kuratorzy społeczni

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

kuratorzy spoŁeczni

Postautor: goja » 10 cze 2005, 14:23

Witam,
Jestem ciekawa jak wygląda w innych sadach sprawa powoływania kuratorów spolecznych?
w okregu bydgoskim prezes okregowy od ok 2 lat wstrzymał powoływanie nowych kuratorów spolecznych we wszystkich sadach. Od tego czasu o powolaniu nowego kuratora zalezy postawa prezesa rejonu.W Bydgoszczy dotychczas mozna było powołac kuratora po odwołaniu innego, a że na liście kuratorów społecznych było trochę "martwych dusz" wiec to wykorzystaliśmy...
Ale teraz nastał nowy prezes ... to zobaczymy.
Zapotrzebowanie jest duze ,kuratorzy sa maxymalnie obciązeni nadzorami...... co zmiejsza ich efektywnosc pracy.

W naszym okregu kuratorzy spoleczni nie mogą przeprowadzac wywiadow jednorazowych, tylko zawodowi.
goja
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 55
Rejestracja: 18 maja 2005, 19:15
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kamino » 10 cze 2005, 20:01

Cześć Goja!!!! :D
U nas także nie jest tak, jakby to widzieli kuratorzy zawodowi. Jest problem z powołaniem kuratorów społecznych. Powoływanie może nastąpić w przypadku rezygnacji innego kuratora społecznego. Jesteśmy uzależnieni od prezesa sądu. Prezes decyduje o tym, aby nie był to pracownik socjalny, pedagog - nauczyciel, a w przypadku, kiedy nie byłoby innych podań, w ostateczności jest powołana taka osoba pod warunkiem, że będzie działała na innym terenie zamieszkania, tj. nie w swej gminie. :(
Do usłyszenia.
kamino
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2005, 18:42
Lokalizacja: Okręg - Poznań
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: eska » 10 cze 2005, 21:06

W naszym sądzie nie ma problemów z powoływaniem kuratorów społecznych. Przciwnie. Prezes co pewien czas pyta nas o obciążenie i proponuje powołanie społecznych. Mało tego. Daje nam wolną rękę i kuratorzy sami decyduja kogo należy powołać. Serio. Pod tym względem mamy jak w bajce. :D Pod innymi względami to już jest mniej różowo ale znośnie. Z pozdrowieniami.
eska
 
Posty: 43
Rejestracja: 02 maja 2005, 21:44
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Kuratorzy spoŁeczni

Postautor: kropka » 11 cze 2005, 14:12

Witajcie dziewczyny,
W Szczecinie jest pełna swoboda w powoływaniu kuratorów społecznych, zarówno ilościowym, jak i "jakościowym". Dramatycznie wzrasta na moim terenie obciążenie (przygotowując statystykę na koniec pierwszego półrocza uświadomiłam sobie,że mam o 50% większe niż rok temu- obecnie dokładnie 145 spraw czynnych), toteż zmuszona byłam pozyskać nowych społecznych, by to obrabiali.Prezes dostosowuje się do zwiększonych potrzeb i nie robi problemu.
Pozdrawiam
Kropka :D
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość