Czy MOPS może zabronić spotkań w wynajętym mieszkaniu

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Czy MOPS może zabronić spotkań w wynajętym mieszkaniu

Postautor: Zuzik » 03 wrz 2011, 12:31

Witam
Oto opis sytuacji:
Kobieta z dzieckiem. Ojciec nie uznał dziecka. Matka z córką mieszka u rodziców, którzy nadużywają alkoholu, dlatego orzeczono kuratelę nad wykonywaniem władzy rodzicielskiej. Młodej kobiecie MOPS wynajął mieszkanie. Wyprowadziła się tam i wszystko było OK. Poznała mężczyznę, z którym spotykała się w tym mieszkaniu za wiedzą i zgodą właściciela. Kiedy jednak dowiedziała się o tym pracownica MOPS natychmiast odebrano dziewczynie mieszkanie i zapowiedziano, że jeżeli wróci do rodziców (w tej samej miejscowości) to odbiorą jej dziecko przez sąd.
Czy pracownica MOPS miała prawo do takich działań?
Zuzik
 
Posty: 6
Rejestracja: 03 wrz 2011, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 03 wrz 2011, 16:43

z tego powodu , że zaczęła się z kimś spotykać zabrano jej mieszkanie :shock: :shock: to jest jedyny powód :?: :?: :?:

Po prostu w to nie wierzę ....jak również mocno zainteresował mnie fakt gdzie jest taki MOPS który wynajmuje i to u kogoś prywatnego mieszkania i przekazuje je podopiecznym ?
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Zuzik » 03 wrz 2011, 16:53

Z tego co ustaliłem do chwili obecnej wynika, że odebrano jej prawo do użytkowania lokalu ze względu na partnera. Podopieczna (swoją drogą bardzo normalna, stonowana osoba) przekazała mi, że nie było tam żadnych imprez, zakłóceń ciszy nocnej czy interwencji Policji. Niedługo udam się do MOPS i dowiem się co się tak naprawdę wydarzyło.
Zuzik
 
Posty: 6
Rejestracja: 03 wrz 2011, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron