sprawozdane z objecia nadzoru

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

sprawozdane z objecia nadzoru

Postautor: monia3625 » 10 wrz 2012, 21:39

Dzień doby ja mam takie pytanie. Dostałam nadzorowanego który ma ograniczona władzę rodzicielska lecz nie zastałam go w domu a zona mówi że nie wie kiedy będzie bo on różnię przychodzi. Czy ja mogę napisać sprawozdanie tylko z tego co się od niej dowiedziałam czy muszę jeszcze raz jechać i może kiedyś tam go znajdę
monia3625

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: lucinda » 10 wrz 2012, 22:04

A czy wyobrażasz sobie Moniu, że jesteś np.wielką aktorką, którą na afiszu teatralnym określają jako grającą główną rolę, a na przedstawieniu nie pojawiasz sie ani razu? :wink:
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy

Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: Ultima » 10 wrz 2012, 23:27

Monia3625, proszę abyś zapoznała się z regulaminem tego forum, zwróć uwagę na pkt 11 :wink:
Jeżeli chciałaś napisać, że powierzono Ci sprawowanie nadzoru nad wykonywaniem władzy rodzicielskiej przez ojca, którego nie zastałaś w jego miejscu zamieszkania, a więc nie objęłaś go nadzorem, to odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: nie.
Jeżeli jesteś kuratorem społecznym, proszę abyś wpierw skontaktowała się z kuratorem zawodowym z którym współpracujesz i poprosiła o instruktaż w zakresie sprawowania nadzoru. Jestem przekonana, że chętnie odpowie na każde zadane przez Ciebie pytanie, rozwieje Twe wątpliwości i wskaże odpowiednie przepisy, które regulują poruszaną tematykę.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin

Podziękował : 749 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postautor: jarosj » 11 wrz 2012, 10:19

Dozorowany jako aktor. Miałem napisać coś ironicznego, ale to bardzo trafne porównanie Lusia. Napisałaś to trochę ironicznie, ale z tego porównania, da się wyciągnąć wiele fajnych spostrzeżeń.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy

Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: lucinda » 11 wrz 2012, 10:29

Dokładnie :D
Widzę, że na Ciebie Jarosi zawsze mozna liczyć.
Dawaj te spostrzeżenia, pociągniemy temat metaforyczno-symbolicznie :wink:
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy

Postautor: jarosj » 11 wrz 2012, 13:02

Taki temat niedawno założył Deck. Jak dla nie pierwszy wniosek jest oczywisty. Dozorowany, zawsze kłamie. Jak aktor, który jednak przez te kłamstwa czasami próbuje przekazać nam jakąś prawdę o sobie. Dlatego ważne, żebyśmy z tymi ludźmi mieli czas rozmawiać, a po drugie, najlepiej tam gdzie czują się swobodnie. Wtedy kłamstwo najszybciej zbliży się do prawdy. To po części także odpowiedź na pytanie koleżanki autorki, żeby nie było, że tylko OT robimy.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy

Postautor: lucinda » 11 wrz 2012, 13:28

Ciekawie ujęte :D
Moja wersja:
aktor - rola przypisana, wykonywana = do/nadzorowany
wielki - człowiek = podmiot
afisz - dokumentacja = sprawozdanie z objęcia
przedstawienie,spektakl - środek probacyjny = postępowanie wykonawcze, które ma swój początek, ......, i koniec.
A kurator kim tu by był ? :wink:
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy

Postautor: reenya » 11 wrz 2012, 13:38

Ciężka sprawa - raczej nie jest reżyserem, może kimś w rodzaju szefa produkcji;)
Ale w ujęciu dozorowanego to może być uznany za czarny charakter;)
Idiotów na świecie jest mało ale...są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka ich się na każdym kroku.
Awatar użytkownika
reenya
k.zawodowy
k.zawodowy

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: Ultima » 11 wrz 2012, 14:15

lucinda pisze:A kurator kim tu by był ? :wink:

W tym wypadku zawiedzioną osobą z publiczności, siedzącą w miejscu dla VIPów, która z ochotą dopingowałaby głównego aktora przez cały spektakl, nawet gdyby to nie była jego najlepsza rola. Na koniec z radością pożegnałaby aktora oklaskami lub opuściłaby przedstawienie po drugim akcie wysyłając jednocześnie libretto do dobrze znanego krytyka.

Gdyby tylko główny bohater pojawił się na przedstawieniu............. :wink:
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin

Podziękował : 749 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postautor: jarosj » 11 wrz 2012, 14:16

Jesteście świetne.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy

Postautor: lucinda » 11 wrz 2012, 14:22

ultima pisze:
lucinda pisze:A kurator kim tu by był ? :wink:

W tym wypadku zawiedzioną osobą z publiczności, siedzącą w miejscu dla VIPów, która z ochotą dopingowałaby głównego aktora przez cały spektakl, nawet gdyby to nie była jego najlepsza rola. Na koniec z radością pożegnałaby aktora oklaskami lub opuściłaby przedstawienie po drugim akcie wysyłając jednocześnie libretto do dobrze znanego krytyka.

Gdyby tylko główny bohater pojawił się na przedstawieniu............. :wink:

Dokładnie :D
Dlatego Moniu musisz poznać głównego bohatera i dać mu szansę wystąpić w wyśmienitym,Ci życzę, spektaklu :wink:
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy

Postautor: iLena » 12 wrz 2012, 11:36

DLA MNIE BOMBA:)
iLena
iLena

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: reenya » 12 wrz 2012, 11:47

Nie sadzajmy kuratora....nawet jeśli jest to miejsce dla VIPa...w końcu wpływu trochę na przedstawienie ma:) Może zwracać uwagę aktorowi, że źle gra, może motywować go do lepszej gry , może mieć pare uwag do scenarzysty,a jak nie przynosi skutków może poprosić reżysera o zmianę obsady:)
Idiotów na świecie jest mało ale...są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka ich się na każdym kroku.
Awatar użytkownika
reenya
k.zawodowy
k.zawodowy

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi