podstawa do odwieszenia wyroku w zawieszeniu

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

podstawa do odwieszenia wyroku w zawieszeniu

Postautor: Sonia1992 » 01 gru 2020, 15:57

Witam,

Mam pytanie: Mam wyrok w zawieszeniu, jednym z art. był art.226 paragra 1 kk. Jakiś czas temu Policja po interwencji oskarżyła mnie o znieważenie ich podczas służby, czyli o ten sam art. W chwili obecnej Pan Prokurator zakończył śledztwo i skierował do sądu. Terminu pierwszej rozprawy jeszcze niewyznaczono. Nie przeznałem się do popełnienia tego występku. Pani kurator, stwierdziła że wystąpi do sądu o odwieszenie wyroku w zawieszeniu z uwagi na identyczny czyn. Moje pytanie brzmi: skoro nie zostałem skazany to jestem niewinny, dlatego na jakiej podstawie Pani kurator może wyjść z takim wnioskiem do Sądu ? czy to nie jest przekroczenie uprawnień ?

Pozdrawiam
Sonia1992
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2020, 15:35
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: podstawa do odwieszenia wyroku w zawieszeniu

Postautor: Pierre » 01 gru 2020, 19:48

Do czasu prawomocnego skazania istnieje konstytucyjne domniemanie niewinności.
Może Pani Kurator ma jeszcze inne podstawy do wystąpienia z wnioskiem - a fakt kolejnej sprawy karnej tylko zmotywował Ją do złożenia takiego wniosku ?
Awatar użytkownika
Pierre
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 130
Rejestracja: 26 cze 2010, 15:16
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: podstawa do odwieszenia wyroku w zawieszeniu

Postautor: kgb14 » 01 gru 2020, 21:03

jeśli jedynym powodem złożenia wniosku jest prowadzone postępowanie karne ( te opisane) , to wniosek najprawdopodobniej będzie nieskuteczny. Rozumiem- tak tylko dopytam- że nie jest pan warunkowo zwolniony z zakładu karnego- bo może chodzi o inny rodzaj wniosku.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Re: podstawa do odwieszenia wyroku w zawieszeniu

Postautor: Sonia1992 » 02 gru 2020, 10:43

Pierre pisze:Do czasu prawomocnego skazania istnieje konstytucyjne domniemanie niewinności.
Może Pani Kurator ma jeszcze inne podstawy do wystąpienia z wnioskiem - a fakt kolejnej sprawy karnej tylko zmotywował Ją do złożenia takiego wniosku ?


Jeśli nastąpiłoby prawomocne skazanie, wówczas uchylenie wyroku w zawieszeniu odbędzie się obligatoryjnie (te same art.). Więc na chwilę obecną to nie może być podstawą do odwieszenia wyroku. Istnieje jednak przesłanka "RAŻĄCE naruszenie prawa" i tego terminu nie bardzo rozumiem.

Nie, nie ma innej podstawy. Mam przydzielonego kuratora społecznego, z który nie miał zadnych kłopotów ze mną, nigdy. Nasza "współpraca" układa się bardzo dobrze, więc wszystkie opinie na mój temat są poztywne (tzn. taką mam nadzieję, bo nigdy ich nie czytałem, chociaż teraz mam zamiar zaznajomić się z każdą opinią na mój temat).
Sonia1992
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2020, 15:35
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: podstawa do odwieszenia wyroku w zawieszeniu

Postautor: Sonia1992 » 02 gru 2020, 10:50

kgb14 pisze:jeśli jedynym powodem złożenia wniosku jest prowadzone postępowanie karne ( te opisane) , to wniosek najprawdopodobniej będzie nieskuteczny. Rozumiem- tak tylko dopytam- że nie jest pan warunkowo zwolniony z zakładu karnego- bo może chodzi o inny rodzaj wniosku.


Nie, nie jestem warunkowo zwolniony z zakładu karnego. Dodam, że sytuacja w której mam wyrok w zawieszeniu była w 2010r. Natomiast prawomocny wyrok 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat zapadł w 2016r. (postępowanie wraz ze sprawami w sądzie rejonowym (dwukrotnie - sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia) oraz sądzie odwoławczym (dwukrotnie). Tak więc "zawiasy" mijają w marcu 2021r.
Sonia1992
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2020, 15:35
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: podstawa do odwieszenia wyroku w zawieszeniu

Postautor: articlesfreeonno112 » 17 mar 2024, 14:01

It again has the opinion fantastic to study many of these instructive not to mention specific content pieces within your ınternet sites. FAQ
articlesfreeonno112
 
Posty: 40
Rejestracja: 11 lut 2024, 12:47
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: podstawa do odwieszenia wyroku w zawieszeniu

Postautor: articlesfreeonno112 » 27 mar 2024, 14:22

Excellent .. Amazing .. I’ll bookmark your blog and take the feeds also…I’m happy to find so many useful info here in the post, we need work out more techniques in this regard, thanks for sharing. forex robot
articlesfreeonno112
 
Posty: 40
Rejestracja: 11 lut 2024, 12:47
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości