polityka

"Ogólnie jak mnie coś wzruszy" czyli nie samą pracą kurator żyje. Forum ogólne. Zaproponuj film, książkę, gatunek muzyki, podziel się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: Deck » 13 lis 2013, 19:15

constantine pisze:
Deck pisze:Cała nadzieja w PISie. 8)

Jeśli tak, to nadzieja bywa bardzo niebezpieczna..

Tak.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: andrzej007 » 14 lis 2013, 18:46

Nie chcę krakać, ale z tego co pamietam to PiS najchętniej zamknąłby wszystkich w więzieniach łącznie z kuratorami. Kuratorów, tych pomocników przestępców nawet trochę bardziej.

Pamiętam też sędziego Kryże, kurator wiceminister Kęmpe i ich specjalistów.
Nie wiem czy to własnie oni nie uszczęśliwili nas obecnymi w naszym życiu zawodowym do dzisiaj sędziami w MS, którzy postanowili ruszyć z posad bryłę kuratorskiego świata.
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Re: polityka

Postautor: ulka » 18 lis 2013, 0:26

o tym zamykaniu w więzieniach , to chyba uległeś medialnej, długotrwałej [i nadal obowiązującej] nagonce medialnej....a taki mądry facet z ciebie! Ja wiem tylko jedno; z takim brakiem kompetencji i radosną twórczością oraz brakiem szacunku [choćby nawet pozorowanym] dla naszej grupy - nie spotkałam się. Nawet za komuny...Pamiętam wielu ministrów z naszego resortu, ale to chyba nie jest kącik wspomnień? Jak dobrze policzyć, to jednak pod tymi rządami jesteśmy już 6 rok?
ulka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 174
Rejestracja: 30 mar 2012, 1:35
Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: polityka

Postautor: kgb14 » 18 lis 2013, 0:27

i co najmniej 4 za długo ...
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Re: polityka

Postautor: Roxanne » 18 lis 2013, 0:28

podejście do tego tematu jest kontrowersyjne. Inna partia nie da gwarancji rozwiązania problemu. Najpierw zaczyna się od oczerniania poprzedników i to jest priorytet.
Roxanne
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 385
Rejestracja: 12 kwie 2012, 22:21
Podziękował : 41 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Re: polityka

Postautor: raskolnikow2 » 27 maja 2014, 23:14

http://www.youtube.com/watch?v=XmLTXdnuSpQ
No to panie generale Jaruzelski mam nadzieję, że zrozumiał pan swoje błędy. Ale na Powązki to pan nie zasłużył.
raskolnikow2
 

Re: polityka

Postautor: andrzej007 » 29 maja 2014, 9:18

Ludzie, Polacy, katolicy, innowiercy, niewierzący i nawet Żydzi. UMARŁ CZŁOWIEK. Wielu wierzy, że On teraz spowiada się ze swojego życia przed Trybunałem Niebieskim.
Pochować go tam wśród jego towarzyszy, tak jak chciał i rzecz zostawić przyszłym historykom. W moim przekonaniu nienawiść nie powinna sięgać za grób.

Dlaczego Polacy tak kochają nienawidzić?
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Re: polityka

Postautor: raskolnikow2 » 29 maja 2014, 9:57

Jaka nienawiść ? Można wybaczyć ale nie zapomnieć. Za czasów generała zabitych grzebano w środku nocy, często rodzina nie znała w ogóle miejsca pochówku. Do dziś rodziny ofiar zamordowanych czekają na sprawiedliwość ale nasz "demokratyczny " system śmieje się im prosto w oczy. Ten człowiek nie przysłużył się Polsce, a wprost przeciwnie doprowadził ją do ruiny. Ale z drugiej strony jak od 20 lat się cukierkuje okres PRL to nie ma co się dziwić, że ludzie mają takie a nie inne poglądy.
http://wielka-solidarnosc.pl/?p=2974
raskolnikow2
 

Re: polityka

Postautor: andrzej007 » 29 maja 2014, 17:28

Ale on umarł był teraz Raskolnikow.
Trzeba pamiętać raczej, niekoniecznie nawet wybaczać jego grzechy.
Moim zdaniem, skromnym zdaniem nie należy się zniżać do poziomu wroga. Trzeba go było odstrzelić w czasie wojny, rozstrzelać albo co zaraz po zwycięstwie a truchło rzucić psom.
Ale teraz 25 lat po wojnie pochować trza godnie, wśród towarzyszy, z którymi grzeszył.
Czyż nie napisano w pismie nie sądźcie abyście nie byli sądzeni.
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Re: polityka

Postautor: BBG » 29 maja 2014, 18:28

andrzej007 pisze:Trzeba go było odstrzelić w czasie wojny, rozstrzelać albo co zaraz po zwycięstwie a truchło rzucić psom.
Ale teraz 25 lat po wojnie pochować trza godnie, wśród towarzyszy, z którymi grzeszył.
Czyż nie napisano w pismie nie sądźcie abyście nie byli sądzeni.

Nic dodać nic ująć. Trzeba było go "ukrzyżować", gdy żył :/ . Teraz jego pogrzeb to już tylko kolejny powód do waśni narodowych :klotnia: :klotnia: :klotnia: .
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: polityka

Postautor: andrzej007 » 29 maja 2014, 18:48

Nic dodać nic ująć BBG ;)
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Re: polityka

Postautor: kesey » 31 maja 2014, 1:23

andrzej007 pisze:(...)Ale teraz 25 lat po wojnie pochować trza godnie, wśród towarzyszy, z którymi grzeszył.
Czyż nie napisano w pismie nie sądźcie abyście nie byli sądzeni.


Dokładnie. Poza tym, Chrystus przebaczył łotrowi umierającemu na krzyżu wszystkie jego winy. I nie rozliczał go z jego życia. Wystarczyło, że w sposób przyzwoity zachował się kończąc je.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Re: polityka

Postautor: andrzej007 » 31 maja 2014, 9:33

Jakim to trzeba być patriotą i katolikiem, żeby iść pod kościół czy też cmentarz i wyzywać chowanego.
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Re: polityka

Postautor: Aurelius » 31 maja 2014, 11:22

Tym bardziej, że jak podają media, gen. Jaruzelski przed śmiercią przyjął Komunię św. i inne sakramenty. Ponadto polecam: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... iego_.html
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re: polityka

Postautor: raskolnikow2 » 31 maja 2014, 11:52

Niektórzy zapomnieli, że pan jaruzelski miał 25 lat na oczyszczenia się z win. Niestety, liczne zwolnienia lekarskie, wybielanie generała spowodowało, że liczni represjonowani, rodziny zamordowanych, przymusowi emigranci nie doczekali się sprawiedliwości. Nie am co się dziwić, że tyle emocji wzbudził pogrzeb zorganizowany z honorami przez państwo. Oddawanie honorów komuś kto ma krew na rękach jest co najmniej niestosowne. Obecność urbana, kiszczaka ( ciekawe jak dotarł skoro przed sądem nie może się stawić z powodu złego stanu zdrowia) wieńce od Korei Północnej tylko przypomniały kim był ten człowiek. Łatwo teraz pouczać ludzi którzy stracili swoich ojców, matki, braci, siostry z powodu rządów pana generała. A co do nawrócenia generała to nie wiem czy wiesz Aureliusie ale Rudolf Hoess też nawrócił się przed śmiercią i przyjął sakramenty. Czy z tego powodu powinien mieć pogrzeb państwowy ? Czy inaczej na niego spojrzysz? „Oby mi Bóg wybaczył kiedyś moje czyny. Naród polski proszę o przebaczenie. Dopiero w polskich więzieniach poznałem, co to jest człowieczeństwo” ( R. Hoess).
Wielu Żołnierzy Wyklętych spoczywa w nieznanych miejscach, na wysypiskach śmieci, a IPN wręcz żebra o pieniądze na poszukiwania i ekshumacje. To jest właśnie sprawiedliwość III RP. Okrągły stół i bezkarność komunistycznych zbrodniarzy lub symboliczne wyroki. Jaruzelski miał wybór, przykładem może być pan Kukliński. Ale niestety Kuklińskiego przez lata nazywano zdrajcą, a Jaruzelskiego patriotą. Nie byłoby problemu gdy Jaruzelski miał zwykły pogrzeb, w otoczeniu swoich towarzyszy, na zwykłym cmentarzu.
raskolnikow2
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Film, książka, muzyka, zainteresowania ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości