po prostu książka :)

"Ogólnie jak mnie coś wzruszy" czyli nie samą pracą kurator żyje. Forum ogólne. Zaproponuj film, książkę, gatunek muzyki, podziel się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

po prostu ksiĄżka :)

Postautor: mrowka » 06 sty 2007, 23:13

Zgodnie z tematem działu- ksiązka :)
Co lubicie czytac? Jakie wrażenia po ostatnio przeczytanych książkach?
Ja właśnie skończyłam "Pachnidło". Fabuła nieco makabryczna, ale naprawdę polecam. Mimo, że przedstawia historię mordercy szaleńca, czyta się bardzo lekko. Sporo długich opisów, ale na tyle barwnych, że nie nudzą.
Teraz jestem w trakcie "Marley i ja", ostatnio bardzo popularnej książki dla miłośników czworonogów. Ma w sobie pewną mądrośc, a jednocześnie momentami bawi do łez. Serdecznie polecam psiarzom, szczególnie tym, którzy mają kłopoty z okiełznaniem swoich psich wychowanków. Mój narzeczony podarował mi ją w prezencie jako książkę łączącą temat czworonogów, które bardzo lubię i resocjalizacji ;)
mrowka
 
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2007, 0:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jotbe » 22 sty 2007, 22:10

Pachnidło - właśnie czytam i nie przerywam czytania - polecam
jotbe
jotbe
 
Posty: 19
Rejestracja: 05 cze 2006, 21:37
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Becia » 23 sty 2007, 13:53

A ja pewnie zaskoczę - właśnie kończę "Ojca Chrzestnego" Maria Puzo, a potem mam zamiar zabrać się za "Sycylijczyka" tego samego autora. Zaznaczam że właśnie jestem na upragnionym urlopie, więc mam trochę więcej czasu. Przyznam że jak wciągnie mnie jakaś książka to nie jestem w stanie robić nic innego poza czytaniem.
NIe wiem czemu, ale "Pachnidło" mimo wielu... bardzo dobrych recenzji i opinii np. takich jak wyżej - nie za bardzo mnie ciągnie do jej przeczytania. Pozdrawiam przedmówców.
Becia
 
Posty: 94
Rejestracja: 01 mar 2006, 19:47
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kesey » 23 sty 2007, 22:20

Witam :!:
"Pachnidło" miałem okazję przeczytać już przed kilkoma laty- na kolana mnie nie rzuciło, ale zainteresował mnie wątek, związany z zapachami- czysta biologia i feromony. Tę część oceniam zdecydowanie wyżej niż skądinąd słaby i mocno rozmyty wątek sensacyjny.
Jeśli ktoś miałby ochotę poczytać o pewnym seryjnym mordercy, początkach kryminalistyki (a także resocjalizacji) w Nowym Yorku lat dwudziestych ubiegłego stulecia polecam "Alienistę" Calleba Carr'a. Fajnie się czyta, ponieważ fabuła jest osadzona w realiach i występują postacie historyczne. Kontynuacja tej powieści "Anioł ciemności" jest już niestety dużo słabsza.
Pozdrawiam.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: dakar » 27 sty 2007, 23:33

Witajcie a ja polecam "Oczy Dziecka".
dakar
 
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:23
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: agawe » 21 gru 2008, 10:00

Właśnie skończłam czytać powieść "Przepaść", której autorem jest Nicholas Evans. Bardzo dobrze się czyta - polecam.
Duże wrażenie zrobiła na mnie książka Jodi Picoult "Bez mojej zgody", która "dotyka" etycznej strony ludzkich wyborów. Zdecydowanie polecam. :lol:
agawe
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 208
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:21
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kropka » 21 gru 2008, 12:15

A ja dodam, że Nicholas Evans jest autorem "Zaklinacza koni" - powieści i filmu pod tym samym tytułem w roli głównej z Robertem Redfordem. Czytałam i oglądałam, choć filmowcy zmienili zakończenie adaptacji na "bardziej hollywoodzkie"...
Przeczytajcie "Katedrę w Barcelonie" Ildefonso Falconesa - 700 stron namiętności, milości, zdrad i spisków.
Pozdrawiam przedświątecznie :choinka:
Ps. Może podsunęłam dobry pomysł na prezent pod choinkę?
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: raskolnikow » 31 gru 2008, 1:14

---------- 16:14 21.12.2008 ----------

Polecam - My i nasze Siedliska Matyldy Sapieżyny.

---------- 00:14 31.12.2008 ----------

a teraz czytam Wspomnienia z Kornwalii 1947-1957 - Zofii Kossak-Szczuckiej. Pozdro dla kumatych:)
raskolnikow
 

Postautor: agawe » 09 mar 2009, 23:14

---------- 22:12 09.03.2009 ----------

"Dziewiętnaście minut" Jodi Picout - książka bardzo zajmująca i jednoczesnie zatrważająca... Znęcanie w szkole i jego tragiczne skutki dla wszystkich uczestników tego "spektaklu", w powieści.... Polecam.

---------- 22:14 ----------

Jodi Picoult - oczywiście.
agawe
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 208
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:21
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: blabick » 10 mar 2009, 12:20

a ja włsnie czytam "RIO ANACONDA" Wojciecha Cejrowskiego. od razu uspokajam licznych "wielbicieli" autora, że książka nie ma nic wspólnego z poglądami politycznymi "I Kowboja RP". to klasyczna książka podróżnicza, napisana w dość ciekawy, nowatorski sposób, pełna humoru, a ponadto opatrzona wieloma fajnymi fotkami.
naprawdę polecam!
Awatar użytkownika
blabick
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 160
Rejestracja: 16 gru 2008, 13:15
Lokalizacja: chcę :)
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: morphine » 12 mar 2009, 16:31

ja natomiast polecam "traktat o łuskaniu fasoli" - w. myśliwskiego, brzmi banalnie ale zapewniam takowe nie jest, piękny, magiczny, wewnętrzny świat uczuć, przemyśleń, mądrości
pozdrawiam forumowiczów!!
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: agawe » 12 mar 2009, 18:33

Ostatnio, podczas urlopu, czytałam tę książkę. Również ją polecam - to powieść w formie monologu, w której bohater "rozprawia się" ze swoim życiem. :)
agawe
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 208
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:21
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: raskolnikow » 12 mar 2009, 19:09

blabick pisze:a ja włsnie czytam "RIO ANACONDA" Wojciecha Cejrowskiego. od razu uspokajam licznych "wielbicieli" autora, że książka nie ma nic wspólnego z poglądami politycznymi "I Kowboja RP". to klasyczna książka podróżnicza, napisana w dość ciekawy, nowatorski sposób, pełna humoru, a ponadto opatrzona wieloma fajnymi fotkami.
naprawdę polecam!

mi się jego poglądy podobają:)
raskolnikow
 

Postautor: blabick » 13 mar 2009, 10:25

raskolnikow pisze:
blabick pisze:a ja włsnie czytam "RIO ANACONDA" Wojciecha Cejrowskiego. od razu uspokajam licznych "wielbicieli" autora, że książka nie ma nic wspólnego z poglądami politycznymi "I Kowboja RP". to klasyczna książka podróżnicza, napisana w dość ciekawy, nowatorski sposób, pełna humoru, a ponadto opatrzona wieloma fajnymi fotkami.
naprawdę polecam!

mi się jego poglądy podobają:)


ale to wcale nie znaczy, że nie możeszc czytać! :lol:
Awatar użytkownika
blabick
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 160
Rejestracja: 16 gru 2008, 13:15
Lokalizacja: chcę :)
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: raskolnikow » 23 mar 2009, 0:04

Ochotnik do Auschwitz Witold Pilecki 1901-1948. Polecam gorąco. Właśnie skończyłem czytać. Szkoda, że w szkołach tak rzadko mówią o autorytetach. Młodzież staje się coraz bardziej bezideowa, poza nielicznymi wyjątkami.
raskolnikow
 

Następna

Wróć do Film, książka, muzyka, zainteresowania ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość