Opowieści, przypowieści...

"Ogólnie jak mnie coś wzruszy" czyli nie samą pracą kurator żyje. Forum ogólne. Zaproponuj film, książkę, gatunek muzyki, podziel się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Opowieści, przypowieści...

Postautor: lucinda » 09 gru 2012, 16:21

---------- 17:59 07.11.2012 ----------

...które poruszają:

Na dnie serca jest bindu: biała kropla ojcowska i czerwona matczyna. Z nich powstaje zarodek. Kropla rozpływa się, znika po śmierci. Wtedy dopiero rozwiązuje sie rodzicielski splot i powstała z niego osoba. ¯yjąca dzięki silniejszej od śmierci i wytrzymalszej od żelaza miłości rodziców.

Z Tybetańskiej Księgi Umarłych

---------- 18:09 ----------

Przyjechali.
"Pewien młody człowiek nie widział nigdy swojego ojca.Jego matka za młodu poznała w Paryżu jakiegoś Francuza i zaszła z nim w ciążę. Rodzina tego mężczyzny ożeniła go natychmiast z inną kobietą, ponieważ we Francji żonaci mężczyźni nie muszą płacić alimentów. On spalił za sobą wszystkie mosty i kobieta nie wiedziała gdzie go szukać. Nie miała jego adresu, ani żadnych wieści o nim.
Gdy młodzieniec skończył 20 lat, matka wsadziła go do samochodu i pojechała z nim do Francji. Wewnętrznie sprzymierzyła się z dziadkiem chłopca, ojcem jego ojca, i jemu powierzyła kierownictwo.
Pewnego dnia jechali przez nieznaną wioskę. Nagle zobaczyli na drzwiach tabliczkę z nazwiskiem mężczyzny, którego szukali. Weszli i zapytali jakąś kobietę, czy zna może takiego, a takiego. "Chwileczkę". Podeszła do telefonu, zadzwoniła i powiedziała: przyjechali."

Porządki miłości BH

---------- 15:21 09.12.2012 ----------

A propos kobiet i mężczyzn:
CISZA (BH)
"Na kongresie psychoterapeutycznym słynny psycholog wygłosił odczyt o kobiecości i został w dyskusji gwałtownie zaatakowany przez młode kobiety. Były one zdania, że kobietom wciąż jeszcze dzieje się wielka krzywda i uznały za arogancję, że on jako mężczyzna ma odwagę w obecności kobiet mówić o kobiecości.
Psycholog, który miał najwyraźniej jak najlepsze intencje, czuł sie skrzywdzony i zapędzony w kozi róg, tym bardzie, że nie umiał zbyt wiele przeciwstawić argumentom tych młodych kobiet.
Po kongresie długo się zastanawiał, jaki błąd popełnił. Omówił rzecz z kolegami i poszedł do mądrego człowieka z prośbą o radę.
Mędzrzec powiedział: "Młode kobiety mają rację. Jak mogłeś zauważyć, potrafią sobie poradzić z mężczyzną, i prawdopodobnie same nie doznały krzywdy. Jednak krzywdę, której doznały inne kobiety, biorą do siebie tak, jakoby jej same doświadczyły. Stąd czerpią siłę - jak jemioła z obcego pnia. Chociaż ich "ciążar właściwy" jest niewielki, a w miłości skazane sa na siebie podobnych, pomagają jednak tym, które przyjdą po nich; albowiem jeden sieje, drugi zbiera".
Na to psycholog: "Tego wszystkiego nie chcę wiedzieć. Chciałbym żebyś mi poradził, co mam zrobić, gdy znów się znajdę w takiej sytuacji".
"Zrób jak człowiek zaskoczony na otwartym polu przez burzę, który szuka kryjówki i czeka, aż nawałnica minie. Potem znów wraca na otwartą przestrzeń i cieszy się świeżym powietrzem".
Gdy psycholog znów znalazł się wśród kolegów, zapytali go, co mu poradził mędrzec. :Ach - odrzekł - nie umiem sobie dokładnie przypomnieć. Wydaje mi się, że był zdania, że nawet w czasie burzy powinno się częściej wychodzić na śwież powietrze" ... :wink:
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: kesey » 03 lut 2013, 2:31

Pewien Indianin Cherokee nauczał swoje wnuki. Powiedział im tak:
- Wewnątrz mnie odbywa się walka. To straszna walka. Walczą dwa wilki: jeden reprezentuje strach, złość, zazdrość, smutek, żal, chciwość, arogancję, użalanie się nad sobą, poczucie winy, urazę, poczucie niższości, kłamstwa, fałszywą dumę, poczucie wyższości i ego. Drugi to radość, pokój, miłość, nadzieja, chęć zrozumienia, hojność, prawda, współczucie i wiara. Taka sama walka odbywa się wewnątrz was i każdej innej osoby.
Dzieci myślały o tym przez chwilę, po czym jedno z nich zapytało:
- Który wilk wygra?
- Ten, którego nakarmisz– odpowiedział stary Indianin.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Deck » 03 lut 2013, 14:20

kesey pisze:Pewien Indianin Cherokee nauczał swoje wnuki. Powiedział im tak:
- Wewnątrz mnie odbywa się walka. To straszna walka. Walczą dwa wilki: jeden reprezentuje strach, złość, zazdrość, smutek, żal, chciwość, arogancję, użalanie się nad sobą, poczucie winy, urazę, poczucie niższości, kłamstwa, fałszywą dumę, poczucie wyższości i ego. Drugi to radość, pokój, miłość, nadzieja, chęć zrozumienia, hojność, prawda, współczucie i wiara. Taka sama walka odbywa się wewnątrz was i każdej innej osoby.
Dzieci myślały o tym przez chwilę, po czym jedno z nich zapytało:
- Który wilk wygra?
- Ten, którego nakarmisz– odpowiedział stary Indianin.
O tak.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: Opowieści, przypowieści...

Postautor: memozi12 » 21 gru 2023, 12:14

When you're feeling down, worn out, or simply need a little inspiration to keep going, run 3 is a fantastic game to have on hand!
memozi12
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2023, 6:09
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Opowieści, przypowieści...

Postautor: brandy44 » 16 sty 2024, 21:03

dobra historia, czy na podstawie tej historii powstał film? Jeśli tak, chcę to teraz obejrzeć na fmovies, ponieważ filmy na tej stronie są już bardzo kompletne.
brandy44
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2024, 20:32
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Film, książka, muzyka, zainteresowania ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości