Marsz 11 listopada

"Ogólnie jak mnie coś wzruszy" czyli nie samą pracą kurator żyje. Forum ogólne. Zaproponuj film, książkę, gatunek muzyki, podziel się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: raskolnikow » 18 lis 2011, 22:49

---------- 10:30 20.10.2011 ----------

http://marszniepodleglosci.pl/
Rok temu byłem i wbrew temu co pokazywały niektóre media było bardzo spokojnie ze strony osób biorących udział w manifestacji. W tym roku również się wybieram i zapraszam innych. Do zobaczenia !

---------- 19:25 28.10.2011 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=62v9sClO ... _embedded#!

---------- 15:46 03.11.2011 ----------

http://vod.gazetapolska.pl/640-dr-bohda ... odleglosci

---------- 16:19 ----------

http://www.rp.pl/artykul/742987,745985- ... istow.html

---------- 21:09 04.11.2011 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=qwNFDBtz ... re=related

---------- 22:06 07.11.2011 ----------

http://vod.gazetapolska.pl/653-marsz-ni ... losci-2011

---------- 21:49 18.11.2011 ----------

Było ciekawie. Było nas około 15 tysięcy. Sam marsz przeszedł spokojnie czego raczej nie zauważyły główne media. Marsz zakończył się pod pomnikiem jednego z najwybitniejszych polityków. Byli starsi, rodzice z dziećmi. Byli i kibice zachowujący się całkiem fajnie.Za rok też pojadę. Mimo wszystko i wbrew pewnym trendom. Oczywiście zadym nie popieram. Nie czuję również żebym brał w nich udział jako uczestnik marszu.
""Jestem Polakiem - to słowo w głębszym rozumieniu wiele znaczy. Jestem nim nie dlatego tylko, ze mowie po polsku, ze inni mówiący tym samym językiem są mi duchowo bliżsi i bardziej dla mnie zrozumiali, ale także dlatego, ze obok sfery życia osobistego, indywidualnego znam zbiorowe życie narodu, którego jestem cząstką, ze obok swoich spraw znam sprawy narodowe, interesy Polski, jako całość, interesy najwyższe dla których należy poświęcić to , czego dla osobistych spraw poświęcić nie wolno.
Jestem Polakiem - to znaczy, ze należę do narodu polskiego na całym jego obszarze i przez cały czas jego istnienia zarówno dziś, jak w wiekach ubiegłych i w przyszłości.
Jestem Polakiem - wiec cala rozległą stroną swego ducha żyje życiem Polski, jej uczuciami i myślami , jej potrzebami , dążeniami i aspiracjami. Im więcej nim jestem ,tym mniej z jej życia jest mi obce i tym silniej chce , żeby to, co w mym przekonaniu uważam za najważniejszy wyraz życia stało się własnością całego narodu.
Jestem Polakiem - wiec mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka. Bo im szersza strona mego ducha żyje życiem zbiorowym narodu, tym jest mi ono droższe, tym większą ma ono dla mnie cenę i tym silniej czuje potrzebę dbania o jego całość i rozwój. "


Roman Dmowski
raskolnikow
 

Postautor: kuffs » 18 lis 2011, 23:37

Wiesz, to jest kwestia poglądów a każdy ma do nich prawo. Demokracja w końcu. Szanuję Twoją prawicowość choć akurat moje serce jest po lewej stronie. Mam odmienne poglądy i możemy się spierać, dyskutować, gryźć godzinami. Natomiast nie pochwalam takich sformułowań jakich użyłeś w innym wątku bo są krzywdzące. Pewnie zaraz Aurelius powie mi, że to nie do mnie należy weryfikacja udzielanych przez forumowiczów wypowiedzi, ale uważam, że nasze forum to nie jest odpowiednie miejsce.

Zwróć uwagę w jakim kierunku my forumowicze zmierzamy. Tematów coraz mniej. Uaktywniamy się głównie wtedy, gdy mówimy o zarobkach, kwotach bazowych, dodatkach terenowych czyli ogólnie jak nam jest źle. Kwestii merytorycznych jest coraz mniej. Po co mamy jeszcze dokładać.

Pozdrawiam
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 18 lis 2011, 23:45

kuffs pisze:Pewnie zaraz Aurelius powie mi, że to nie do mnie należy weryfikacja udzielanych przez forumowiczów wypowiedzi, ale uważam, że nasze forum to nie jest odpowiednie miejsce.

Aurelius powie: masz pełne prawo do oceny wypowiedzi innych Forumowiczów i np. nie zgadzanie się z nimi, albowiem:

kuffs pisze:Demokracja w końcu.

;)
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: kgb14 » 19 lis 2011, 11:10

Policja wzywa do zachowania zgodnego z prawem .
Policja wzywa do zachowanie zgodnego z prawem w przeciwnym razie .....Zachowajcie zdrowy rozsadek .
:mrgreen:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: raskolnikow » 26 lis 2011, 14:24

---------- 23:23 19.11.2011 ----------

Demokracja powoli staje się terrorem mniejszości nad większością. Do tego przymus tolerowania wszystkiego pod groźbą ostracyzmu. Jak dla mnie demokracja jest fikcją. Bądź sobą - wybierz pepsi.
A co do poglądów Kuffs - wiesz czym się różni prawica od lewicy? lewica dąży do tego by nie było bogatych, prawica dąży do tego aby nie było biednych :)

---------- 13:22 26.11.2011 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=GWwE4ER9 ... r_embedded
oglądnijcie, posłuchajcie - pierwsze 15 sekund jest porażające. Oddają cały klimat obłudy jaki stworzyły media przed tym Marszem.

---------- 13:24 ----------

jeszcze na deser - http://www.youtube.com/watch?v=ZSm8zyOj ... re=related
raskolnikow
 

Postautor: kuffs » 26 lis 2011, 15:21

"Demokracja powoli staje się terrorem mniejszości nad większością. Do tego przymus tolerowania wszystkiego pod groźbą ostracyzmu. Jak dla mnie demokracja jest fikcją. Bądź sobą - wybierz pepsi". - lecz się człowieku póki nie jest jeszcze za późno. Tyle Ci powiem.
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Wojti » 26 lis 2011, 19:10

Mimo, że serce mam po środku, to pełna zgoda kuffs. Też mam wrażenie, że to forum nie powinno być raczej wymianą światopoglądów czy prezentowania doktryn politycznych, szczególnie, jak sie nie ma o nich pojęcia. Nie lepiej np. porozmawiać o tym, w jakim kierunku powinna zmierzać kuratela w Polsce? Ale to jest za nudne ...
Carpe diem
Wojti
 
Posty: 154
Rejestracja: 09 kwie 2011, 14:32
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Postautor: raskolnikow » 27 lis 2011, 20:15

Kuffs zapomniałeś się rozpłakać i poskarżyć adminowi. W razie czego służę chusteczką na otarcie łez. Co do leczenia - idź do apteki po 5 gramów sapiencji, jeżeli będzie promocja weź podwójną dawkę - może coś pomoże. Wojti, nie wiem czy zauważyłeś, że to forum różne ma działy. Jeśli masz wizję kurateli w Polsce to o tym napisz - z tego co widzę to do tej pory nic przełomowego w tej kwestii na tym forum nie napisałeś.
Skoro Aurelius nie "zdjął" do tej pory tematu to chyba oznacza, że nie jest sprzeczny z regulaminem forum.
raskolnikow
 

Postautor: Weronika_ » 27 lis 2011, 20:40

raskolnkow, dziękuję, za prawdziwą relację, o którą nie śmiałam prosić, dziękuję, za Twoją odwagę, i jasność widzenia także

piszę to na forum, a nie na pw, ze względu na głosy od kuffs i Wojti

jeszcze pamiętam.... napisy ze Stoczni Gdańskiej, stan wojenny, byłam dzieckiem, późniejsze "nauczanie" w szkole i "prawdę" na studiach...

wczoraj skończyłam czytać encyklikę Jana Pawła II w której przestrzega przed tym, co się teraz spełnia, także ekonomicznie (a napisał ją dwadzieścia parę lat temu)

pozdrawiam naprawdę Wszystkich bardzo serdecznie
Weronika_
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 189
Rejestracja: 09 mar 2009, 0:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kuffs » 27 lis 2011, 20:56

Zmieniam jednak zdanie..... Jest już za późno.
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Bosman » 27 lis 2011, 22:14

Weronika_ pisze:raskolnkow, dziękuję, za prawdziwą relację, o którą nie śmiałam prosić, dziękuję, za Twoją odwagę, i jasność widzenia także
Co znaczy prawdziwą (w domyśle: jedynie prawdziwą)? Każdy ma swoją prawdę - zarówno reporter TVP, TVN, Polsatu, reporterzy niezależni czy autor materiału zaprezentowanego przez Raskolnikowa (który obejrzałem z zainteresowaniem).
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kgb14 » 27 lis 2011, 22:40

Forum jest do wyrażania wszelakich myśli nie tylko dot. kurateli ...wszak kuratorzy nie są oderwani od rzeczywistosci ...jesteśmy lewicowi , prawicowi , centrowi .... jesteśmy religijni lub nie ...to wszystko nas dotyczy . kolega ciągnął mnie na marsz .... powiem , że miałem mieszane uczucia .... brakło mi też odwagi cywilnej ...chciałem uczcić dzień niepodległości jednak z uwagi na zawód wykonywany oraz możliwość znalezienia sie w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie zrezygnowałem ...może za rok .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Bosman » 27 lis 2011, 23:24

---------- 22:10 27.11.2011 ----------

kgb14 pisze:Forum jest do wyrażania wszelakich myśli nie tylko dot. kurateli ...wszak kuratorzy nie są oderwani od rzeczywistosci ...jesteśmy lewicowi , prawicowi , centrowi .... jesteśmy religijni lub nie ...to wszystko nas dotyczy.
Pełna zgoda.
Gdybyśmy jeszcze umieli rozmawiać o tym co nas różni (jak i o tym co podobne, wspólne)...
Podstawa: bez ekstremizmów i obrażania "przeciwnika".
---------- 22:12 ----------

raskolnikow pisze:Demokracja powoli staje się terrorem mniejszości nad większością. Do tego przymus tolerowania wszystkiego pod groźbą ostracyzmu.
Raskolnikow, jakieś przykłady, konkrety? Czy masz na myśli Konstytucję m.in. broniącą praw mniejszości?

---------- 22:24 ----------

Osobiście nie mam potrzeby wieszania flag państwowych, uczestnictwa w marszach niepodległości.
Mój patriotyzm wyraża się przede wszystkim przez działanie dla dobra własnej rodziny oraz jak najlepsze wykonywanie mojej pracy (dla dobra drugiego człowieka, służby, kraju). A człowieczeństwo przez szacunek i nie krzywdzenie drugiego człowieka.

ps moja duchowość nie mieści się w ramach żadnej religii, dlatego nazywam siebie po prostu humanistą.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kuffs » 27 lis 2011, 23:39

Tylko cały problem w mojej ocenie jest taki, że kolega Raskolnikow nie wyraża żadnych poglądów czy myśli. Jest to jedynie bełkot, jazgot. Na myśl od razu przychodzi mi taki jeden Antoś. Zaraz się dowiemy, że brzoza była metalowa, a skrzydło ktoś podpiłował..... no proszę Was
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Wojti » 28 lis 2011, 0:08

Pięknie napisałeś bosman ... dlatego skończmy na tym forum z tą pollityką. Specjalnie przełączam już kanał w telewizorze, żeby się nie irytować, albo wchodzę na moje zawodowe forum, żeby merytorycznie powymieniać myśli, a tu znowu o tym. Dobrze, że 11 Listopada jest raz w roku ... Jutro rano wiozę dziecko do przedszkola, a potem w teren. Szczególne pozdro bosman, raskolnikowa też pozdrawiam.
Carpe diem
Wojti
 
Posty: 154
Rejestracja: 09 kwie 2011, 14:32
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Następna

Wróć do Film, książka, muzyka, zainteresowania ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości