zmiana miejsca zameldowania

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

zmiana miejsca zameldowania

Postautor: adrian roger » 08 wrz 2013, 21:07

Witam,
Zmieniłem miejsce zameldowania z tymczasowego w dzielnicy podgórze Kraków na meldunek stały ¦ródmieście Kraków , poinformowałem mojego kuratora i napisałem meila w tej sprawie do kierownika kuratorów , w odpowiedzi dostałem ze odwieszą mi wyrok bo powinienem zapytać są czy mogę sie przemeldować i to sąd powinien wydać zgodę na zmianę meldunku . Czy faktycznie powinienem pisac o zgode do sądu . Proszę o pomoc Adrian Kotarba.
adrian roger
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2013, 20:56
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Banga » 08 wrz 2013, 21:18

art 169 k.k.w
"...
§ 3. Skazany jest obowiązany stawić się na wezwanie sądu lub kuratora sądowego i udzielać wyjaśnień co do przebiegu dozoru i wykonywania nałożonych na niego obowiązków, bez zgody sądu nie zmieniać miejsca stałego pobytu, umożliwić kuratorowi wejście do mieszkania oraz informować go o zmianie miejsca zatrudnienia."
U mnie praktykuje się wnioskowanie o zgodę tylko wtedy gdy skazany wyprowadza się poza powiat, w obrębie właściwości naszego Sądu przekazujemy sprawę kuratorowi zgodnie z podziałem terenowym.
Czy obydwie przytoczone przez Ciebie dzielnice należą do właściwości jednego sądu Rejonowego?
Banga
 
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2013, 14:57
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jarosj » 08 wrz 2013, 21:44

Zawiasy, warunek? I rozmawiałeś z kuratorem? Nie podoba mi się to. To samo miasto.
Jedynie co ci pomoże to ten kurator z Krakowa. Chyba, że ma gdzieś.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: adrian roger » 08 wrz 2013, 21:51

Kurator z Krakowa nie pomoże , bo on nigdy nie pomógł tylko pod górkę robi , za każdym papierkiem latam i przynosze i ciągle mam sprawy prze niego czy jego kierowniczke zakładane . Latam po sądach spokojnie nie moge pracować . Ale jeszcze mnie nie zniszczyli teraz do zameldowania sie przyczepili i znowu strasza
adrian roger
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2013, 20:56
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: reenya » 08 wrz 2013, 22:10

Co kraj to obyczaj - u nas przyjęte, że na terenie miasta wystarczy poinformować i napisać oświadczenie. W innych przypadkach wniosek o zgodę na zmianę miejsca pobytu - tak więc nie dotyczy to tylko i wyłącznie zameldowania. Nie zdarzyło się aby sąd odmówił:)
Idiotów na świecie jest mało ale...są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka ich się na każdym kroku.
Awatar użytkownika
reenya
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 339
Rejestracja: 05 kwie 2006, 12:41
Lokalizacja: Śródziemie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: lucinda » 08 wrz 2013, 22:22

Powinieneś Adrian Roger.
Jest to proste jak drut i nic Cię nie kosztuje.
Taki jest obowiązek i taki jest przepis.
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: jarosj » 08 wrz 2013, 22:42

Nie wiem, jak tam jest z tobą. Ale jeżeli masz sąd, kuratora, a wcześniej policję i prokuraturę przeciw, to forum nic Ci nie da. Każdy sąd, a już sąd w Kraku, to potężna machina współzależności. Sam się w tym nie zorientujesz. A czemu ten kurator ci nie lubi?
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: magdasia » 09 wrz 2013, 13:37

Sąd nie wyraża zgody na zmianę meldunku, tylko na zmianę stałego miejsca pobytu. Jeśli zamierzałeś zmienić stałe miejsce pobytu należało najpierw uzyskać na to zgodę sądu i nie jest to kwestia robienia Ci pod górkę. Takie są przepisy. Ewentualne pretensje skieruj do ustawodawcy. Sugeruję szybko to nadrobić i złożyć taki wniosek wyjaśniając dlaczego z opóźnieniem.
magdasia
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 300
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:02
Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości