zmiana kuratora

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

zmiana kuratora

Postautor: atrim73 » 28 wrz 2016, 14:32

Witam wszystkich. Mam problem z kuratorem zawodowym, otóż uważam, ze jest nieobiektywny i chciałabym, aby inny kurator przyjrzał się mojej sytuacji, dlatego zwróciłam się z prośbą do kuratora okręgowego o zmianę kuratora zawodowego. Okazało się to niemożliwe bo kurator okręgowy jest kolega tego zawodowego. Do kogo mogę jeszcze sie zwrócić z prośba o zmianę kuratora?
atrim73
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2016, 13:30
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: zmiana kuratora

Postautor: Kameron » 29 wrz 2016, 12:01

Witam. Proszę zwrócić się do właściwego Prezesa Sądu Rejonowego, w którym zatrudniony jest kurator zawodowy. Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że zmiana kuratora nie "jest spełnieniem życzeń " a musi być ku temu uzasadniona podstawa. Pozdrawiam.

Za ten post autor Kameron otrzymał podziękowanie od
Taurus(30 wrz 2016, 17:54)
Ocena:4%
 
Kameron
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 119
Rejestracja: 10 kwie 2014, 9:19
Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: zmiana kuratora

Postautor: jarosj » 29 wrz 2016, 15:51

Bzdura
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: zmiana kuratora

Postautor: atrim73 » 30 wrz 2016, 10:33

Czyli już nie wiem o co chodzi? Jest szansa, ze jeśli się zgłoszę do prezesa sądu to zostanie mi kurator zmieniony? Nie chcę tu na forum wypisywac powodów, ale nie są to wydumane życzenia tylko bardzo konkretne fakty. Nie kwestionuję słuszności faktu, ze mam kuratora tylko chodzi o konkretną osobę i jej zachowanie w stosunku do mojej osoby i całej sprawy.
atrim73
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2016, 13:30
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: zmiana kuratora

Postautor: Q » 30 wrz 2016, 18:34

Zgadza się. Bzdura. Kuratora się nie wybiera. Tak samo jak sędziego czy prokuratora.
Awatar użytkownika
Q
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 196
Rejestracja: 05 lut 2006, 15:49
Lokalizacja: Warmia
Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: zmiana kuratora

Postautor: lucinda » 30 wrz 2016, 21:11

Czy złożyłaś do kuratora okręgowego prośbę o zmianę kuratora z uzasadnieniem?
Czy dostałaś od kuratora okręgowego odpowiedź na piśmie z uzasadnieniem odmowy?
Bo rozumiem, że skoro masz konkretne powody, to ma to w zasadzie również postać skargi na pracę kuratora.
To że kurator okręgowy to kolega tego kuratora, brzmi jak Twoja subiektywna opinia i nic z niej nie wynika. Kuratorów okręgowych wybierają kuratorzy, więc zwykle są oni kolegami/koleżankami innych kuratorów.
Zdarzały się w moim sądzie takie sytuacje, że na prośbę/wniosek skazanego następowała zmiana kuratora, więc jest to możliwe.
Kurator też człowiek. Miewa słabości i wady, a czasem po prostu dla zdrowia psychicznego obu stron (np.gdy kurator już wiele lat pracuje z daną osobą) jest wskazana zmiana.
Niemniej, jeśli Twoje zarzuty będą bezzasadne i nie ma też tych innych powodów, do zmiany kuratora w charakterze życzeniowym nie dojdzie.

Za ten post autor lucinda otrzymał podziękowania - 2
Deck(01 paź 2016, 9:22), kgb14(04 mar 2018, 22:56)
Ocena:8%
 
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: zmiana kuratora

Postautor: atrim73 » 01 paź 2016, 16:16

Dziękuję za odpowiedź. Byłam na rozmowie u kuratora okręgowego, otrzymałam odpowiedź pisemną, z której nic nie wynika:)
atrim73
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2016, 13:30
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: zmiana kuratora

Postautor: czachy69 » 26 lut 2018, 23:18

Ja miałem swego czasu zmienianego kuratora sądowego. Bardzo delikatna sprawa. Pani kurator ZAWODOWA mająca wcześniej nade mną dozór w innej sprawie sama w kolejnej zeznawała przeciwko mnie w charakterze świadka w tej samej sprawie dotyczącej tego samego skazanego. W tej drugiej sprawie gdzie przed sądem pani kurator zeznawała jako świadek później też otrzymałem dozór kuratora. Gdy przyszła do domu rodziców na objęcie dozoru uniemożliwiłem jej to wszczynając awanturę i niszcząc jej dokumenty dotyczące dozoru które miałem podpisać. Gdy ochłonąłem udałem się na rozmowę do właściwego kierownika zespołu kuratorskiej służby sądowej na rozmowę. Przedstawiłem sprawę, po przejrzeniu akt sprawy przez kierownika zespołu kuratorskiej służby sądowej za zgodą prezesa sądu - po miesiącu został mi wyznaczony inny kurator sądowy niezwiązany w żaden sposób ze sprawą. Tyle że akurat ja miałem bardzo wyraźny powód do wymienienia mi kuratora sądowego na bardziej bezstronnego i obiektywnego. Także w pewnych sytuacjach zmiana kuratora jest możliwa.
czachy69
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2018, 23:08
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: zmiana kuratora

Postautor: Struga » 21 paź 2020, 19:12

Moja sytuacja:
Kuratorka na zastepstwo czyli społeczna przyjezdza z moim mężem do dziecka na kontakt. W notatkach opisuje sytuację które nie miały miejsca w ciągu tego wyznaczonego przez sąd czasu. Na korzyść ojca dziecka. Rozmawiam z kurator zawodowym o tym. Dostaje notatkę od społecznego ze zniewzylam ja na służbie. Ze używałam obraźliwych słów i zakłócała kontakt. Ide do kierownika porozmawiać. Mija miesiąc. Okazuje się że kierownik złożył skargę bo ja go prosiłam o to zobowiązując kuratora społecznego do odpowiedzi na nią. Mija miesiąc. I nic. Co mam zrobić? Czemu w gole kierownik napisał jakas skargę skoro tylko przyszłam porozmawiać?
Struga
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2020, 18:53
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: zmiana kuratora

Postautor: Ultima » 21 paź 2020, 23:16

Witaj Struga na forum.
Czy dobrze rozumiem, że sprawy nie potoczyły się tak jak Pani chciała?
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: zmiana kuratora

Postautor: kgb14 » 22 paź 2020, 16:36

W ogóle to się bardzo źle czyta z uwagi na brak polskich znaków , przecinków i ogólne niedbalstwo. dodam , ż nie bardzo w ogóle rozumiem o co chodzi. Jeśli ktoś prosi o podpowiedź/odpowiedź to wart ją zadać z należytą starannością aby osoba która chce dobrowolnie pomóc nie miała z tym problemu.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Re: zmiana kuratora

Postautor: czachy69 » 17 mar 2021, 22:39

W mojej sytuacji doszło do wyłączenia kuratora sądowego z dalszego prowadzenia dozoru. Pewnego dnia lipca 2015 roku pani kurator przyszła do mieszkania rodziców objąć dozór. Nie zgadzałem się na to - doszło wręcz do wszczęcia awantury i zniszczenia dokumentów które pani kurator przyniosła. Demonstracyjnie wyszedłem z domu. Pani kurator zatem zostawiła mi wezwanie do stawienia się u siebie w biurze w najbliższym dniu jej dyżuru.

Gdy ochłonąłem na drugi dzień pojawiłem się w sądzie z wnioskiem o zmianę kuratora sądowego, odpowiednio uzasadnionym. Telefonicznie umówiłem się też na rozmowę i spotkanie u pani kierownik zespołu kuratorskiej służby sądowej. Przedstawiłem jej swoje stanowisko, że pani kurator zeznająca w charakterze świadka w tej samej sprawie dotyczącej tego samego skazanego przed sądem na rozprawie nie powinna była dostać dozoru do prowadzenia (oznaczałoby to również wręczenie de facto świadkowi w sprawie teczki dozoru i dostępu do całych akt sprawy karnej). Po miesiącu na swoją prywatną skrzynkę e-mail dostałem informację od owej pani kierownik zespołu kuratorskiej służby sądowej, że do objęcia dozoru jest wyznaczony już inny kurator sądowy - nieznający wcześniej tej sprawy i mnie wcześniej nieznający. Pani kierownik mi tylko powiedziała, że nie powinienem był wszczynaniem awantury w domu rozwiązywać takiego problemu. Jednocześnie mi przyznała, że nie miała o dziwo żadnej informacji o przedstawionym fakcie występowania kuratora sądowego jako świadka na rozprawie karnej w sądzie. Został mi wyznaczony pan kurator, bardzo uprzejmy człowiek. Zaskakujące jest to, że ani razu nie widziałem go w mieszkaniu rodziców, a co miesiąc przychodziłem w umówionych/wyznaczonych terminach.

Reasumując: jeżeli faktycznie jest ważny powód do zmiany kuratora sądowego (np. uzasadnione wątpliwości co do braku bezstronności kuratora), należy próbować ze zgłoszeniem wniosku do kierownika zespołu kuratorskiej służby sądowej, w ostateczności do kuratora okręgowego. W moim wypadku się udało choć zacząłem nie tak jak powinienem. Nowy kurator do dozoru nie był do mnie negatywnie nastawiony, a nie znając mnie wcześniej też mógł prowadzić dozór w sposób dla mnie bezstronny. Przychodził owszem do mieszkania rodziców gdzie mieszkałem i mieszkam, ale jakimś cudem ani razu mnie nie zastał. Co jednak nie zostało pociągnięte na moją niekorzyść.
czachy69
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2018, 23:08
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości