proszę o pomoc

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

proszę o pomoc

Postautor: baja2204 » 03 wrz 2011, 17:33

mój mąz ok 3 lat temu miał sądownie przyznany nadzór kuratora na 6 miesięcy żeby sprawdzić czy ograniczyć mu władzę rodzicielską ....kurator sam sobie wizyty przedłużył ,moim zdaniem skoro jeszcze przychodzi......
obecnie od roku nie mieszkam z mężem on jest za granicą a ja biorę alimenty a kurator nadal przychodzi do mojego domu ,spytałam się go jak był ostatnio po co przychodzi a on powiedział że będzie przychodził do mnie do momentu aż dzieci osiągną pełnoletnośc .to jest nie normalne , ja nie mam kuratora a czuję się jakbym miała bo nieraz jak ktoś z rodziny u mnie jest to on potrafi powiedzieć co to za osoba u mnie jest i przedstawia się że jest kuratorem , on niszczy mi życie ,męża nie ma z nami a on przyłazi po co ,ktoś mi odpowie , co mam zrobić żeby normalnie zyc .proszę o normalne odpowiedzi błagam , myślę że on sam sobie to ustalił , nie pije normalnie wychowuje dzieci ,jestem normalna to z moim mężem był problem ale skoro on nie mieszka to po co kurator ma przychodzić jeszcze 14 lat
barbara
baja2204
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: olsztyn
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Barbara » 04 wrz 2011, 21:40

Po pierwsze - nadzór nie jest nigdy stosowany na czas określony (np. - na sześć miesięcy), pewnie Pani coś źle zrozumiała. Ale to w tym wszystkim nieistotne. Ważne, żeby Pani wiedziała, że ma Pani prawo zwrócić do sądu o uchylenie tego nadzoru. Może Pani napisać taki wniosek i uzasadnić go.
Nie wiem dokładnie, jaka jest sytuacja - ale gdyby ojciec dziecka miał zamiar być za granicą jeszcze przez długi czas, może też Pani wystąpić do sądu o zawieszenie mu władzy rodzicielskiej.
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron