądowego.
Kurator nie decyduje o posiedzeniu sądu,zaś w tym przypadku (spożywanie alkoholu przez osobę nieletnią jak mniemam) może wskazać odpowiedni wg. jego oceny środek wychowawczy, który może zastosować względem Ciebie.
Awatar użytkownika
costa1010
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 180
Rejestracja: 07 kwie 2016, 20:00
Podziękował : 40 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy

Re: Wywiad środowiskowy

Postautor: ryba1922 » 02 lip 2019, 10:19

witam. Czy w Polskim prawie jest cos takiego że nieletni po śmierci jednego z rodziców otrzymóje sądownie nadzur kuratora, który jak wszystkim wiadomo i znane jest przyznawany w szczególności gdy osoba nieletnia nie będzie przestrzegac prawa kolokwialnie mówiąc coś przeskrobie ?
ryba1922
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2019, 19:09
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron