telefon służbowy dla kuratora

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

telefon sŁużbowy dla kuratora

Postautor: nasir » 17 lip 2008, 12:32

W związku z tragicznymi wydarzeniami w Kamiennej Górze nasz zespól został poinformowany, iż otrzymamy telefon służbowy (sztuk jedna !) który na zmianę będzie posiadał dany kurator. Na ten telefon mają rzekomo dzwonić takie instytucje jak OPS, Policja czy PCPR w przypadku nagłych intewrencji. Kuratorzy mają pełnić z telefonem dyzur do godziny 22.00 bez względu na teren na jakim pracują.
Problemem jest to, iż nie okreslono jakim transportem dany kurator ma jechac na interwencje (są kuratorzy bez samochodu). Ponadto czy za taki dyżur przysługuje dodatkowe wynagrodzenie i urlop????

Jesteśmy mocno zdziweni, że w innych sądach z naszego okręgu nie ma takich zamierzeń.

Czy jest to w Waszych zespołach praktykowane???
nasir
 
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2008, 9:58
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Easy » 17 lip 2008, 16:31

Doprawdy zdumiewające!
Moim skromnym zdaniem , jest to nadużycie zapisu ustawy o kuratorach sądowych o nienormowanym czasie pracy. A co na to Wasz kurator okręgowy ?
Easy
 
Posty: 80
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: nasir » 17 lip 2008, 21:15

sprawa jest świeża więc nie wiem jakie jest stanowisko kuratora okręgowego. Najgorsze jest to, że nie znamy żadnych szczegółów, jak to będzie wyglądało. A pytań jest mnóstwo...
Jaki to ma sens jeśli np. będzie moja kolej dyżuru telefonicznego a mieszkam w miejscu bez zasięgu telefoni GSM,
czyim transportem? PCPR konczy prace o 15.30, Policja się tłumaczy, że ... nie ma fotelików w radiowozach:)
nasir
 
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2008, 9:58
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 13 gru 2008, 22:57

nasir - jak się sprawy mają obecnie ?
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: nasir » 19 gru 2008, 20:08

Telefon ostatecznie otrzymał Kierownik Zespołu. Jeśli dzieje się coś złego Kierownik dzwoni do danego kuratora. Na szczęście spokój w terenie więc telefon dzwoni rzadko. Pozdrawiam i wesołych...:)
nasir
 
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2008, 9:58
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: probator » 05 lut 2009, 22:56

Witam.
Proponuję kontynuować temat. Bo jest ciekawy.
Dobre pytanie : Czyim transportem ?
Proponuję taxi na rachunek i NIP sądu.
W końcu Policja nie jeździ "do pracy " prywatnymi samochodami.
Dlaczego kuratorzy mają jeździć za własne pieniądze własnymi samochodami.
Albo zakupić służbowe rowery, najlepiej tandemy . Będzie taniej i bezpieczniej .
pozdrawiam
probator
 
Posty: 13
Rejestracja: 05 lut 2009, 22:33
Lokalizacja: dolny śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Blad » 27 lut 2009, 22:56

Jestem kuratorem rodzinnym. Zgodnie z poleceniem Prezesa Sądu pełnię całodobowe dyżury pod telefonem służbowym. Przez cały tydzień. Takie potwierdzenie ustne konieczności ich pełnienia otrzymałam od wszystkich moich przełożonych. Niestety nie udało mi sie ustalić na podstawie jakiego zapisu prawnego mam pełnić dyżury całodobowo. Mimo mojej prośby nie otrzymałam takiego zlecenia w formie pisemnej.
Nie wiem w jaki sposób uda mi się zachować wszystkie elementy procedury przekazywania dzieci osobom uprawnionym o ile taką czynność będę musiała wykonać w nocy. Nie ukrywam, że pewną trudność stanowi dla mnie sam fakt pełnienia dyżurów, gdyż tak szeroka dyspozycyjność wymaga ode mnie wielu wyrzeczeń. Jeszcze trudniejsza jest do pokonania obawa przed otrzymaniem praktycznie niewykonalnego w nocy polecenia przekazania dzieci ( temu ma służyć telefon służbowy).
IMHO
Blad
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 15
Rejestracja: 27 lut 2009, 18:20
Podziękował : 28 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: eipiem » 27 lut 2009, 23:06

Blad,a w waszym Sadzie funkcjonuje cos takiego jak "podział czynności kuratora X na rok 2009",który musi byc podpisany przez X i zatwierdzony przez Prezesa?Jesli tam nie ma wśród czynnosci np.dyzury w okreslone dni i okreslone godziny w Sądzie,czynności w terenie (wymienone jakie) itd wymienionej czynnosci:gotowość 24 h przez 7 dni w tyg lub w okresie od-do do wykonania czynnosci to wg mnie nie ma mocy polecenie ustne Twoich przełożonych.
W postach powyzej znajdziesz inne argumenty.:)
A dzieci masz przekazywac niby komu?
A może Ty jesteś zawodowa rodzina zastepczą o charakterze pogotowia?
Sorry naszła mnie radosna twórczoć,podobnie jak Twego Prezesa :)
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: Blad » 27 lut 2009, 23:34

Zebyś tylko nie był prorokiem eipiem. Bo i takie rozważania miałam.
Blad
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 15
Rejestracja: 27 lut 2009, 18:20
Podziękował : 28 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: arabica32 » 28 lut 2009, 21:06

Blad jedziemy na tym samym wózku!! Nasze argunenty nie zapobiegly nałożeniu na nas dodatkowych obowiązków ( podstawa - dobro dziecka! choć gdzie jest pytam dobro moich dzieci) caly tydzień w calodobowej dyspozycji i kazdy z nas zanosi modły aby w jego tygodniu nic się nie stalo bo co wtedy? jakie "procedury" mamy stosować jesli zajdzie potrzba zabrania dziecka? Telefon do sędziego i dalej działać na ustne jego zarządzenie? a może prosić o wydanie postanownienia- wtedy nie wiem sędzia przyjedzie do Sądu aby takie postanowienie wydać? A jesli nawet to co jako kurator mam z miejsca interwencji jechac np. kilka lub kilkanascie kilometrów aby je odebrać i wrócic po dziecko? A jak sprowadzić osobę uprawnioną do odbioru dziecka? NIE WIEM! I kto wie czy wówczas proroctwem nie okażą sie słowa eipiem i będziemy zabierać dzieci do swoich domów. Będzie prościiej!
Wiem, że niektórym wydaje się to dziwaczne ale nas obdarowano takim "jajkiem niespodzianką ". pozdrawiam gorąco!
arabica32
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 103
Rejestracja: 07 gru 2008, 15:57
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości