płatność za wykonanie wywiadu z art.14

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

pŁatność za wykonanie wywiadu z art.14

Postautor: dziadek » 16 sie 2009, 13:33

Mam problem czy jeśli kurator społeczny otrzymał w danym miesiącu dwa zlecenia na wykonanie wywiadu z art. 14 u tej samej osoby ale skazanej w dwóch różnych sprawach to kuratorowi należy się ryczałt za przeprowadzenie jednego czy też dwóch wywiadów?
Pozdrawiam wszystkich jeszcze wakacyjnie :shock:
dziadek
 
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2009, 14:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 16 sie 2009, 15:35

u nas jest praktyka , ze jeśli w tym samym czasie otrzymał 2 , 3 lub nawet 5 zleceń to tylko płaci się za jedno - przecież wywiad pisze raz i zmienia się tylko sygnaturę .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: kurzaw » 16 sie 2009, 22:30

My płacimy za tyle wywiadów ile jest w kontrolce, jednak najniższą kwotę.
kurzaw
 
Posty: 11
Rejestracja: 15 cze 2009, 21:29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 16 sie 2009, 23:13

jak najniższą kwotę - przecież to jest kwota stała ?
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

wywiad z par.14 kkw

Postautor: dziadek » 17 sie 2009, 8:05

Wątpliwości moje budzi oczywisty fakt, że zlecenie kuratorowi społecznemu przeprowadzenia kolejnego wywiadu w miesiącu nad tym samym skazanym nie jest kolejnym dozorem nad tym samym skazanym powierzonym kuratorowi społecznemu.
Miałem bowiem taki przypadek, że w krótkim okresie czasu 2-3 tygodniu przeprowadzałem dwa wywiady z art. 214 kkw z tym samym skazanym zlecona przez ten sam organ i w obydwóch przypadkach otrzymałem wynagrodzenie.
Ponadto w ujednoliconym zarządzeniu prezesa regulującym ryczałtowanie nie ma opisanego wyżej przypadku.
Pozdrawiam wszystkich :shock:
dziadek
 
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2009, 14:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 17 sie 2009, 10:37

Zaczynam sie zastanawiać o czym my rozmawiamy ....
o wywiadzie w trybie art 14 kkw , w trybie art 214 kpk czy o dozorach ....
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

wyiad z at.14 kkw

Postautor: dziadek » 17 sie 2009, 10:56

Czytania ze zrozumieniem uczą wcześnie kgb, chciałem po prostu rozwiać swoje wątpliwości i poprosić między innymi Ciebie o radę a ty bawisz się "w sarkazmy".
Wywiad z art.214 może w swym zakresie być równie szeroki jak wywiad z art.14 a nawet zleceniodawca może być ten sam aczkolwiek okoliczności towarzyszące zleceniu mogą być inne :D
Po prostu zastanawiam się jak różnie finansowo w tych samych okolicznościach i za tą sama pracę mogą być traktowani kuratorzy zawodowi i społeczni.
Pozdrawiam.
dziadek
 
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2009, 14:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: piksel » 17 sie 2009, 21:24

ja z kolei nie rozumiem, dlaczego to kurator społeczny otrzymuje zlecenie przeprowadzenia wywiadu w trybie art 214 kpk. ustawodawca jasno i wyraxnie stwierdzil, iz wywiad ten moze przeprowadzac jedynie zawodowy. drugie pytanie jakie automatycznie sie nasuwa to - na jakiej podstawie jest wypłacany społecznemu ryczałt za 214 kpk? W ogóle to widze, ze caly czas funkcjonuje zasada co kraj to obyczaj. u mnie w sadzie wrecz zakazano wyplacania ryczaltu za wywiady. jezeli w ogole, to kurator spoleczny przeprowadza wywiad 14 kkw spolecznie, wiadomo, kryzys :roll: pozdrawiam
piksel
 
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2009, 11:43
Lokalizacja: z wólki kozłowskiej
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 17 sie 2009, 22:44

piksel - a gdzie to jest napisane że przeprowadza zawodowy ?

cyt art 214 kpk

Art. 214. § 1. W razie potrzeby, a w szczególności gdy niezbędne jest ustalenie danych co do właściwości i warunków osobistych oraz dotychczasowego sposobu życia oskarżonego, sąd, a w postępowaniu przygotowawczym prokurator, zarządza w stosunku do oskarżonego przeprowadzenie wywiadu środowiskowego przez kuratora sądowego lub inny podmiot uprawniony na podstawie odrębnych przepisów, a w szczególnie uzasadnionych wypadkach przez Policję.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: kesey » 17 sie 2009, 23:44

Piksel- kryzys kryzysem a kuratorowi społecznemu ustawowo zagwarantowano zwrot poniesionych nakładów. Brawo- zawsze cieszy mnie, gdy kuratorzy przestrzegają obowiązującego prawa :wink:

Jeden wywiad- jeden ryczałt. Chyba, że będą to dwa wywiady, nawet w dwu różnych sprawach, ale dotyczące tegpo samego skazanego, zlecone w tym samym czasie i umożliwiające zrealizowanie wszechstronnych ustaleń podczas jednej wizyty u skazanego, jednego kontaktu z dzielnicowym i jednej opinii środowiskowej. Słowem jedno sprawozdanie, tyle że z innymi sygnaturami i innymi wnioskami.

Oszczędności są dla kuratorów- w wydziałach rodzinnych nikt nie przejmuje się, że kontrolę prawnej opieki można byłoby zsynchronizować z wywiadem z kontroli funkcjonowania rodziny zastępczej. Pewne rzeczy funkcjonują z automatu i na zasadzie stałego zarządzenia sędziego "zlecić wywiad kuratorowi a następne wywiady co X miesięcy". W efekcie kurator biega na okrągło na wywiady w postępowaniu wykonawczym- czy sytuacja to uzasadnia, czy też nie. No cóż, "To Polska, mieszkam w Polsce ..."

Pozdrawiam serdecznie.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: agawe » 18 sie 2009, 21:05

---------- 20:53 18.08.2009 ----------

Piksel, konieczność przeprowadzenia wywiadu z art. 214 kpk przez kuratora zawodowego wynikała z wcześniej obowiązujących przepisów - wówczas przepisy nie przewidywały odpłatności za te czynności. Z chwilą wprowadzenia odpłatności zmieniono także przepisy dotyczące "wykonawcy" wywiadu i obenie funkcjonuje to tak, jak napisał kgb 14. Nie bardzo zatem rozmumiem, jakie to "jasne i wyraźne "wytyczne masz na myśli...?
Dla mnie sprawa jest jasna - jeśli kuratorowi społecznemu przekazuję kolejne zlecenie wywiadu dotyczącego osoby wobec której wykonywał już wywiad i on wykonuje czynności (ustala, udaje sie pod wskazany w zleceniu adres) ma prawo dołączyć do wywiadu rachunek organowi zlecającemu i to właśnie organ zlecajacy wypłaca należny ryczałt - NIE NALICZA GO KURATOR ZAWODOWY!
W sytuacji, gdyby kolejne zlecenie wywiadu z art.,214 kpk dotyczące tej samej osoby nadesłane byłoby w bliskim co poprzednie zlecenie czasie , zapewne ja skopiowałabym wywiad i przesłałabym bez rachunku z adnotacją, że został wykonany do innej sprawy (nie angażowałabym w to kuratora społecznego). Takiej sytuacji jednak w dotychczasowej praktyce (tj. od czasu gdy wprowadzono odpłatność za wywiady) nie miałam.
Pozdrawiam.

---------- 21:05 ----------

Oczywiście pisząc o tym, że organ zlecający wypłaca ryczałt za wywiad na podstawie rachunku, miałam na myśli wywiady zlecone w trybie art.214 kpk.
Jeżeli zlecenie jest w trybie 14 kkw, ryczał nalicza kurator zawodowy w wysokości 4% kwoty bazowej (przepisy nie dają mozliwości róznicowania kwoty, tak jak w przypadku ryczałtu za sprawowanie dozoru - od 2 do 4%).
agawe
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 208
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:21
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości