godziny pracy kuratora społecznego

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

godziny pracy kuratora spoŁecznego

Postautor: marylka2244 » 16 sty 2011, 21:39

Witam. Mam pytanie : czy kurator społeczny ma jakieś wytyczne dotyczące godzin pracy? Jestem rozwiedziona i sama wychowuje dziecko. Ostatnio zmieniłam miejsce zamieszkania i po kilku miesiącach sąd przesłał dokumenty do nowego miejsca zamieszkania. Przyszedł nowy kurator, który twierdzi, że pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 14-17. Niestety ja pracuje od pon. do piątku w godzinach 9-17. Czy kurator powinien dostosować się do godzin mojej pracy i tzn. w tygodniu po 17 lub w weekendy? Dodam,że wcześniej nie miałam takich problemów. Poprzedni kurator znał godziny pracy i przychodził różnie bez uprzedzenia i nie było problemu, jak mnie nie zastał. Uprzejmie proszę o informację , czy w tej sytuacji mogę prosić o zmianę kuratora bądź, czy kurator powinien dostosować się do mojej pracy.
marylka2244

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: gaga » 17 sty 2011, 21:54

NIE MA TAKICH WYTYCZNYCH, ALE KURATOR SIE ODSTOSOWAC NIE MUSI LECZ WSPÓLNIE USTALCIE (KOMPROMIS) GODZ SPOTKAÑ - ZMIANA PORY WIZYT JEST JAK NAJBARDZIE DOPUSZCZALNA A W SUMIE TO CZESTO S¡ ONE NIEZAPOWIEDZIANE WIEC NIE WIEM W CZYM TEN KURATOR MA PROBLEM..

Na tut. Forum obowiązuje reguła unikania pisania w sposób nieuzasadniony wyrazów, postów wyłącznie wielkimi literami. Proszę zatem na przyszłość przestrzegać tej zasady. Aurelius.
gaga

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: godziny pracy kuratora spoŁecznego

Postautor: Aurelius » 17 sty 2011, 22:25

marylka2244 pisze:Witam. Mam pytanie : czy kurator społeczny ma jakieś wytyczne dotyczące godzin pracy?

Zgodnie z Ustawą o kuratorach sądowych, kurator wykonując swoje obowiązki służbowe ma prawo m.in. do odwiedzania w godzinach od 7.00 do 22.00 osób objętych postępowaniem w miejscu ich zamieszkania lub pobytu, co oznacza, że w przedziale tych godzin, kurator może wizytować mieszkanie podopiecznego.
W kwestii pozostałych wątpliwości odsyłam do odpowiedzi, której udzielił Gaga.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

VIP
VIP

Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi