pozbawienie praw rodzicielskich

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

pozbawienie praw rodzicielskich

Postautor: beatakalm » 30 sie 2010, 19:18

witam
mam 6 letnia córke. jej ojciec poszedł do wiezienia gdy miała 3 m-ce za handel narkotykami i dżgnięcie nozem kolegi. obecnie jestem w nowym zwiazku (od 2 lat ) i planuję ślub. ojciec mojego dziecka ma jeszcze syna z pierwszego małżeństwa. wiem że sprawia problemy w sprawach dotyczących jego wychowania ( np paszport). mój narzeczony pracuje za granica i planujemy tam zamieszkac. czy mam szansę pozbawić ojca praw rodzicielskich??? dodam że wysył dziecku kartki z więzienia. dziecko nigdy go nie widziało bo nawet na przepustce nie przyszedł córki odwiedzić twierdząc że i tak napewno bym na to nie pozwoliła. prosze o pomoc.
beatakalm
 
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2010, 18:41
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: eipiem » 30 sie 2010, 19:52

tak,pisz wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej.Sam pobyt w ZK jest przesłanką do zawieszenia wladzy,a to już umozliwia ci wystepowanie samej o paszport.mam nadzieje,ze sad jednak podejmie decyzję o pozbawieniu władzy.
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

pozb praw

Postautor: beatakalm » 30 sie 2010, 21:15

tylko kłopot w tym że ojciec dziecka jest zdania że albo on albo żaden inny. napewno bedzie robił trudności. twierdzi że kocha swoje dziecko i że ja ograniczam mu kontakt bo nie przywożę córki do niego na widzenia. boję się że sędzia nie pozbawi go praw a on sam się nie zrzeknie:((
beatakalm
 
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2010, 18:41
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: eipiem » 31 sie 2010, 17:49

ojciec nie wykonuje władzy rodzicielskiej gdyż siedzi w ZK.Nie tym mu utrudniasz kontakt tylko on sie o te utrudnienia postarał.Ciekawe czy łozy alimenty?Sprobuj :)
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: beatakalm » 31 sie 2010, 18:50

ojciec zgodził się na alimenty w wysokości 300 zł miesięcznie choć i tak nie ma z czego płacić bo jest bezrobotny. dostaję pieniądze z funduszu. dodam ze ma duże zaległości na syna z poprzedniego związku, więc ciąży na nim komornik.ale i tak nie wiem czy mam wystarczające argumenty , żeby pozbyć go władzy rodzicielskiej, boję się go.
beatakalm
 
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2010, 18:41
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 31 sie 2010, 19:01

Nie chcę byc złym prorokiem ale ..... wg mnie brak tu podstaw do całkowitego pozbawienia praw rodzicielskich .
Jak wszyscy wiemy pozbawić praw rodzicielskich można tylko z dwóch owadów ....no a tu nie bardzo znajdują one zastosowanie , bynajmniej wg mnie ... ale co ja tam wiem :crazy:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: beatakalm » 31 sie 2010, 19:14

troszkę nie tak powiedziałam ojciec założył sprawę o zmniejszenie alimentów do 200 zł. sąd jednak ze względu na to że byłam bezrobotna ustalil wysokość na 300 żł.
beatakalm
 
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2010, 18:41
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Orange » 31 sie 2010, 20:14

kgb14 pisze:pozbawić praw rodzicielskich można tylko z dwóch owadów


Kgb14 jakież to dwa owady? Napisz coś więcej :wink:
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: kesey » 31 sie 2010, 23:39

Jak napisała Eipiem sam pobyt w zakładzie karnym jest jednoznaczną przesłanką przemawiającą za zawieszeniem władzy rodzicielskiej.

Czy zachodzą podstawy do pozbawienia? Decydujące jest w tym zakresie rozpatrzenie materiału dowodowego przez sąd- natomiast wydaje mi się, że podstawą nie będzie w tym przypadku długotrwały brak zainteresowania osobą dziecka (jakąś formą zaintyeresowania są nawet kartki z ZK). W grę raczej mogą wchodzić wyłącznie czynniki, związane z rażącym nadużywaniem, bądź też zaniedbywaniem władzy rodzicielskiej, a z treści postów Beatykalm nie wynikają one (no może in minus o ojcu może świadczyć fakt, że nie podjął starań o nawiazanie osobistego kontaktu z dzieckiem).

Natomiast, oczekiwanie ojca, iż sześcioletnie dziecko będzie wożone na widzenia do ZK są nierealne. Według mnie jest to miejsce od którego dzieci należy trzymać jak najdalej (przynajmniej te poniżej 13 roku życia)- właśnie dla ich dobra.

Orange, to oczywiste: motylek, gdyż skacze z kwiatka na kwiatek i komarzyca- idealny krwiopijca.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: kgb14 » 31 sie 2010, 23:53

---------- 22:50 31.08.2010 ----------

Orange pisze:
kgb14 pisze:pozbawić praw rodzicielskich można tylko z dwóch owadów


Kgb14 jakież to dwa owady? Napisz coś więcej :wink:

Oczywiście chodziło mi o powodów :mrgreen:

,,o'' na klawiaturze jest blisko ,,p'' i tak sie śmiesznie stało :lol:

---------- 22:53 ----------

myślałem oczywiscie dokładnie o tym co napisał kesey
kesey pisze: (jakąś formą zaintyeresowania są nawet kartki z ZK). W grę raczej mogą wchodzić wyłącznie czynniki, związane z rażącym nadużywaniem, bądź też zaniedbywaniem władzy rodzicielskiej, a z treści postów Beatykalm nie wynikają one (no może in minus o ojcu może świadczyć fakt, że nie podjął starań o nawiazanie osobistego kontaktu z dzieckiem).



ADMIN-- zrób cytowanie selektywne na forum -- proszę , błagam , leżę u Twych stóp :mrgreen: pisałem już kiedyś o tym .

-------------2010.09.01, 00:23------------------

Ja Tobie mówię- powstań! :lol: Zrobię, gdy tylko przezwyciężę własne ograniczenie i brak dostatecznych umiejętności. kesey
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: eipiem » 01 wrz 2010, 7:47

Beatakalm,a dlaczego sie boisz ojca dziecka?
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: beatakalm » 01 wrz 2010, 15:41

bo wiem co potrafi. nie raz uderzył i straszył mnie że jak wyjdzie na wolność to głowa mi spadnie. pozatym znany jest naszej policji z awantur. jego pierwsza żona miała bardzo długo przechlapane zanim zostawił ją w spokoju. niestety dowiedziałam się o tym zbyt pózno...
beatakalm
 
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2010, 18:41
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: madzia2320022 » 15 wrz 2010, 15:51

To są wystarczające dowody.Jeżeli ojciec nie uczestniczy w żaden sposób w wychowaniu dziecka,nie płaci alimentów itd.
Sąd bierze pod uwagę to czy zobowiązany do płacenia na dziecko jest zdrowy i czy może zarabiać.To,że jest bezrobotny to akurat nic nie oznacza ponieważ tak najłatwiej się uchylić od alimentacji prawda?:(Nawet pobyt w więzieniu go od tego nie uwalnia.Powodzenia życzę.
madzia2320022
 
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2010, 12:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości