Kontakty bez obecności rodzica uprawnionego

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Kontakty bez obecności rodzica uprawnionego

Postautor: makslanka » 19 lis 2021, 16:59

Witam,
mam taki problem, ze kurator stawia się w terminie wyznaczonego kontaktu pomimo powziętej wiedzy o nieobecności uprawnionego na kontaktach.
Sprawa dotyczy małego dziecka uprowadzonego przez ojca 1,5 roku temu. Po pół roku od rozpoczęcia sprawy Sąd z urzędu wyznaczył matce kontakty w I, III, V weekend miesiąca. Do realizacji postanowienia o kontaktach wyznaczono kuratora społecznego, który wcześniej prowadził nadzór nad wykonywaniem władzy.
Do realizacji kontaktu nigdy nie doszło, ponieważ ojciec wyjeżdżał w dniu kontaktu lub odmawiał wydania dziecka również stosując przemoc wobec matki. W trakcie pół roku obowiązywania postanowienia na miejscu był tylko dwa razy. Matka mając wiedzę o wyjazdach ojca lub osobiste przeszkody informowała kuratora o tym, że nie stawi się w terminie wyznaczonego kontaktu. W większości przypadków kurator odstępował. Jeden raz nie dał wiary matce i pojawił się w miejscu odbycia kontaktów, gdzie nie było ani dziecka ani zadnego z rodziców. Innym razem mimo, iż matka potwierdziła swój przyjazd nie stawił się twierdząc, że matka próbując odebrać dziecko na kontakt naraża jego życie, ponieważ ojciec może zabić dziecko przy próbie zabrania go (jest na to nagranie). W między czasie podczas rozmowy telefonicznej z kuratorem o kolejnej próbie wywozu dziecka za granicę przez ojca, kurator zagroził matce że jej zaszkodzi. Matka złożyła w czerwcu wniosek o jego wyłaczenie i do tej pory nie został on rozpoznany. W między czasie matka dowiedziała się, ze dziecko zapisane jest do przedszkola i kiedy pojechała powziąć na ten temat informację została fizycznie napadnięta przez pracowników przedszkola, dziadków ojczystych i ojca, który próbował przegryźć jej tętnicę a wcześniej pogryzł próbującą ją bronić osobę.
Na podstawie notatek kuratora Sąd zmienił postanowienie o zabezpieczeniu kontaktów ograniczając je do 3 godzin w I, III, V sobotę miesiąca od 10-13 w miejscu zamieszkania ojca. Zanim postanowienie to zostało doręczone pełnomocnikowi matki kurator pojechał na kontakt i odbył go bez obecności osoby uprawionej. O postanowieniu i swojej obecności poinformował pół godziny po rozpoczęciu kontaktu. Matka oznajmiła że nic nie wie o takiej zmianie i nie akceptuje takiej formy z oczywistych względów. Mimo tej informacji kurator znowu pojawił się na kontakcie a za kolejne dwa tygodnie znowu mimo informacji od matki, że nie będzie przyjeżdżać. Za każdy kontakt matka jest obciążana kwotą 100 zł.
Dzisiaj po raz kolejny matka poinformowała kuratora o swojej nieobecności sms-em a ten po godzinie pracy Sądu zapytał czy poinformowała Sąd. Sąd w sensie sędzia zamknęła rozprawę i wydała postanowienie końcowe i żadne pisma procesowe nie są już przyjmowane. Matka nie otrzymała informacji, że ma kogoś innego niż kurator powiadamiać o tym, że nie przyjedzie na kontakt. Z oczywistych przyczyn ochrony życia i zdrowia matka nie będzie realizowała postanowienia, które ewidentnie jest pomocnictwem w organizacji kolejnego napadu na jej osobę. Zdarzenie zostało udokumentowane nagraniem z monitoringów i nie ulega wątpliwości, ze doszło do próby zabójstwa wraz z groźbami karalnymi. Nagranie widział Sąd kurator. Jak matka ma się bronić przed takim działaniem wobec swojej osoby ?
makslanka
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2021, 16:34
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Kontakty bez obecności rodzica uprawnionego

Postautor: Ultima » 29 lis 2021, 0:05

Witaj.
Kurator jest zobowiązany do tego aby stawić się w miejscu i terminie kontaktów, które wyznaczył Sąd. Wszelkie wnioski w zakresie np. zmiany kontaktów, informowanie o nieobecności, należy kierować do Sądu.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1353
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 749 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron