Londyn 2012

"Ogólnie jak mnie coś wzruszy" czyli nie samą pracą kurator żyje. Forum ogólne. Zaproponuj film, książkę, gatunek muzyki, podziel się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Londyn 2012

Postautor: Kate » 28 lip 2012, 19:57

Jakie są Wasze wrażenia i odczucia po wczorajszej ceremonii otwarcia XXX IO w Londynie? Ja ubawiłam się po pachy, nie ma jak angielski humor. Ten motyw z Bondem (Daniel był jak zawsze mega czarujący i mega przystojny) i Elżbietą był po prostu świetny, i do tego Jaś Fasola :P . Jak dla mnie cała impreza była na bardzo wysokim poziomie. Podobało mi się odniesienie do historii i kultury, do tego fajna oprawa muzyczna. A, i jszecze jedno. Nigdy nie oglądałam, filmu pt. Rydwany ognia, choć motyw muzyczny jest mi bardzo dobrze znany. Do tego filmu organizatorzy kilka razy nawiązali, więc obowiązkowo muszę go oglądnąć :)
Awatar użytkownika
Kate
 
Posty: 89
Rejestracja: 28 wrz 2006, 17:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Deck » 03 sie 2012, 10:21

Jestem pod wrażeniem wczorajszego meczu polskich siatkarzy z Argentyną wygranego 3:0 na IO Lądek Zdrój 2012. Byli skoncentrowani. Grali równo, zdecydowanie. Najlepiej zagrał Michał Winiarski. Trzymam kciuki.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: Kate » 03 sie 2012, 14:04

Boziu;) jest drugi medal!!! Brawo dziewczyny. W końcu do boju ruszą też lekkoatleci, więc trzymam mocno kciuki i czekam na następne trofea;) Mam nadzieję, że nasi panowie bardziej się postarają, bo jak na razie to panie wychodzą na prowadzenie.
Awatar użytkownika
Kate
 
Posty: 89
Rejestracja: 28 wrz 2006, 17:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 03 sie 2012, 14:52

Dla mnie spory zawód i rozczarowanie, to postawa A.Radwańskiej. Nie chodzi mi tutaj o wynik sportowy, lecz właśnie o jej postawę. W ogóle nie zrozumiała, co to są IO, co oznaczają dla każdego sportowca i kibica. Nie spodziewałem się takiej postawy po kimś, kto był chorążym polskiej reprezentacji. Na swój pierwszy mecz wyszła, jakby grała w jakimś kolejnym turnieju cyklu WTA. Zero nawiązania do barw narodowych, do kraju, jaki reprezentowala. Jeszcze te wypowiedzi podsumowujące udział w IO: łatwo przyszło, łatwo poszło. Pozostał niesmak.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2012, 18:39 przez Aurelius, łącznie zmieniany 1 raz
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: vedder » 03 sie 2012, 15:01

Minął tydzień olimpiady i jak na razie mamy 2 medale, no cóż nie chcę być pesymistą, wystarczy, że byłem przy Euro 2012.
Uważam, że magiczna granica zdobytych 10 medali podczas poprzedniej olimpiady przez Polaków nie zostanie pobita a nawet wyrównana podczas obecnych igrzysk letnich.
I DON'T TRUST NOBODY especially when they say somethin' good – Eddie Vedder
vedder
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 596
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:51
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: Deck » 03 sie 2012, 15:01

I dla mnie wystąpienie Agnieszki Radwańskiej na IO było rozczarowujące. Przegrała w pierwszej rundzie z Niemką, która co prawda zagrała "mecz życia", ale...
Urszula Radwańska poczynała sobie momentami odważnie z siostrą Williams, ale... walka nierówna (różnica klas).
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: kuffs » 03 sie 2012, 15:56

Uważam, że 50% naszych olimpijczyków znalazło się na imprezie przez przypadek. Lepiej było wysłać młodych, niedoświadczonych, żeby się uczyli, nabierali olimpijskiego obycia na przyszłość. Po co jechała Jędrzejczak? Radwańska to już dała do pieca maksymalnie. I tak można wymieniać. Nadmuchany przez media balon i tyle. Nie czuję jakoś klimatu.
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Deck » 03 sie 2012, 20:36

Dzisiaj oglądałem konkurs podnoszenia ciężarów kobiet na IO. Na podium znalazło się trzech facetów...
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: Wojti » 03 sie 2012, 20:38

Przyznam, że oglądanie naszych sportowców jest irytujące. Ja oglądam olimpiadę dla takich SPORTOWCÓW, jak np. Roger Federer, który dzisiaj stoczył pasjonujący mecz o finał tenisowy.
Carpe diem
Wojti
 
Posty: 154
Rejestracja: 09 kwie 2011, 14:32
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Postautor: Aurelius » 03 sie 2012, 21:59

Wojti pisze:Przyznam, że oglądanie naszych sportowców jest irytujące. Ja oglądam olimpiadę dla takich SPORTOWCÓW, jak np. Roger Federer, który dzisiaj stoczył pasjonujący mecz o finał tenisowy.

I to jest przykład prawdziwego sportowca. Ikona sportu w wymiarze globalnym, a i barwy narodowe na miejscu i postawa, nastawienie bez skazy. Prawdziwy mistrz. ¯yczę mu tego złota olimpijskiego z całego serca. Jeśli go zdobędzie, można rzec, że w tenisie osiągnął wszystko. Poza tym w finale IO mamy powtórkę z finału Wimledonu. Federer ponownie zagra ze Szkotem Andy Murray'em, który pokonał w drugim półfinale Djokovièa.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: lucinda » 03 sie 2012, 22:03

A nasz Adrian Zieliński własnie staje na podium... :idea: :idea: :idea:

I...Tomasz Majewski :idea: :idea: :idea:

Dwa złota, i co maruderzy???

Jak to powiedział mój syn: POLSKA NIE JEST TAKA CIEÑKA :!: :wink:
Ostatnio zmieniony 03 sie 2012, 22:47 przez lucinda, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: Inka » 03 sie 2012, 22:45

A za moment stanie Szymon Majewski . Brawo dla dzisiejszych medalistów
Inka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 168
Rejestracja: 05 cze 2012, 16:52
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Postautor: Aurelius » 03 sie 2012, 22:58

Brawo!!!
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Kate » 03 sie 2012, 23:29

Nareszcie worek z naszymi medalami się rozwiązał;) Oby tak dalej!!!
Awatar użytkownika
Kate
 
Posty: 89
Rejestracja: 28 wrz 2006, 17:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Wojti » 05 sie 2012, 11:36

Worek? Raczej sakiewka ...
Carpe diem
Wojti
 
Posty: 154
Rejestracja: 09 kwie 2011, 14:32
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Następna

Wróć do Film, książka, muzyka, zainteresowania ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości