Pobyt w szpitalu psychiatrycznym, kurator sadowy

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Pobyt w szpitalu psychiatrycznym, kurator sadowy

Postautor: jtt200 » 13 mar 2014, 22:43

Mialem klopoty z 75-letnia matka i po dwoch interwencjach policji doradzono mi aby udac sie z nia do szpitala psychiatrycznego. Matka odwrocila cala sprawe, powiedziala lekarza, ze to ja jestem chory psychicznie (ze odziedziczylem chorobe po ojcu itp) i skierowano mnie do szpitala psychiatrycznego, w ktorym przebywalem ponad dwa miesiace, i w ktorym blednie stwierdzono u mnie chorobe psychiczna (falszywa diagnoza, jestem w trakcje weryfikacji i "odkrecania tej sytuacji itp).

Nie zgodzilem sie na leczenie psychiatryczne, i po mniej wiecej dziesieciu dniach pobytu w szpitalu rozmawialem z sedzia sadu rodzinnego i bieglym sadowym, ktorzy rowniez stweierdzili u mnie chorobe psychiczna (tak aby uzyskac prawna / formalna zgode poprzez ten sad na leczenie i moj pobyt w szpitalu itp)

Ogolnie chodzi o to, ze skontaktowal sie ze mna kurator sadowy z mojego miasta, odnosnie tej choroby psychicznej. Rozmawialem z ta osoba przez telefon i powiedziala mi, ze mam do niej jutro zadzwonic.

Chcialbym sie dowiedziec:
1) Na czym moze polegac rola tego kuratora sadowego w mojej sprawie (nadzorowanie mojej osoby itp?)
2) Jak doszlo do tego, ze ten kurator zainteresowal sie moja osoba (czy jest to automatyczne, czy poinformowal ja sad / szpital w ktorym przebywalem)
3) Jak najlepiej przerwac kontakt z ta osoba (chcialbym po prostu nie kontaktowac sie z sadem w zadnej sprawie itp).

Ogolnie sytuacja jest taka, ze nie jestem chory psychicznie, caly czas mam problemy ze znecajaca sie na de mna psychicznie matka (to jest przyczyna wszystkich tych problemow) i chce po prostu odlozyc pieniadze (przez najblizszy rok) i "odkrecic" ta sytuacje na obserwacji w jednym lub dwoch szpitalach psychiatrycznych (to doradzil mi prywatny psychiatra w moim miescie) i prawdobodobnie w jeszcze inny sposob....

Ogolnie: w jaki sposob zainteresowal sie mna kurator sadowy, jaka jest jego rola, i jaki jest najlepszy sposob na zaprzestanie kontaktu z ta osoba?

Dziekuje.

-- 13 mar 2014, 22:10 --

Dodam, ze jest to kurator do spraw rodzinnych i nieletnich (Sad Rejonowy)
jtt200
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2014, 20:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości