Dzielnicowi

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Dzielnicowi

Postautor: Liliana1956 » 09 wrz 2018, 10:10

Witam
Czy dzielnicowi( komendy) otrzymują z automatu informacje o każdym zwolnionym warunkowo czy zawieszonym? Czy jest to obowiązek kuratora( kierownika? Pytam bo mam problem ze współpracą. Chyba nie ja jedna.
Pozdrawiam
Liliana1956
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2018, 10:04
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Dzielnicowi

Postautor: Taurus » 09 wrz 2018, 14:00

Liliana1956 pisze:Witam
Czy dzielnicowi( komendy) otrzymują z automatu informacje o każdym zwolnionym warunkowo czy zawieszonym? Czy jest to obowiązek kuratora( kierownika? Pytam bo mam problem ze współpracą. Chyba nie ja jedna.
Pozdrawiam



Kodeks karny wykonawczy zobowiązuje w art 172 § 3 kuratora zawodowego poinformować właściwą dla miejsca zamieszkania skazanego jednostkę policji o dozorze jedynie wobec skazanego za przestępstwo z użyciem przemocy lub groźby bezprawnej...

Nie informuje się zatem o każdym dozorze...
Primum non nocere...

Za ten post autor Taurus otrzymał podziękowanie od
lucinda(09 wrz 2018, 16:25)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
Taurus
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 212
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:50
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy

Re: Dzielnicowi

Postautor: falek » 11 wrz 2018, 15:33

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby ustalić z dzielnicowym zasady współpracy. O ile dzielnicowi nie zmieniają się jak w kalejdoskopie na danym rejonie. Przepisy pozwalają na wymianę informacji. Samo zawiadomienie o dozorze często umyka dzielnicowemu. Nie wiedzą co z tym pismem zrobić. Im mniejsza jednostka tym większe prawdopodobieństwo że dzielnicowy wie więcej i zapamięta nazwiska skazanych o których kurator pyta juz któryś raz. Jak mu zapadnie w pamięć ze skazany jest pod dozorem to istnieje szansa ze później sam poinformuje kuratora jak będzie poważniejszy problem ze skazanym. Dzielnicowi tez chcą mieć spokój na rejonie...
falek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 68
Rejestracja: 13 paź 2017, 8:45
Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jenniferlopez1868 i 2 gości