Potrzebuje pomocy!!!!

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Potrzebuje pomocy!!!!

Postautor: on » 28 sty 2006, 12:24

Witam serdecznie.
Mam do Panstwa kilka pytan ale moze pierw przedstawie moja sytuacje:
w pazdzierniku 2005 roku zapadl wyrok w Sądzie Rejonowym aby ograniczyc wladze rodzicielska mojej bylej konkubinie do naszego 6letniego syna i postanowiono takze ze kazdorazowe miejsce zamieszkania moje bedzie miejscem zamieszkania syna. Wyrok nie zdążyl sie uprawomocnic a konkubina podstepem przy pomocy osob porwala dziecko i wywiozla do innego miasta. Złozylem wniosek o wydanie dziecka. Oczywiscie ona zlozyla apelacje do Sądu Okręgowego, ktora odbyla sie w tym tygodniu. Sąd Odwoławczy zmienil jej ograniczenie do tego stopnia ze moze tylko wspoldecydowac do jakiej szkoly ma uczeszczac syn i gdzie sie leczyc, reszte punktow pozostawil bez zmian. Wyrok jest prawomocny ale ona nie chce dobrowolnie wydac dziecka, zagroziła takze ze go wywiezie w inny rejon kraju i go nigdy nie zobacze. Takze odebralem postanowienie w sprawie wydania dziecka ale ona dalej uniemozliwja mi kontakt. I teraz moje pytanie

Co mam dalej zrobic?
Jak wyglada procedura odebrania jej syna?
Do kogo i z czym mam sie zwrocic?
Kto i w jakim zakresie mi pomoze, czy policja moze??
Ile to moze potrwac, prosze o konkrety<tydzien, miesiac>????

POMOZCIE
on
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2006, 11:53
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: mamut » 31 sty 2006, 21:09

Jeśli znasz jej i dziecka miejsce pobytu-zgłoś się natychmiast do policji tam,gdzie oni mieszkają-policja musi Ci poóc,ale musisz wiedzieć,że nawet policja nie wejdzie do mieszkania,jeśli ona nie otworzy drzwi.Później mozesz zawidomić prokuraturę-jeśli nie dostaniecie się do mieszkania.Myślę,że policja doradzi Ci,co możesz robić.Zdarza się,że policja chce dokonywać odebrania dziecka w obecności kuratora sadowego.Masz postanowienie o ustaleniu miejsca pobytu syna przy Tobie i o wydaniu dziecka-masz więc wszystko.¯yczę powodzenia,napisz czy się udało.
Awatar użytkownika
mamut
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 126
Rejestracja: 29 lis 2005, 1:18
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: eipiem » 01 lut 2006, 17:25

Sytuacje odebrania dziecka przebywajacego pod opieka osoby nieuprawnionej reguluja przepisy art.598 KPC.Trochę informacji znajdziedz na forum w sekcji Kuratorzy rodzinni wątek "Przymusowe odebranie dziecka w tryb.art. 598 KPC".
Za ta czynność jest odpowiedzialny kurator zawodowy z zespołu rodzinnego,do ktorego sąd który wydał postanowienie o wydaniu dziecka zwraca sie po uzyskaniu od osoby uprawnionej informacji,że osoba prztrzymujaca dziecko nie wydała dziecka dobrowolnie we wskazanym przez sąd czasie.
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości