alimenty

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

alimenty

Postautor: Małgosia77 » 09 gru 2010, 14:41

Witam,
Czy po zasądzeniu alimentów są one wypłacane wstecz czyli licząc dzień złożenia wniosku o alimenty. Czy tez alimenty są naliczane od momentu wydania wyroku?
Małgosia77
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2010, 23:23
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: lepik » 09 gru 2010, 17:16

Sciągam alimenty z dwóch rodzin aktualnie i alimenty "ściaga się" z dniem uprawomocnienia się wyroku.
Każdy człowiek ma prawo wątpić w swoje powołanie i czasem zbłądzić. Nie wolno mu tylko o nim zapomnieć. Kto nie wątpi w siebie, jest niegodzeń, bo ślepo wierzy w swoją moc i popełnia grzech pychy.

Błogosławiony niech będzie ten, kto doświadcza chwili zwątpienia.
— Paulo Coelho
Awatar użytkownika
lepik
 
Posty: 63
Rejestracja: 24 paź 2009, 21:39
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 09 gru 2010, 23:57

---------- 16:49 09.12.2010 ----------

lepik , chyba że w wyroku jest dodatkowy zapis o wyrównaniu zaległości alimentacyjnej ... wtedy ustala sie jaka jest zaległość za okres przewidziany w wyroku ....lub co jest najwygodniejsze jeśli sąd juzż w wyroku napisał ile wynoszą zaległe alimenty

---------- 22:57 ----------

po zastanowieniu się , dochodzę do wniosku czy to nie jest aby pytanie do komornika ? bo zadane w dziale kuratorzy rodzinni , którzy jak mi wiadomo nie bardzo zajmują sie ,,ściąganiem'' alimentów .
Małgosia77 - ja odpowiedziałem jak to wygląda z punktu widzenia wyroku karnego (art. 209 kk )
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: lepik » 15 gru 2010, 20:29

---------- 23:14 09.12.2010 ----------

kgb14 jesli sprawa odbywa się por raz pierwszy nie spotkałem się do tej pory z wyrównaniem. Wyrównanie raz miałem jak przejmowałem alimenty po matce małoletnich dzieci. Ale wszystkie informacje u komornika. Dostajesz Małgosiu wniosek w którym wpisujesz od kiedy alimenty należy sciągac i od jakiego czasu zaległosci wyrównac. KOmornik miły człowiek, wszystko wyjaśni;)

---------- 19:29 15.12.2010 ----------

Dzis odbyła się kolejna sprawa alimentacyjna któą prowadze i rzeczywiście...sedzie w dniu dzisiejszym zarządził alimenty które mają być wypłacone z zaległościami od września tego roku tj. od miesiąca w którym złożyłem stosowny wniosek do sądu w tej sprawie.
Każdy człowiek ma prawo wątpić w swoje powołanie i czasem zbłądzić. Nie wolno mu tylko o nim zapomnieć. Kto nie wątpi w siebie, jest niegodzeń, bo ślepo wierzy w swoją moc i popełnia grzech pychy.

Błogosławiony niech będzie ten, kto doświadcza chwili zwątpienia.
— Paulo Coelho
Awatar użytkownika
lepik
 
Posty: 63
Rejestracja: 24 paź 2009, 21:39
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości