wymeldowanie niepelnoletniej

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

wymeldowanie niepelnoletniej

Postautor: anna22 » 02 lut 2011, 0:13

Witam,
Na poczatku chciałam zaznaczyć iż nie mam pojęcia czy to dobre miejsce na takie pytanie, jeżeli nie prosze skierować mnie do innego działu lub strony gdzie mogłabym uzyskać takie informacje, będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Moja sprawa wygląda tak: Moja mama wyjezdzajac za granice dala mi pelnomocnictwo na mieszkanie lokatorskie ktorego jest glownym najmemca. W tej chwili nie ma z nia kontaktu, wiem, że nadal przebywa za granica jednak porzucila wszystko co miala w Polsce, łacznie z dziecmi.
Oprocz niej w mieszkaniu zamledowana jestem ja i niepelnoletnia przyrodnia siostra która od okolo 8 lat mieszka ze swoim ojcem i od tego czasu nie przebywala w w/w mieszkaniu jednakze jest tam zameldowana. Wszystkie rachunki oplacam ja, splacam rowniez kredyt za to mieszkanie i ogolnie ponosze wszystkie koszty.
Dzis siostra odezwala sie do mnie (normanlnie nie utrzymujemy kontaktow na jej zyczenie) i stwierdziala ze chce klucze od mieszkania, odmowilam, jej ojciec grozi mi sadem. Znajomi radza mi wymeldowac siostre z mieszkania jednakze z tego co wiem nie moge wymeldowac osoby niepelnoletniej. Co moge zrobić w takiej sytuacji? Czy jezeli siostra nie interesowala sie mieszkaniem przez tyle lat nigdy, nie partycypowala w kosztach (ja zrobilam remont, splacilam zadluzenie) moze roscic prawa do mieszkania skoro jest niepelnoletnia? Co w takiej sytuacji postanowi sad jezeli doszloby do rozprawy?
Z góry dziekuje za pomoc.
anna22

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 02 lut 2011, 12:44

Proszę zapoznać się z przepisami Ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych - tutaj. Przepisy rozdziału 2 do 4.
Odsyłam również do stron Forum Prawnego ---> KLIK!.

Pozdrawiam.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

VIP
VIP

Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi