Dozór kuratora w Niemczech i w Polsce równocześnie

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: ksb » 25 cze 2013, 23:57

---------- 19:08 25.06.2013 ----------

Czy ktoś ma doświadczenie i wiedzę na temat sposobu postępowania, jeśli skazany jest pod dozorem równocześnie w Polsce i w Niemczech?

---------- 23:57 ----------

Nikt nic do mnie nie gada, więc dokładam informacji: młody człowiek, zameldowany w Polsce na stałe, w Niemczech ma także meldunek. Jest sobie trochę tu, trochę tam. Tam ma dozór kuratora i obecnie tutaj też ma dozór kuratora. W karcie karnej jest umieszczona ta niemiecka kara ( wg systemu ECRIS). Mam prowadzić dozór ( "mój" czyn jest w okresie próby niemieckiego czynu). Dozór udało się objąć tutaj, bo akurat człowiek jest tutaj i będzie jeszcze dwa miesiące. Z rozmowy z nim wynika, że tam ma ustanowiony harmonogram spotkań z kuratorem.
Na mój rozum sprawowanie dozoru przez dwóch kuratorów w dwóch krajach jest bez sensu. Czy ktoś podpowie jakieś rozwiązanie?
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Orange » 26 cze 2013, 9:54

Przepraszam za nie gadanie. Nie posiadam wiedzy nt. sposobu postępowania...
Z tego co piszesz można pomyśleć, że chłopak "rozwija się" w przestępstwach. Czy niemiecki kurator wie o skazaniu w okresie próby?
Na "czuja":
- poprowadziłabym dozór przez jakiś czas, by obserwować zachowanie skazanego. Podpisałabym kontrakt dotyczący współpracy.
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości