Różnica pomiędzy kuratorem Sądowym a społecznym!

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Różnica pomiędzy kuratorem SĄdowym a spoŁecznym!

Postautor: Marta1990 » 23 sty 2006, 18:17

Witam!
Sprawy ułożyły się tak że rok temu nie zdałam i został mi przyznany kurator...niestety...pierwszy raz przyszedł w wakacje potem 3mies pozniej i tak co kwartał, chciałam się zapytać czy to nie jest przesada żeby obejmować mnie nadzorem kuratora dlatego ze nie zdałam ? nigdy nie miałam żadnych problemów z prawem :(
Ps. Czym się różni kurator Sądowy a kurator społeczny ? częstotliwością wizyt czy jak to wygląda ? :)
Pozdrawiam Marta
Marta1990
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2006, 18:05
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 24 sty 2006, 13:23

Marto kurator sądowy jest pojęciem szerszym niż kurator społeczny, inaczej: każdy k. społeczny jest k. sądowym, jednak nie każdy k. sądowy jest k. społecznym, ponieważ są jeszcze kuratorzy zawodowi, którzy są przełożonymi kuratorów społecznych i też są kuratorami sądowymi.
Nie ma znaczenia, że nie miałaś nigdy konfliktu z prawem, masz problemy w szkole i kurator Ci się przyda, a na pewno nie zaszkodzi :)
Powodzenia!

P.S. Mam nadzieję, że nie nabrałem się na prowokację, ponieważ juz były na forum takie dziwne pytania czym się rózni kurator sądowy od społecznego :|
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: anya » 26 sty 2006, 20:34

hm i tu zgadzam się z bartłomiejem, generalnie na tym polega różnica... a to ze nie miałas konfliktów z prawem cóż.... jest jeszcze cos takiego jak demoralizacja, a kurator pewnie przyszedł po sprawie sądowej co???
anya
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2006, 20:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 26 sty 2006, 22:46

Wybacz Marto, ale nie znam nieletniego, wobec którego zostałby zastosowany środek wychowawczy w postaci nadzoru kuratora, ze względu na to, iż osoba ta ma trudności w nauce, wynikające z jego faktycznych możliwości przyswajania treści edukacyjnych :twisted:
Co innego jesli problemy w nauce są wtórne do zachowań określanych jako przejawy demoralizacji: wagary, palenie tytoniu, spożywanie alkoholu, przyjmowanie innych substancji psychoaktywnych, jak również ucieczki z domu, czy też udział w czynach karalnych.
Jeśli jesteś zainteresowana tematem to odsyłam do art. 4 Ustawy z dnia 26 października 1982 roku o postępowaniu w sprawach nieletnich. Ustawę możesz zassać ze strony sejmowej www.sejm.gov.pl . Po wejściu na stronę kliknij zakładkę baza aktów prawnych (ikonka z paragrafem na dole strony) i skorzystaj z wyszukiwania wg haseł (nieletni).
Każdy kurator społeczny jest jednocześnie kuratorem sądowy, ale jak słusznie zauważyli moi przedmówcy nie każdy kurator sądowy jest jednocześnie kuratorem społecznym.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Adam » 06 lut 2006, 23:28

Oczywiście zgadzam się z moim przedmówcą. Myślę Marto, że nie masz nadzoru kuratora tylko dlatego, że nie zdałaś do następnej klasy, bo tym sposobem bardzo wielu nieletnich musiało by mieć nadzór kuratora. Myślę, że problem tkwi głębiej. Pozdrawiam i powodzenia w nauce :)
Adam
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 76
Rejestracja: 14 lis 2005, 23:23
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron