Obowiązki Kuratora

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Obowiązki Kuratora

Postautor: tomex » 20 lis 2017, 23:22

Witam
Od ponad roku w naszej rodzinie jest prowadzony nadzóe kuratorski .Został on przydzielony na mój wniosek podczas sprawy rozwodowej
Od początku nadzoru pani kurator pomija udzielane przeze mnie informacje
Postanowiłem do pani kurator przesyłać droga mailowe dokumenty jakie uzyskuje z poradnii ,informacje o moich staraniach w wychowanie dzieci, działaniach opiekuńczo wychowawcze lub sytuacjach jakie sa w naszej rodzinie zarówne te dobre jaki i złe .
Niestety pani kurator informacji z maili nie zamieszcza sprawozdaniach i karcie czynnosci nadzoru .Ograniczajac sie jedynie do napisania tytułu maila ( albo i to nie ) i informacji, iz "pełna treśc emaili do wglądu "
Powoduje to sytuacje kiedy to sąd nie ma pełnej wiedzy o sytuacji panujacej w naszej rodzinie .
Pisałem skargi na takie działania do kierownika Zespołu kuratorskiego i kuratora okregowego . Niestety kurator okregowy uwaza, że maile nie są dokumentem a tresci w nich zawarte sa nacechowane moim subiektywnym spojrzeniem na sprawy
Dodam, że wszelkie informacjie uzyskane od byłej żony są zamieszczane
Prosze o radę co zrobić aby informacje przekazywane pani kurator ustnie lub pisemnie lub te które przekazuje na pismie w czasie wizyt domowuch (To znaczy pani kurator nie chce przyjmować informacji na pismie ode mnie ) pani kurator zamieszaczał w dokumentacji z nadzoru
Jakie są obowiazki kuratora w tym zakresie ????

Uwaga moderatora: ultima
Temat przeniosłam do odpowiedniego działu.
Załączniki
kurator2.jpg
tomex
 
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2017, 22:46
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Obowiązki Kuratora

Postautor: Ultima » 21 lis 2017, 22:38

Witaj.
Obowiązki kuratora sądowego uregulowane zostały w Ustawie z dnia 27 lipca 2001 r. o kuratorach sądowych (Dz.U. 2001 nr 98 poz. 1071z późn. zmian.)
oraz w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 12 czerwca 2003 r. w sprawie szczegółowego sposobu wykonywania uprawnień i obowiązków kuratorów sądowych (Dz.U. 2003 nr 112 poz. 1064 z późn. zmian.), ponadto w szeregu innych ustaw i rozporządzeń.
Wykonywany przez kuratora nadzór, jest ściśle powiązany z konkretnym, wydanym przez Sąd orzeczeniem - które także zawiera istotne punkty rzutujące na czynności podejmowane w nadzorze.
Kurator, sporządzając dokumentację dotyczącą nadzoru, ujmuje informacje prymarne ze względu na w/w orzeczenie w oparciu o przepisy które częściowo regulują zakres zamieszczanych informacji.
Warto porozmawiać z kuratorem wykonującym nadzór o swoich oczekiwaniach w zakresie przyjmowania informacji i zamieszczania ich w dokumentacji oraz o powodach nie zamieszczania informacji o których piszesz.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: Obowiązki Kuratora

Postautor: tomex » 06 gru 2017, 14:05

Ultima pisze:Kurator, sporządzając dokumentację dotyczącą nadzoru, ujmuje informacje prymarne ze względu na w/w orzeczenie w oparciu o przepisy które częściowo regulują zakres zamieszczanych informacji.
.

A jakie to przepisy ( w jakiej ustawie czy rozporzadzeniu )??????
Nigdzie ( nie znalazłem ) nie ma napisane, iz kurator może ujmowac informacje prymarne.
Dzis jakas informacja nie jest prymarna a za rok może sie nią stać
Wiec, który przepis pozwala kuratorowi selekcjonowac informacje kierowane do sądu
tomex
 
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2017, 22:46
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Obowiązki Kuratora

Postautor: Ultima » 07 gru 2017, 21:39

Jak już pisałam wyżej, obowiązki kuratora uregulowane są w przepisach różnych ustaw i rozporządzeń, np. § 4 ustęp 2 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 12 czerwca 2003 r. w sprawie szczegółowego sposobu wykonywania uprawnień i obowiązków kuratorów sądowych wyznacza kuratorowi, jakie informacje zawiera w sprawozdaniu z objęcia nadzoru. I tak kurator rodzinny przedstawia diagnozę środowiskową, zamierzenia resocjalizacyjne, metody prowadzenia nadzoru, warunki osobiste i bytowe podopiecznego, zadania do realizacji, prognozę resocjalizacyjną oraz podaje źródła informacji o podopiecznym.
Ustęp 3 w/w paragrafu 4 określa jakie informacje kurator ujmuje w sprawozdaniu z zakończenia nadzoru. Kurator rodzinny opisuje jego przebieg, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji planu pracy z podopiecznym oraz oceny wykonania obowiązków i postawy podopiecznego w okresie nadzoru.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości