Po pracy ...

"Ogólnie jak mnie coś wzruszy" czyli nie samą pracą kurator żyje. Forum ogólne. Zaproponuj film, książkę, gatunek muzyki, podziel się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Po pracy ...

Postautor: marek z. » 11 maja 2005, 17:52

Kurator też człowiek i pewnie ma jakieś zainteresowania, którymi może zechce sie podzielić. Chciałbym aby to forum (niezwiązane z pracą) stało sie miejscem, w którym można przedyskutować każdy temat, podzielić się pomysłami, przemyśleniami, spostrzeżeniami ...
Jedni łowią ryby, inni zbierają grzyby a ja lubię Trylogię Tolkiena :)
Awatar użytkownika
marek z.
VIP
VIP
 
Posty: 119
Rejestracja: 25 kwie 2005, 21:12
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postautor: kesey » 11 maja 2005, 19:02

No to jest nas już dwóch, o podobnych typach literackich :D (moją ulubioną postacią jest Tom Bombadil, którego niestety zabrakło w wersji filmowej). Ja dodaję jeszcze do tego "Lot nad kukułczym gniazdem" i większość Johna Irvinga, z "Modlitwą za Owena" na czele. Nadal poprawiają mi humor mądrości życiowe Szwejka. Szkoda, że na lekturę pozostaje tak mało czasu :wink: .
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Po pracy

Postautor: eipiem » 11 maja 2005, 19:15

Marku,
znaczy HOBBIT'a też przeczytałeś?
Alina
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Po pracy

Postautor: kropka » 11 maja 2005, 19:18

Kiedy miałam więcej czasu, czytałam Wiliama Whartona.Myślę, że jest mi on najbliższy.Wspominam też dobrze taki film "Szczęśliwy człowiek" Lindsay'a Andersona z Malcolmem MacDowellem ze wspaniała muzyką Alana Price'a.Gorąco polecam :) Kocham też poczciwe Tatry, odreagowując cały rok ciężkiej pracy na wyczerpujących wspinaczkach z własnymi młodszymi dziećmi(one to chyba mniej lubią :( ).
Gorąco pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: marek z. » 11 maja 2005, 20:39

Hobbita oczywiście czytałem jeszcze na studiach. Niestety (kesey się chyba nie obrazi) jakoś nie było mi po drodze do Przygód Toma Bombadila. Pisząc jednak o "trylogii" miałem na myśli oczywiście Wyprawę (lub Drużynę Pierścienia), Dwie Wieże i Powrót Króla. Tak na marginesie Władca Pierścieni miał być zatytułowany jako Nowy Hobbit. JRRT zmienił podobno tytuł aby był bardziej "chwytliwy". Tak na marginesie, rzadko się zdarza aby film dorastał do słowa pisanego ale P. Jackson zrobił cos niesamowitego.
Awatar użytkownika
marek z.
VIP
VIP
 
Posty: 119
Rejestracja: 25 kwie 2005, 21:12
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postautor: kesey » 12 maja 2005, 0:26

Obraziłem się Marku śmiertelnie :lol: Faktycznie "Władca pierścieni" to jeden z nielicznych wyjątków, gdzie fim równie dobrze się ogląda jak czyta książkę. Spośród trzech części, w wersji filmowej, zdecydowanie największe wrażenie wywarła na mnie pierwsza. Poza świetną techniką, oprawą muzyczną, oraz efektami specjalnymi miała również niepowtarzalny klimat. Scena pościgu Czrnych Jeźdźców za Arweną z pewnością wejdzie do klasyki kinematografii. Pozdrawiam i gratuluję pomysłu, aby poza "ciężkimi" tematami dorzucić również coś bardziej "na luzie" :wink:
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: czarodziejka » 12 maja 2005, 12:32

Ja z pełną świadomością dołączam się do waszych wypowiedzi, bo również bardzo lubię Tolkiena :D i czekam z niecierpliwoscią na ekranizację Hobbita (chociaż z informacji, jakie podają to nie będzie to prędko). Lubię też naszych rodzimych pisarzy - Sapkowskiego i Wiśniewskiego (który dla mnie pisze o idelanej miłości i jest to o tyle intrygujące, że jest mężczyzną - bez urazy dla wszystkich przeciwnej płci).
A mój wolny czas spędzam ciągle w biegu, dużo wyjeżdżam, chodzę do kina (bo strasznie lubię ten klimat, zwłaszcza kiedy uda sie trafić na coś bardzo ciekawego). Także wnioski są proste - nie mam czasu na spokój i łażenie w domu w kapciach, ale to mój wybór i jestem z tym szczęśliwa.
Pozdrawiam wszystkich a szczególnie miłosników hobbitów (może założymy klub - kuratorskich miłośników małych stworków :wink: )
Awatar użytkownika
czarodziejka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 150
Rejestracja: 27 kwie 2005, 14:46
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postautor: kesey » 12 maja 2005, 23:33

Witamy w Klubie- Glaradiello, a może Jennefer :?: . Trudno mi ocenić, która z tych postaci bardziej wpasowuje się w stereotyp Czarodziejki :wink: Pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Po pracy ...

Postautor: finale » 13 maja 2005, 15:43

A po pracy:

Keith Jarrett - The Koln Concert, Leonard Bernstein - George Gershwin West Side Story - Porgy & Bess, Leonard Cohen-Dear Heather;

Olga Tokarczuk, Wojciech ¯ukrowski, Paulo Coelho, Gabriel Marquez
:)
finale
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 33
Rejestracja: 27 kwie 2005, 21:06
Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: czarodziejka » 13 maja 2005, 20:51

Kesey:
oczywiscie, że bardziej utożsamiam się z Yennefer bo przede wszystkim była zabójczo piękną kobietą :lol:
"... a w oczach jej fioletowe drzemią błyskawice (...) Serce jej niczym klejnot, co szyję jej zdobi, twarde jest niby diament, jak diament nieczułe, bardziej niźli obsydian ostre, kaleczące". - to właśnie dokładny mój opis :D POZDRAWIAM!!!
Awatar użytkownika
czarodziejka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 150
Rejestracja: 27 kwie 2005, 14:46
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postautor: werwolf » 22 maja 2005, 13:41

:twisted: wolny czas - siłownia, kalaki, Sapkowski, Howard, grafika komputerowa:))) Trzeba zorganiowac sobie czas tak, zeby nigdy nie bylo nudno:)) Pozdrawiam kuratorska brac:)
werwolf
 
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2005, 13:36
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Martini1 » 24 cze 2005, 21:33

Dołączam się do pozdrowień skierowanych do zaglądających na to forum, a szczególnie do wielbicieli Tomasza Manna i E. M. Remarque'a.
Martini1
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 16
Rejestracja: 24 cze 2005, 15:05
Lokalizacja: Bardzo Dziki Wschód, czyli Podlasie :)
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postautor: jurek » 01 lip 2005, 20:41

A ja jadę jutro do Władysławowa gdzie w niedziele wsiadam na kuter i wypływam na Bałtyk łowić ryby. Przy pomocy wędki oczywiście. Tolkiena :D też lubie!!!!!
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Wiadomość

Postautor: sławka » 16 paź 2005, 18:39

Macie rację po pracy trzeba mieć czas na relaks ja ostatnio zastanawiam się nad kodem Leonarda d Vinci podobało mi się. Teraz to zostaje tylko przyjrzeć się dokładnie obrazowi ostatniej wieczerzy. :) :)
sławka
 
Posty: 19
Rejestracja: 13 paź 2005, 20:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Natalie » 01 wrz 2006, 22:33

A na nartach to nikt tutaj nie szusuje?
Natalie
 
Posty: 15
Rejestracja: 12 sty 2006, 21:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Następna

Wróć do Film, książka, muzyka, zainteresowania ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość