dozór nad ubezwłasnowolnionym

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

dozór nad ubezwłasnowolnionym

Postautor: iLena » 30 mar 2014, 23:02

Witajcie,
chciałam zapytać czy ktoś z Was koleżeństwa m jakieś doświadczenie w tej kwestii? mnie się zdarzyło raz, po wniosku o umorzenie post.wyk.sąd...zawiesił, by następnie (po okresie zawieszenia) umorzyć. Szkopuł w tym,że po ok.1,5 roku..ponownie wpłynął wyrok z dozorem, nudne to się robi;-) może macie jakieś inne sugestie??
iLena
iLena
 
Posty: 22
Rejestracja: 27 paź 2011, 12:44
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: dozór nad ubezwłasnowolnionym

Postautor: kgb14 » 01 kwie 2014, 8:18

Nie miałem takiej sprawy ale może tak zwolnić z dozoru ?
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Re: dozór nad ubezwłasnowolnionym

Postautor: iLena » 01 kwie 2014, 21:45

fakt, można.. ale dozór jest TEORETYCZNIE (CZYLI WG.ROZPORZĄDZENIA) "C", bo wyrok za znęcanie się nad matką, nota bene opiekunem prawnym... :D
iLena
iLena
 
Posty: 22
Rejestracja: 27 paź 2011, 12:44
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: dozór nad ubezwłasnowolnionym

Postautor: kgb14 » 01 kwie 2014, 23:42

paranoja
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Re: dozór nad ubezwłasnowolnionym

Postautor: Ultima » 02 kwie 2014, 8:46

Witajcie. Niestety nie podajesz zbyt wielu informacji, także moje rozważanie może być nietrafione :wink:
Można zastanowić się, czy nie byłoby w tym wypadku korzystne umieszczenie podopiecznego w Domu Pomocy Społecznej (bez zgody zainteresowanego) i ewentualnie zmiana opiekuna prawnego. Spotykam się z sytuacjami, kiedy ubezwłasnowolniony wobec najbliższych zachowuje się bardzo źle, natomiast gdy trafia w inne środowisko, zachowuje się poprawnie.
W przypadku osoby chorej, takie rozwiązanie wydaje się korzystniejsze niż pobyt w ZK.
Może warto spotkać się z kuratorem rodzinnym w rejonie którego mieszka ubezwłasnowolniony i właściwym sędzią rodzinnym, wspólnie przeanalizować sytuację podopiecznego. Sąd rodzinny po powzięciu informacji może z urzędu wszcząć postępowanie o umieszczenie w DPS bez zgody podopiecznego. W toku takiego postępowania przeprowadzane jest badanie przez biegłego sądowego, który określa czy umieszczenie w DPS bez zgody podopiecznego jest zasadne.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: dozór nad ubezwłasnowolnionym

Postautor: iLena » 04 kwie 2014, 22:03

faktycznie, za mało inf.podałam. Rzeczywiście, matka już dawno wystąpiła o umieszczenie dozorowanego w DPSie, postępowanie toczy się. wszelkie możliwe badania podopieczny przeszedł. ale warto pochylić się nad kwestią kontaktu z sędzią rodzinnym, karny może jedynie zapuszkować, a rzeczywiście nie o to chodzi. Chciałam się chyba bardziej pożalić niż poradzić, bo z człowiekiem nie mam żadnego kontaktu w sensie zrozumienia i podejmowania działań w ramach dozoru z jego strony... - upośledzony jest ponadto.
iLena
iLena
 
Posty: 22
Rejestracja: 27 paź 2011, 12:44
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron