Skarga na kuratora brata

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Skarga na kuratora brata

Postautor: 07cze96 » 23 sie 2016, 10:49

Witam,
Czy ja jako osoba pełnoletnia, mogę napisać skargę na kuratorkę mojego młodszego brata? Rozchodzi się o to, że Kuratorka zapowiada swoje wizyty bratu, nie wyciąga konsekwencji z jego zachowań (przyszedł pod wpływem narkotyków-kuratorka kazała batu iść spać, brat nie wraca na noc do domu przez dobę, dwie, trzy, siedem... Kuratorka nie reaguje, przychodząc na wizyty które jak pisałam są mu zapowiadane, broni jego wybryków, mama pokazała jej jego pełen plecak butelek po piwie, kuratorka niewzruszona sytuacją, itd itp) i generalnie nie ma z jej strony pomocy. Jedynie daje mu nieoficjalne przyzwolenie na jego działania.
Pozdrawiam, Marta D.
07cze96
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2016, 10:37
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Skarga na kuratora brata

Postautor: babajaga » 23 sie 2016, 11:26

Tak. Możesz pisać skargi na kuratora, na sędziego, na sekretarkę, na wszystkich... Będąc osobą pełnoletnią masz do tego prawo. Zanim jednak pisanie skargi się zacznie radziłabym udać się do tego niedobrego kuratora prowadzącego postępowanie w sprawie Pani brata i tak po ludzku porozmawiać i ustalić dlaczego jest tak a nie inaczej. Doświadczenie moje wskazuje, iż często ten niedobry kurator podejmuje jednak czynności ale czasami opór materii jest zbyt wielki... pozdr.
babajaga
 
Posty: 92
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:32
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości