dozór nałożony postanowieniem-list gończy w innej spr.

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

dozór naŁożony postanowieniem-list gończy w innej spr.

Postautor: peksag » 10 kwie 2013, 16:28

Witam! Bardzo proszę o sugestie, jakie czynności byście podjęli w następującym przypadku:
Skazanemu, który miał wyrok w zawieszeniu bez dodatkowych obowiązków
po wywiadzie z art.14 przeprowadzonym przez kuratora społęcznego sędzia nałożył dozór kuratora.
Otrzymałem akta wykonawcze do realizacji, nie mogę objąć skazanego dozorem, ponieważ jak ustaliłem skazany poszukiwany jest listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności w innych sprawach.
Po tych ustaleniach akta wykonawcze z informacją o braku możliwości objęcia skazanego dozorem przedłożyłem sędziemu celem podjęcia decyzji, sędzia zarządzeniem nakazał zwrócić akta kuratorowi, bez żadnego uzasadnienia.
peksag
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 mar 2013, 14:00
Lokalizacja: Białogard zachodniopomorskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: constantine » 10 kwie 2013, 16:39

Może warto było by zadzwonić do sędziego i zapytać: co autor miał na myśli?
Może sędzia się zwyczajnie zagapił..
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: peksag » 10 kwie 2013, 17:19

proszę o więcej sugestii
peksag
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 mar 2013, 14:00
Lokalizacja: Białogard zachodniopomorskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jarosj » 10 kwie 2013, 17:22

Kolejny raz. I do skutku.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: peksag » 10 kwie 2013, 17:28

A może widzicie jakieś inne rozwiązania,
czy fakt ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości, nie reagowanie na wezwania kuratora, które wysyłałem, może być podstawa do złożenia wniosku o zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolności.

Korespondencje wysyłana pod adres zamieszkania skazanego była odbierana przez jego babcię ( odpis postanowienia, informacja o dozorze, wezwanie, upomnienie).
peksag
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 mar 2013, 14:00
Lokalizacja: Białogard zachodniopomorskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: vedder » 10 kwie 2013, 17:33

Informować pisemnie Sąd o niemożności objęcia dozorem, może należałoby podkreślić i dodatkowo pogrubić czcionkę 8)
vedder
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 596
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:51
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: peksag » 10 kwie 2013, 17:59

---------- 17:43 10.04.2013 ----------

Czy w tym konkretnym przypadku należałoby uznać, że skazany uchyla się od dozoru.
Został prawidłowo powiadomiony o nałożonym dozorze.

---------- 17:59 ----------

co na to Aurelius
peksag
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 mar 2013, 14:00
Lokalizacja: Białogard zachodniopomorskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 10 kwie 2013, 18:12

a ja mogę ?

Wnieść o zawieszenie postępowania. Nie ma złośliwego uchylania się od dozoru- skazany po prostu nie wie o jego istnieniu a nawet jeśli wie to nie zna skutków uchylania.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: morphine » 10 kwie 2013, 19:38

Jak człowiek nie zgłasza się do mnie, nie ma go pod wskazanym adresem przez Sąd to zwracam się jedynie do CZSW, czy przypadkiem nie siedzi w ZK. Jeżeli nie, to zwracam teczkę do Wydziału Wykonania Orzeczeń że nie ma możliwości sprawowania dozoru bowiem nie jest znane miejsce stałego pobytu skazanego i powołuję się na przepis art 169§4. Niechaj Sąd sobie go szuka.
W Twoim przypadku jeżeli Sędzia zwrócił Ci teczkę to ponowiłbym próbę i ponownie przekazał teczkę do WWO.

Składanie wniosku o zarządzenie też jest jakimś rozwiązaniem ale..
Jeżeli Sąd I instancji zarządzi i jakimś trafem skazany się zażali to pewnie SO uchyli (przynajmniej mój SO).
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2013, 20:12 przez morphine, łącznie zmieniany 1 raz
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: spawacz » 10 kwie 2013, 19:53

A jak wyrok w sprawie zapadł w trybie zaocznym to już zapomnij o zarządzeniu wykonania kary. Oddaj teczkę. Jedyne sensowne rozwiązanie.
spawacz
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2012, 8:11
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy

Postautor: Orange » 10 kwie 2013, 20:05

peksag pisze:---------- 17:43 10.04.2013 ----------

Czy w tym konkretnym przypadku należałoby uznać, że skazany uchyla się od dozoru.
Został prawidłowo powiadomiony o nałożonym dozorze.

Ja złożyłabym wniosek o zarządzenie wykonania kary z powodu uchylania od dozoru. Jeśli został prawidłowo powiadomiony o nałożonym dozorze, wskazał taki adres pobytu - są to dodatkowe argumenty, że uchyla się, i z przyczyn tylko przez siebie zawinionych
P.S. W moim sądzie nigdy nie było praktyki, by w takich sprawach oddawać teczki do decyzji sędziego. Zawsze wnioski.
P.S. Zawsze zarządzane.
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: Deck » 10 kwie 2013, 20:09

Orange pisze:
peksag pisze:---------- 17:43 10.04.2013 ----------

Czy w tym konkretnym przypadku należałoby uznać, że skazany uchyla się od dozoru.
Został prawidłowo powiadomiony o nałożonym dozorze.

Ja złożyłabym wniosek o zarządzenie wykonania kary z powodu uchylania od dozoru. Jeśli został prawidłowo powiadomiony o nałożonym dozorze, wskazał taki adres pobytu - są to dodatkowe argumenty, że uchyla się, i z przyczyn tylko przez siebie zawinionych
P.S. W moim sądzie nigdy nie było praktyki, by w takich sprawach oddawać teczki do decyzji sędziego. Zawsze wnioski.
P.S. Zawsze zarządzane.
Zgadzam się.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: kgb14 » 10 kwie 2013, 20:15

Ale przeczytajcie jeszcze raz, sąd nałożył dozór podczas trwania postępowania postępowania wykonawczego a z tego co rozumiem nawet nie było ,,O''. Człowiek nie został poinformowany nawet o dozorze, a nawet jeśli przyjąć, ze został poinformowany bo ktoś odebrał korespondencję to na 100% nie zna skutków uchylania się od dozoru to jak na litość może się od niego uchylać ?
U mnie nawet w takich sytuacjach prokurator bronił takiego stanowiska i ,,nigdy mi'' nie zarządzono wykonania kary, skutkiem czego obecnie wnosimy o zawieszenie całego postępowania w takich przypadkach.
No ale starym zwyczajem i przysłowiem ---co kraj to obyczaj :-)
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: constantine » 10 kwie 2013, 20:32

peksag pisze:Korespondencje wysyłana pod adres zamieszkania skazanego była odbierana przez jego babcię ( odpis postanowienia, informacja o dozorze, wezwanie, upomnienie).

Może niech facet zmieni babcię :lol:
Korespondencja odebrana? - odebrana. A jak pan nie śledzi co się dzieje z jego sprawą, to jego sprawa :wink:
Sprawdziłbym ZCSW, CPD MSWiA (czy żyje i czy ma miejsce stałego zameldowania) i ewentualnie przejrzał akta główne.
Jak człowiek nie przebywa w ZK, żyje, nie ma stałego meldunku (z którego można by go próbować jeszcze wezwać), a w aktach nie ma nic szczególnego - wniosek o zarządzenie k.p.w. - niech sąd się z tym kołysze (żeby nie powiedzieć: buja :wink: )
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Orange » 10 kwie 2013, 20:39

kgb14 pisze:Ale przeczytajcie jeszcze raz, sąd nałożył dozór podczas trwania postępowania postępowania wykonawczego a z tego co rozumiem nawet nie było ,,O''. Człowiek nie został poinformowany nawet o dozorze, a nawet jeśli przyjąć, ze został poinformowany bo ktoś odebrał korespondencję to na 100% nie zna skutków uchylania się od dozoru to jak na litość może się od niego uchylać ?
U mnie nawet w takich sytuacjach prokurator bronił takiego stanowiska i ,,nigdy mi'' nie zarządzono wykonania kary, skutkiem czego obecnie wnosimy o zawieszenie całego postępowania w takich przypadkach.
No ale starym zwyczajem i przysłowiem ---co kraj to obyczaj :-)

Już na etapie postępowania karnego obowiązuje go art. 75 kpk - ma podawać adres, lub odbierać korespondencję. Peszek. Nie wiedział? Mógł nie uciekać. Odważnym być! To jest sztuka! Nie mięTkim, uciekającym w dodatku...
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Następna

Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron