Kurator do sprawdzenia sytuacji dziecka

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Kurator do sprawdzenia sytuacji dziecka

Postautor: ewelaB » 12 paź 2013, 18:24

Witam,
nie wiem, czy w dobrym miejscu szukam odpowiedzi, bo mam pytanie a moze kilka, czy gdy po rozwodzie dziecko jest pod opieka jednego rodzica, ja jako drugi rodzic moge prosic kuratora aby poszedl zbadac obecne warunki srodowiskowe w jakich przebywa moje dziecko, tez wolalabym, zeby kurator nie podawal informacji na czyja prosbe przyszedl i tez czy jest mozliwosc zeby kurator nie informowal rodziny o wizycie, lecz przyszedl niezapowiedzianie? Bo z doswiadczenia wiem, ze gdyby kurator zadzwonil, ze bedzie np jutro o 14, to do tego momentu wszystkie niekorzystne dowody zostaly zlikwidowane, a mi zalezy zdobyc jakas niezalezna opinie, na temat tego w jakich warunkach przebywa moje dziecko.
z gory dziekuje za odpowiedz!

Pozdrawiam
ewelaB
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2013, 18:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: reenya » 12 paź 2013, 19:18

Kuratora nie możesz prosić. O sprawdzenie sytuacji dziecka możesz wnosić do sądu w miejscu zamieszkania dziecka i musi to mieć solidne uzasadnienie. Jeżeli sąd uzna za stosowne zleci kontrolę kuratorowi.
Idiotów na świecie jest mało ale...są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka ich się na każdym kroku.
Awatar użytkownika
reenya
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 339
Rejestracja: 05 kwie 2006, 12:41
Lokalizacja: Śródziemie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości