Nietypowe Alimenty!

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Nietypowe Alimenty!

Postautor: Paw7890 » 20 mar 2006, 12:53

Witam,
otóż Sąd Okregowy w £odzi wydał wyrok rozwodowy i ustalił (bez naszej zgody!), że ja mam przyznaną opiekę prze 24 dni/mies na synem, moja była żona tylko 6 dni/mies opieki nad tym samym synem i zobowiazał byłą żone do płacenia alimentów na syna 100 zł/mies. (miejsce zam. syna - u mnie)
W styczniu tego roku Sąd Rejonony orzekł wstecznie ,że to ja mam też! płacić alimenty na tego syna, ale w wysokości 350 zł/mies. i ustalił miejsce zamieszkania syna u moje byłej żonie ( 6 dni /mies - bez zmian)
Więc teraz była żona napuściła na mnie komornika (zajął mi konto i pensję), ale teraz ja równiez skorzystam z innego komornika (mam wyrok natychmiastowej wykonalności) i ją też będzie ściagał komornik. Wyrok się na dniach uprawomocni.
Więc, warto o tym pamiętać i ponformować wszystkich ojców ,że mogą wystąpić o alimenty do byłej żony na dzieci, nawet jeśli Ci ojcowie płacą już alimenty na swoje dzieci.
Mam pytanie ,czy to jest logiczne i zgodne z prawem. Ale chyba musi być zgodne, bo sąd az 7 dni zastanawiał sie nad wyrokiem ( akt IXC 119/05)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Paweł Chłosta
Paw7890
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2006, 12:46
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Barbara » 20 mar 2006, 13:51

Zawód kuratora nie jest zawodem prawniczym; wykonujemy w sądzie zadania wychowawczo - resocjalizacyjne, diagnostyczne i profilaktyczne, czyli - pedagogiczne. Wszelkie pytania z zakresu prawa radzę kierować do prawników, a nie do kuratorów.
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: romantico25 » 18 kwie 2006, 19:05

Mysle ze wsrod kuratorow duzo jest osob po studiach prawniczych (sam jestem kuratorem spolecznym) i mogloby odpowiedziec na te pytanie- nie rozumiem tak przedmiotowej odpowiedzi Barbary, ludzie co was taka znieczulica dopadla???P.s Jezeli wypelniasz Droga Barbaro tak sztywno swój zawód to wspolczuje wspolpracownikom!
romantico25
 
Posty: 44
Rejestracja: 09 lut 2006, 15:14
Lokalizacja: lubelskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Barbara » 18 kwie 2006, 21:17

Drogi romantico 25 - ja naprawdę uważam, że nasze forum nie jest po to, by komentować orzeczenia sądu. A jeśli Ty masz na ten temat inne zdanie - no cóż, masz prawo. Ale uszanuj też moje.
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: romantico25 » 19 kwie 2006, 7:09

Droga Barbaro szanuje Twoje zdanie- ale jak "wyjezdzasz" z fachowym językiem do kogos kto moze byc laikiem. Moim zdaniem polskie prawo zawiera duzo błędów prawnych i nie kazdy musi zna kodeks, a w tym sie polapac niekiedy jest trudno. Procz tego, jezeli mozna do kogos sie zwrocic z zapytaniem w niejasnej sprawie jest chyba lepiej niz wydawac mnostwo kasy na porady prawnikow. Nie chodzi mi o komentowanie, tylko wyjasnienie nieścisłości.
romantico25
 
Posty: 44
Rejestracja: 09 lut 2006, 15:14
Lokalizacja: lubelskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kur@tork@ » 20 kwie 2006, 21:14

Paw7890 , mam nadzieję, że zostal pouczony przez Sądy które orzekały w jego sprawie o środkach odwoławczych. Pan ma (czy może miał) prawo zaskarżenia orzeczenia Sądu zarówno w kwestii ustalenia miejsca pobytu dziecka jak i tego kto i w jaki sposób ma przyczyniac się do utrzymania dziecka.
Paw 7890, moim zdaniem, daje nam kurtatorom dobrą radę: pouczajmy strony z którymi przeprowdzamy wywiad środowiskowy o ich podstawowych prawach: zaznajamiania się z aktami sprawy, z mozliwością pozwu o alimenty itp. Wyobraźmy sobie także i to (co jest bardzo rzadkie) że ojcowie także moga samotnie wychowywac dzieci.

Panie Paw 7890: sformułowania typu "napuściła komornika", czy stwierdzenie że wyrok jest logiczny bo sąd kilka dni nad nim myslał są co najmniej dziwne i chyba zaden kurator sądowy nie podejmie sie dyskusji nt orzeczenia sądu w Pana sprawie bo nie jest do tego w żaden sposób upawniony.

Rodzic ma prawo widywac się z dzieckiem, współdecydować o jego sprawach, łozyc na jego utrzymanie - w tej dziedzinie kazdy kurator rodzinny (najlepiej właściwy ze względu na miejsce zamieszkania dziecka) udzieli Panu wyczerpującej informacji zarówno prawnej, pedagogicznej, psychologicznej, medycznej albo wskaże instytucję gdzie Pan uzyska więcej informacji.
kur@tork@
 
Posty: 72
Rejestracja: 26 sty 2006, 15:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Nietypowe Alimenty!- Odpowiedź

Postautor: Paw7890 » 03 maja 2014, 11:44

Dziękuję za komentarze. Ale widzę, że kuratorzy nie zrozumieli treści mojego postu.
Chodzi o to, że Sąd Okręgowy w Łodzi po kilkudniowym namyśle, zdecydował, że oboje rodziców będzie musiało płacić alimenty sobie na wzajem na tego samego syna w tym samym czasie!

Myślę, że kuratorzy podświadomie odrzucili,że to co pisze jest w ogóle możliwe. To są absurdy polskiego orzecznictwa.
Powiem więcej, sędzia wydała wyrok podczas zawiesznego postępowwania. A gdy zoorietowała sie, ze coś nie jest tak (po moim pismie), to próbowała z urzędu, ale bezskutecznie, zmienić treśc kwestii sporu, po wydaniu wyroku. Z tym że sąd okręogwy w Łodzi zblokował zmienę treści sporu po wydaniu wyroku i w pełni ten wyrok zaakceptował! Sąd Okręgowy w Łodzi pomimo aż 3 posiedzeń apelacyjnych NIE uznał za absurdalne wzajemne alimenty na to samo dziecko w tym samym czasie. Na moje pytanie, czy do moich dochodow powininiem wliczyć zasądzone alimenty na syna, w celu obliczenia kwoty alimentów na tego samego syna, ktore mam zgodnie wyrokiem sądu rej. przeykazywac na ręce byłej żony, dostałem odpowiedź,że powinieniem o to zapytać sąd rejonowy. Aj widac Sąd Okręgowy w Łodzi uznał,że powinienem płacic 400 zł na syna byłaje żonie ,która ma przynaną opiekę w ilości 6 dni w miesiacu , a była żona powinna mi jednoczesnie ( co miesiac) w tym samym czasie płacic 100 zł synowi (do moich rąk) gdy ja mam 24 dni opieki przyznanej przez sąd.

No i co WY na to? Aburd? Dla Sadu Okręgowego w Łodzi- bynajmniej. Ale tam pracują specyficzni sędziowie.
Paw7890
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2006, 12:46
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Nietypowe Alimenty!

Postautor: constantine » 03 maja 2014, 22:27

Kurde balans Paw..
Już nawet nie chodzi jak zrozumieli kuratorzy - następny twój post i tak dopiero koło 2022r. :mrgreen:
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości