Ryczałt wypłacany kuratorowi

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

RyczaŁt wypŁacany kuratorowi

Postautor: wasyl » 03 cze 2012, 19:06

Mam pytanie, jeśli ktoś z państwa mógłby mi udzielić odpowiedzi będę bardzo wdzięczny. Jestem kuratorem społecznym. W tym miesiącu kurator zawodowy poinformował mnie, że od nowego misiąca nakazano jej szukanie oszczędności. Pomimo, że mam w jednej rodzinie trzy osoby objęte nadzorami kuratorskimi w odrębnych postanowieniach sądu, będę miał wypłacany ryczałt tak za jeden. Czy jest to zgodne z prawem, i jaki przepis reguluje wypacanie takiego zasiłku? i jeszcze jedno, dostałem postanowienie sądu o objęcie nadzorem mężczyzny, który był moim nadzorowanym kiedy był osobą nieletnią, teraz ma 19 lat i w postanowieniu sądu pomylono się w dacie jego urodzin o 3 lata i napisano, że jest nieletni. Poinformowałem o tym błędzie moją panią kurator zawodową a ona twierdzi, że to nic nie szkodzi i pomimo, że jestem kuratorem rodzinnym i osób nieletnich mam go objąć nadzorem. Z góry dziękuję za pomoc.
wasyl
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 wrz 2011, 20:57
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Ultima » 04 cze 2012, 14:20

Witaj Wasylu.
Odnośnie ryczałtów, odsyłam do wątku zamieszczonego TUTAJ. Myślę, że znajdziesz tam odpowiedzi w związku ze swoimi wątpliwościami.

Odnośnie drugiej części Twego postu, odsyłam do przeczytania art. z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich:
Art. 1.
§ 1. Przepisy ustawy stosuje się w zakresie:
1) zapobiegania i zwalczania demoralizacji – w stosunku do osób, które nie ukończyły lat 18;
2) postępowania w sprawach o czyny karalne – w stosunku do osób, które dopuściły się takiego czynu po ukończeniu lat 13, ale nie ukończyły lat 17;
3) wykonywania środków wychowawczych lub poprawczych – w stosunku do osób, względem których środki te zostały orzeczone, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez te osoby lat 21.
§ 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
1) „nieletnich” – rozumie się przez to osoby, o których mowa w § 1;


Z powyższego wynika, iż nadzór nad nieletnim może trwać do czasu ukończenia przez niego 21 lat.
Pomyłka w dacie urodzenia nieletniego w postanowieniu, dla prowadzonej przez Ciebie sprawy faktycznie może nie mieć żadnego znaczenia, jeśli wcześniej prowadzone już było postępowanie wykonawcze wobec nieletniego w danej sprawie.
Jeśli nadal masz wątpliwości, poproś o dokładniejsze wyjaśnienie kuratora zawodowego (nie chcę wchodzić w niuanse, ponieważ nie znam szczegółowo sprawy).
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1353
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 749 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postautor: jarosj » 04 cze 2012, 16:03

Nie wasyl, nie jest to zgodne z prawem, bo ryczałt płaci się za sprawę, a nie za osobę. Nie zmienia to faktu, że w wielu sądach od lat praktykowane było płacenie od osoby, więc ciesz się, że u was złe, przyszło dopiero teraz. Poza tym, te całe administracyjne obniżenie ryczałtu jest tak ogólnie sprzeczne z ust. o kuratorach sądowych, która przewiduje widełki. Nie wiem, jak u was, ale u nas wszyscy ks mają obniżone ryczałty do 2%, bez względu na to gdzie jeżdżą, w jakiej sprawie i ile razy.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Juna77 » 05 cze 2012, 14:51

U nas również 2%, w związku z tym u mnie zwolniło się już 3 kuratorów, dziękuję raz jeszcze MS! ¯enujące posunięcia PO...
Juna77
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 42
Rejestracja: 07 lip 2005, 8:17
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jarosj » 05 cze 2012, 16:10

Wiesz Juna, nie chciałbym polemizować i potraktuj to, jako taki mało śmieszny żart, ale w sumie to nie jest żenujące. Jesteśmy niewielką, niezgraną grupą zawodową, bez silnych przedstawicieli. To komu mają obcinać, jak nie nam. Nie widzę nic w tym żenującego, poza tym, że w końcu przyszło to, czego trzeba było oczekiwać. Przy biernej postawie nas wszystkich w końcu wzięto się za nas na poważnie. Wierz mi jednak Juna, że i tak, mimo takiej bidy, nic się nie zmienia i in gremio, siedzimy na d...
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: raskolnikow » 05 cze 2012, 16:36

Jeśli w rodzinie mam 3 sprawy np. Alk, opm i nw - to wypłacam kuratorowi za każdą sprawę osobny ryczałt. Zgodnie z prawem. Nie rozumiem jak trzy odrębne sprawy można traktować jak jedną. Oczywiście nie wypłacałem nigdy w takich przypadkach maksymalnej stawki, bo część kosztów odpada.
raskolnikow
 

Postautor: Weronika_ » 07 cze 2012, 19:44

Liczę tak samo jak raskolnikow,
Pozdrawiam
Weronika_
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 189
Rejestracja: 09 mar 2009, 0:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Ewwo » 08 cze 2012, 11:21

Liczę tak samo jak raskolnikow- najniższy ryczałt czyli 37,48zł za każdą sprawę.
Awatar użytkownika
Ewwo
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 129
Rejestracja: 12 kwie 2012, 8:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość