procedura orzeczenia niewydolności wychowawczej

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

procedura orzeczenia niewydolności wychowawczej

Postautor: piosub » 08 mar 2011, 11:13

Witam , mój 10 letni syn sprawia problemy w szkole - jego reakcje sa nieadekawtne do sytuacji bywa agresywny i uzywa wulgarnych sformułowań w stosunku do innych dzieci. zachowania takie pojawiaja się 2- 3 razy w roku i wynikają z prowokowania go przez innych uczniów.
Rownolegle jest traktowany przez klasę za kogoś gorszego i nielubiany nie ma przy tym zadnych kłopotów "edukacyjnych" jest jednym z najlepszych uczniów.
od dwóch lat scisle wspólpracujemy z poradnią psychologiczno psychiatryczną i sytuacje takie zdarzają się coraz rzadziej.
Niemniej jednak szkoła na wniosek rodziców innych dzieci wystapiła do sądu rodzinnego. prosze o informację czego możemy się spodziewać i jak taka procedura wygląda.
z góry dziękuję za informacje
piosub
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2011, 11:01
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Piotroszczak » 29 mar 2011, 19:24

Widzę, że nie otrzymałaś/eś jeszcze odpowiedzi. Postaram się krótko wyjaśnić, czego się można spodziewać. Pismo ze szkoły do sądu powinno, i zapewne tak będzie, zaowocować wizytą kuratora w miejscu zamieszkania małoletniego ucznia. Kurator na zlecenie sędziego przeprowadzi wywiad środowiskowy. Z pewnością będzie z Wami rozmawiał i będzie to okazja do bezpośredniego zadawania pytań. Wywiad kuratora kończy się złożeniem w sądzie sprawozdania z wnioskami, sugestiami, czy zasadnym jest wszczęcie sprawy, a jeśli tak to, pod jakim kątem.
Piotroszczak
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 19
Rejestracja: 06 lut 2010, 21:00
Lokalizacja: Okręg Opole
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość