czy kurator może zabrac dzieci??????

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

czy kurator może zabrac dzieci??????

Postautor: olamaj29 » 24 mar 2012, 21:20

Witam mam 3 dzieci w wieku 15,12 i 5 lat ojciec dwójki starszych dzieci nie żyje,. W przyszłym tygodniu chciałam wybrać się na ślub koleżanki po zagranice kraju na okres 7 dni, w tym czasie dzieci będą przebywać z ojcem najmłodszej córki,oraz jego siostry, którzy mieszkają w tym samym bloku co ja. Czy kurator może zabrać mi dzieci ponieważ zostawiam je na tydzień, dodam ze najstarsza córka jest pod opieką kuratora,gdyż w zeszłym roku szkolnym miała problemy w szkole,w tej chwili uczy się dobrze,nie sprawia problemów. Dodam ze chce udac sie po pełnomocnictwo notarialne na czas mojej nieobecności.Bardzo martwie sie ze kurator moze zabrac pod moją nieobecność dzieci mimo ze zapewniam im opieke gdy mnie nie będzie
olamaj29
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2012, 21:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Ultima » 25 mar 2012, 5:32

Witaj.
W sprawie którą poruszasz, jedyną kompetentną osobą do której warto zgłosić się celem wyjaśnienia wątpliwości, jest kurator, pod którego nadzorem pozostaje Twoja córka. W przypadku - jeśli jest to kurator społeczny, możesz zwrócić się też (lub) do kuratora zawodowego mającego dyżury w określone dni w Sądzie, do czego Cię zachęcam.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postautor: olamaj29 » 25 mar 2012, 13:34

---------- 11:30 25.03.2012 ----------

Tak wiem chodzi mi tylko o podstawe prawną, o ile z najmłodszym dzieckiem nie ma problemu,bo zostaje z ojcem który ma pełne prawa,do małej.Kurator zawodowy jest na L4 teraz społeczny nie umie mi odpowiedziec.Czy może byc to potraktowane jako,nie wiem np.porzucenie dzieci,czy rażące zaniedbanie obowiązkow?Czy kurator może "wejść" do domu ojca malej i jego siostry i zabrac dzieci? Dodam ze kuratora ma tylko najstarsza corka.

---------- 11:34 ----------

I jeszcze jedno czy na upoważnieniu musze umieścić wszystkie dzieci ? Czy jezeli najmlodsza córka zostaje z ojce nie jest to konieczne w stosunku do niej?
olamaj29
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2012, 21:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Ultima » 26 mar 2012, 8:47

olamaj29 pisze:Kurator zawodowy jest na L4 teraz społeczny nie umie mi odpowiedziec.


Zapewne któryś z kuratorów zastępuje kuratora zawodowego w jego obowiązkach. Możesz udać się do siedziby Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej i ustalić kto pełni zastępstwo, lub porozmawiać z Kierownikiem Zespołu KSS.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron