Informacje dotyczące O?ROKÓW KURATORSKICH

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Informacje dotyczĄce O¦ROKÓW KURATORSKICH

Postautor: M.Dziduch » 06 lut 2012, 21:42

Witam serdecznie! Pozwoliłam sobie zalogować się na tym forum, aby zasięgnąć rady specjalistów - praktyków. Jestem studentką psychologii, interesuję się tematyką przestępstw nieletnich i o tym będę pisać pracę magisterską. Grupa badawcza na której będę się skupiać to nieletni chłopcy którzy dopuścili się kradzieży (art. 278,279 kk), będę badać ich motywację do popełnienia przestępstwa i ich strukturę JA. Mój promotor dał wybór : badaj w Ośrodkach Poprawczych lub Ośrodkach Kuratorskich, chciałabym dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania Ośrodków Kuratorskich, moje pytania do Państwa brzmią :
- gdzie znajdę spis Ośrodków Kuratorskich ( najbardziej interesują mnie województwa ¦ląskie i Małopolskie)
- czy mieli Państwo styczność ze studentami prowadzącymi badania w takich miejscach ? w jaki sposób "załatwić" możliwość badania w tym miejscu

Uprzejmie proszę informację dotyczące tego tematu, będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
pozdrawiam
M.Dziduch

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: tulipanna555 » 06 lut 2012, 22:23

W Zakładzie Poprawczym musisz mieć zgodę dyrektora ZP na przeprowadzenie badań. Z doświadczenia wiem, że udzielają jej niechętnie, niechętnie osoby obce są wpuszczane na tereny ZP, A¦, ZK. Ośrodki Kuratorskie funkcjonują przy sądach rejonowych ale nie przy każdych. Info na temat funkcjonujących powinnaś znaleźć na stronach internetowych sądów, w miejscowościach które Cię interesują. Przeprowadzenie badań wymagać będzie uzyskania zgody prezesa sądu i być może kierownika Ośrodka. £atwiej (ze względów oszczędnościowych) byłoby zbadać nieletnich sprawców czynów karalnych wobec których zastosowano nadzór kuratora (raczej bez problemu znajdziesz reprezentatywną grupę badawczą) Wtedy możesz skupić się na jednym sądzie rejonowym uzyskując wcześniej zgodę prezesa.
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi