Sędziowie rodzinni chcą zmian w prawie

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Sędziowie rodzinni chcą zmian w prawie

Postautor: BBG » 15 wrz 2015, 12:55

Chodzi m.in. o nowe uregulowania w RUSP dotyczące spraw Op
http://serwisy.gazetaprawna.pl/akademia ... rawie.html
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: Sędziowie rodzinni chcą zmian w prawie

Postautor: Czcibor » 15 wrz 2015, 13:56

No właśnie dzisiaj rozmawiałem o tym z Sądzią, która stwierdziła, że "już za chwilę będą poprawiać" :)
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

- Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Czcibor
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 147
Rejestracja: 08 wrz 2012, 11:04
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Sędziowie rodzinni chcą zmian w prawie

Postautor: kesey » 15 wrz 2015, 18:51

Jeśli będą poprawiać to muszą to zrobić na poziomie ustawy, najprawdopodobniej kpc. Kiedy KRK pisała uwagi do tego projektu obecnie obowiązującego Regulaminu, zakwestionowała uchylone przepisy (te dotyczące kontroli prawnej opieki i wywiadów na etapie postępowania wykonawczego) jako niekonstytucyjne ze względu na brak podstaw ustawowych dla czynności kuratorów wkraczających w sferę wolności obywatelskich (nienaruszalność mieszkania i prawo do ochrony informacji). Uwagi te zostały uznane za zasadne, zatem poprawianie może nastąpić jedynie na poziomie ustawy.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron