science fiction kurateli

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

science fiction kurateli

Postautor: Smagacz » 28 lis 2005, 19:01

:shock: praktycznie od dobrych paru lat słyszę, że kuratorów chcą ( kto???) "wyrzucić " z Sądu. Ostatnia opcja: rodzinni do MOPS-ów, dorośli do ZK. Co Wy na to??? Jestem ciekawy, czy istnieje- poza oszczędnością- choćby jeden rzetelmy powód merytoryczny uzasadniający takie, wątpliwej jakości, przemyślenia wierchuszki. Sumując: gratuluję!!! A wszystkim- bez wyjątku- współczuję!!!
Smagacz
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2005, 18:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 28 lis 2005, 20:05

Głupota totalna!!! Moim zdaniem należy jedynie wypracować lepsze warunki do współpracy rodzinnych z MOPS-em oraz dorosłych z ZK. Obecnie różnie ta współpraca wygląda. Szczególnie ważna jest tutaj wymiana informacji na temat podopiecznych oraz koordynacja wspólnych działań.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: Zet » 28 lis 2005, 20:40

Jeśli chodzi o dorosłych to nierealne.Trzeba by dobudować sporą ilość zakładów karnych i chćby z tego powodu taki pomysł nie ma racji bytu -ile w każdym okręgu jest zakładów karnych i gdzie by nas tam umieścili , skoro nie ma miejsca dla więżniów-chyba ,że zamiast nich ? Jak na razie to nie ma środków na powołanie kurateli penitencjarnej ,więc póki co możemy spać spokojnie .
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: BartK » 28 lis 2005, 21:21

Droga Zet - poruszyłaś tutaj kwestię kurateli penitenjarnej, której jednak ewentualne powstanie nie oznaczałoby dołączenia kuratorów do ZK! Z założeń teoretycznych rola kuratora penitencjarnego powinna się w zasadzie ograniczać do art. 164 kkw oraz warunkowego przedterminowego zwolnienia z ZK. Natomiast powstanie kurateli penitencjarnej nie jest uzależnione od środków, tylko od przepisów prawnych, ponieważ obecnie taki organ formalnie nie istnieje! To co robią kuratorzy w Białymstoku, to już inna sprawa...
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: kesey » 28 lis 2005, 22:36

Wyśmienity pomysł :!: Wydaje mi się, iż zrealizuję się w roli pana od przyznawania zasiłków :lol:, a może wcielą nas do PCPR-ów i będę mógł kierować nielatów do zakładów wychowawczych :?: Czy w jednym, czy też w drugim wypadku mój entuzjazm nie zna granic :D
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Zet » 28 lis 2005, 22:49

Smagacz popatrz w jaki dobry nastrój wprawiłeś keseya ! widać też ma nadzieję , że to tylko (dość regularnie pojawiające się) pogłoski!
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: kropka » 28 lis 2005, 23:40

Ja pójdę dalej...Niedługo tu u nas będzie Ameryka (San Francisco, a na razie jest ściernisko!). Stąd pęd do "takich" pomysłów. A to, że sprawca przemocy "out" z domku, a to, że będzie miał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych np. na 100 m. Czy nie Ameryka???
Kropka
Koty i kobiety zawsze robią to, co chcą, więc psy i mężczyźni powinni się z tym pogodzić:)
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: zolza » 29 lis 2005, 0:21

Myślę,że to jest nierealne,chyba Was ktoś straszy.My od roku w nowej siedzibie sądu mamy takie warunki pracy jak w Ameryce - naprawdę.Nareszcie pracujemy jak ludzie w 21 wieku.
zolza
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 71
Rejestracja: 16 lis 2005, 22:31
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Postautor: Zet » 29 lis 2005, 9:25

U nas też waruneczki lokalowe super.Nowa siedziba , 2 kuratorów na pokój, tylko obciążenie o jakieś 300% przekracza dopuszczalne normy.Teraz kombinujemy , czy walczyć o etaty- ociążenie spadnie ,ale powrót do gnieżdżenia się po killka osób w pokoju nieunikniony.
Ale generalnie jakoś specjalnie nie narzekamy-nie ma czasu.Powolutku , bo powolutku , ale zmiany widać .
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: Peter » 30 lis 2005, 18:09

Bartlomiej usze Ci powiedziec a raczej napisac, ze rzeczywiscie w Polsce nie istnieja kuratorzy penitencjarni istnieja natomiast kuratorzy do spraw penitencjarnych. Mylisz się jeśli myślisz, że kuratorzy tacy dzialaja tylko w Bialymstoku. Na naszym terenie są dwie jednostki penitencjarne, w ktorych dzialają tacy właśnie kuratorzy. Bartek zapewniam Cię, że są do tego stosowne przepisy prawne.
Peter
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2005, 17:59
Lokalizacja: Swietokrzyskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: koris » 30 lis 2005, 23:33

wyprowadzenie kuratorow z sądu to moim zdaniem straszna rzecz no chyba że ktoś nie lubi pracować w sądzie. Ja tu jestem od 1980 r, było bardzo mizernie przez wiele lat. Moim zdaniem od od 4 - 5 lat systematycznie poprawia się sytuacja w kurateli. W każdym razie nadal chciałabym podlegać po MS a nie MInsterstwo które zmienia nazwe w zaleności od osoby ministra (mam na mysli pomoc społeczna, w tej chwili nawet nie jestem pewna jak się nazywa to ministerstwo). Kuratorzy "spece" w danej dziedzine np do spraw penitencjarnych chyba sie w miarę potrzeby ukonstynuuja.
koris
 
Posty: 28
Rejestracja: 23 lis 2005, 22:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 01 gru 2005, 0:50

Peter pisze: Bartek zapewniam Cię, że są do tego stosowne przepisy prawne.


Co to za przepisy? Bardzo mnie to zaciekawiło!!!
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: Peter » 06 gru 2005, 14:02

Bartek nie wiem czy będziesz usatysfakcjonowany ponizszymi przepisami, które delegują kuratora do pracy na terenie jednostek penitencjarnych oto one:
Art. 164&1, art. 165&3 i 173&2 pkt. 10 kkw oraz art. 3 i art.9 pkt.1 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o kuratorach sądowych (Dz.U.Nr 98, poz. 1071) oraz &13 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 12 czerwca 2003r. w sprawie szczegółowego sposobu wykonywania uprawnień i obowiązków kuratorów sądowych (Dz. U. Nr 1123, poz. 1064).
Peter
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2005, 17:59
Lokalizacja: Swietokrzyskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 10 gru 2005, 10:13

Peter pisze:Bartek nie wiem czy będziesz usatysfakcjonowany ponizszymi przepisami, które delegują kuratora do pracy na terenie jednostek penitencjarnych oto one:


Myślałem, że mnie czymś zaskoczysz Peter, ale znam dobrze wskazane przepisy i nie sądze, aby delegowały one kuratora do pracy na terenie jednostek penitencjarnych, a jedynie do wykonywania określonych czynności. Inaczej mówiąc: kurator może udać się do ZK w celu odbycia rozmowy ze skazanym, ale nie może tam pełnić stałych dyzurów jak to ma, a przynajmniej miało, miejsce w Białymstoku.
Nie wiem Peter czym wg Ciebie różnią się "kuratorzy penitecjarni" oraz "kuratorzy do spraw penitencjarnych" ? Dla mnie różnica polega jedynie na nazewnictwie, a obie nazwy są jedynie zwyczajowe, nie mające unormowania w przepisach.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron