dozór nałożony postanowieniem-list gończy w innej spr.

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: morphine » 10 kwie 2013, 20:45

kgb14 pisze:Ale przeczytajcie jeszcze raz, sąd nałożył dozór podczas trwania postępowania postępowania wykonawczego a z tego co rozumiem nawet nie było ,,O''. Człowiek nie został poinformowany nawet o dozorze, a nawet jeśli przyjąć, ze został poinformowany bo ktoś odebrał korespondencję to na 100% nie zna skutków uchylania się od dozoru to jak na litość może się od niego uchylać ?
U mnie nawet w takich sytuacjach prokurator bronił takiego stanowiska i ,,nigdy mi'' nie zarządzono wykonania kary, skutkiem czego obecnie wnosimy o zawieszenie całego postępowania w takich przypadkach.
No ale starym zwyczajem i przysłowiem ---co kraj to obyczaj :-)


Na pewno nie pisałbym o zawieszenie, bo wtedy teczka do Ciebie wróci.
Albo ponowisz próbę i oddasz do WWO albo wniosek ( są podstawy)
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: kgb14 » 10 kwie 2013, 22:40

Nie twierdze, że nie ma, też tak myślałem, ale jakoś mnie przekonano, że nie... co robić.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: magdasia » 10 kwie 2013, 22:43

Również stoję na stanowisku, że wniosek o zarządzenie wykonania kary. I u mnie sąd w takiej sytuacji zarządza.
magdasia
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 300
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:02
Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postautor: Aurelius » 10 kwie 2013, 23:11

peksag pisze:A może widzicie jakieś inne rozwiązania,
czy fakt ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości, nie reagowanie na wezwania kuratora, które wysyłałem, może być podstawa do złożenia wniosku o zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolności.

Korespondencje wysyłana pod adres zamieszkania skazanego była odbierana przez jego babcię ( odpis postanowienia, informacja o dozorze, wezwanie, upomnienie).

Możesz napisać do sądu, wykonującego to orzeczenie pismo o rozważenie możliwości zarządzenia poszukiwań skazanego w trybie art. 278 kpk w zw. z art. 1 par. 2 k.k.w., w celu ustalenia miejsca stałego pobytu, co jest niezbędne, aby w sposób prawidłowy wykonać orzeczenie sądu o dozorze.

Oczywiście w piśmie tym możesz też (nie musisz) napisać o rozważenie możliwości zawieszenia postępowania wykonawczego w części dot. dozoru oraz zarządzenie ww. poszukiwań.
Wtedy, jak Policja go gdzieś namierzy, to sąd otrzyma informacje konkretnie do tej sprawy, a tym samym Ty też ją otrzymasz.

Sporządzenie wniosku o zarządzenie wykonania kary jest również jakimś rozwiązaniem i jeśli tylko uważasz i czujesz, że tak należy zrobić, to czyń zadość swoim uprawnieniom, a nawet obowiązkom.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: spawacz » 10 kwie 2013, 23:16

W takiej sytuacji zawsze stoję na stanowisku i tak praktykuję, że najpierw zaglądam do akt głównych bo być może widnieje tam inny adres co faktycznie czasami się zdarzało. Piszesz, że wszelka korespondencja szła na podany przez niego adres, ale kiedy? Może tak się okazać, że wyrok zapadł np. 1 lub 2 lata temu i adres jest teraz inny. Może płacił grzywnę, koszty, może była skuteczna egzekucja komornicza z innym już adresem?. Wcześniej już mówiłem o trybie bo jeśli wyrok jest zaoczny to skazany nie poniesie żadnych konsekwencji. Nie no, o czym w ogóle mówię. Przeczytałem dokładnie. Jakie uchylanie w takiej sytuacji? Jak dla mnie absurd. Wyjechał do pracy za granicę, miał wypadek samochodowy, obcięło mu dwie nogi, leży w szpitalu od pół roku. Gdzie tu zła wola skazanego?
spawacz
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2012, 8:11
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy

Postautor: sławka » 22 kwie 2013, 22:32

Witam.
W moim Sądzie tak jak u Orange wnioski o zarządzenie i najczęściej zarządzane chyba, że do czasu rozpatrzenia wniosku dozorowany został osadzony z racji listu gończego to wówczas wniosku Sąd najczęściej nie uwzględnia, aby nie "dokładać" skazanemu kolejnego wyroku
sławka
 
Posty: 19
Rejestracja: 13 paź 2005, 20:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: ksb » 22 kwie 2013, 22:56

Ale po co szukać dozorowanego, który jest poszukiwany listem gończym? Ja tylko sprawdzam raz w tygodniu, czy został ujęty i doprowadzony do zk.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Poprzednia

Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron