Jak podwyższyć alimenty??

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Jak podwyższyć alimenty??

Postautor: DylanOwen » 22 sie 2020, 9:44

Witam.
Mam siedmioletniego syna,który ja wiadomo w tym wieku rozpoczął edukacje w pierwszej klasie.
Mam zasądzone alimenty w kwocie 350,-zł/miesięcznie,które otrzymuję z Funduszu ponieważ ojciec nigdy nie kwapił się do łożenia na dziecko.
Ostatnie postanowienie Sądu zapadło w lipcu 2007 roku a wniosek o podwyższenie złożyłam w marcu tego roku.Jedna sprawa już się odbyła lecz została odroczona do lutego 2011 roku.Nadmieniam,że ojciec mojego dziecka w żaden sposób nie interesuje się Dawidem(chociaż ja bardzo tego chciałam)i całą opiekę ja mu zapewniam.Nie otrzymuję żadnej pomocy w wychowaniu syna od ojca lecz pomaga mi mój obecny mąż.Mamy wspólnie dwoje dzieci a mąż ma syna z poprzedniego małżeństwa,na którego łoży alimenty 450,- miesięcznie.
Utrzymujemy się z męża zarobków(1.700zł.plus zasiłek rodzinny na dzieci w wysokości 308zł).Mój były(obecnie w zakładzie karnym)nie ma innych osób na utrzymaniu i ma dochody w ZK.
Moje pytanie brzmi:Na jakie argumenty mam się powołać,aby uzyskać przychylność Sądu?
DylanOwen
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2020, 9:43
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Jak podwyższyć alimenty??

Postautor: elwishseven » 03 sty 2021, 21:18

Wypełnij formularze sądowe. ...
Poproś o przejrzenie swoich formularzy. ...
Zrób co najmniej 2 kopie wszystkich formularzy. ...
Wypełnij formularze u sekretarza sądu. ...
Uzyskaj datę rozprawy. ...
Podaj swoje dokumenty drugiemu rodzicowi (i LCSA, jeśli jest zaangażowany) ...
Złóż dowód doręczenia. ...
Idź na rozprawę sądową. shareit get-vidmateapk.com
elwishseven
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2021, 13:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Jak podwyższyć alimenty??

Postautor: krismixon » 07 paź 2021, 9:59

Bardzo mi pomogłeś
krismixon
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2021, 9:57
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Jak podwyższyć alimenty??

Postautor: bimavid » 01 wrz 2022, 17:08

Każdy rodzic (lub opiekun) może poprosić lokalną agencję alimentacyjną o zmianę. Aby poprosić o modyfikację, musisz mieć otwartą sprawę (sprawa może zostać otwarta w dowolnym momencie) Twoje nakaz alimentacyjny może wzrosnąć lub zmniejszyć w zależności od zebranych informacji (nakaz może nie być zgodny z oczekiwaniami)
bimavid
 
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2022, 9:16
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Jak podwyższyć alimenty??

Postautor: bimavid » 05 wrz 2022, 8:07

miesięczna wysokość świadczenia rodzinnego wynosi: 95 zł (20 EUR) na dziecko w wieku do 5 lat; 124 zł (27 euro) na dziecko w wieku od 5 do 18 lat; 135 zł (29 euro) dla dziecka w wieku od 18 do 24 lat. vidmate.app saveinsta
bimavid
 
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2022, 9:16
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Jak podwyższyć alimenty??

Postautor: alishakihn » 27 kwie 2023, 4:18

W przypadku podwyższenia alimentów konieczne jest wykazanie zwiększenia się potrzeb uprawnionego z uwagi na upływ czasu od poprzedniego ustalenia wysokości obowiązku alimentacyjnego lub wykazanie zwiększenia się możliwości zarobkowych rodzica, gdyż dzieci mają prawo żyć na takiej samej stopie życiowej, co ich rodzice. Flappy Bird
alishakihn
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2023, 4:16
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości