Udzielnie informacji pełnomocnikowi

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Udzielnie informacji pełnomocnikowi

Postautor: hilo » 31 paź 2018, 22:18

Dzień dobry.

Prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości.

Mam wątpliwości czy kurator może udzielić informacji pełnomocnikowi powoda w toczącej się sprawie przeciwko osobie dozorowanej.
Chodzi pełnomocnikowi o wskazanie miejsca aktualnego pobytu (zamieszkania) osoby dozorowanej przez kuratora sądowego.
Sąd w której prowadzona jest sprawa określił termin dla pełnomocnika w ciągu którego ma podać aktualne miejsce zamieszkania pozwanego.
Wydaje mi się, że pełnomocnika innymi metodami może postarać się wskazać miejsce zamieszkania, tu poszedł trochę na skróty, ew. na jakiej podstawie prawnej można udzielić mu takiej informacji.

Bardzo proszę o udzielnie informacji.

Pozdrawiam
hilo
 
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2018, 22:07
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Udzielnie informacji pełnomocnikowi

Postautor: falek » 02 lis 2018, 21:58

Stara sztuczka pełnomocników :) do kuratora a potem powie że się od kuratora dowiedział.

Pełnomocnik - jako profesjonalista ( zakładam ze chodzi Ci o adwokata lub radce prawnego) może swobodnie zwrócić się do Sądu o udzielenie informacji czy dozór/nadzór jest sprawowany. W przypadku potwierdzenia może zwrócić się do Sądu przed którym toczy się postępowanie z wnioskiem o przeprowadzenie dowodu z akt dozoru/nadzoru.

Jako kurator byłbym ostrożny i nie udzielałbym informacji. Niech się pełnomocnik zwróci do Sądu

Art. 6. 1. uoks Przed przystąpieniem do wykonywania obowiązków kurator zawodowy składa przed prezesem sądu okręgowego, w obecności kuratora okręgowego, następujące ślubowanie:
"Ślubuję uroczyście powierzone mi obowiązki kuratora sądowego wykonywać zgodnie z prawem, sumiennie i rzetelnie, w postępowaniu kierować się zasadami etyki zawodowej, mając na względzie dobro Rzeczypospolitej Polskiej i dobro osób podlegających mojej pieczy, a także zachować w tajemnicy wszystkie okoliczności, o których powziąłem wiadomość w związku z pełnioną funkcją."

Nadto radcowie prawni i adwokaci w swoich przepisach ustrojowych maja określenie tajemnicy zawodowej więc dobrze to rozumieją.
falek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 68
Rejestracja: 13 paź 2017, 8:45
Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron