na narty

"Ogólnie jak mnie coś wzruszy" czyli nie samą pracą kurator żyje. Forum ogólne. Zaproponuj film, książkę, gatunek muzyki, podziel się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

na narty

Postautor: eska » 22 sty 2010, 18:42

Szukam chętnych na zimowy wyjazd w góry. Jest już 3 chętnych z okręgu świętokrzyskiego. Miejsce i czas do ustalenia. eska
eska
 
Posty: 43
Rejestracja: 02 maja 2005, 21:44
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: pelka » 01 gru 2012, 23:43

Oj widzę, że brać kuratorska pozostaje obojętna na zaproszenie na narty. Choć to super aktywność - jeździmy trochę
pelka
 
Posty: 10
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:45
Lokalizacja: dziki zachód
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jarosj » 02 gru 2012, 9:43

Pelka, ale pytasz się na poważnie? Jeżeli tak to pisz do mnie PW. Masz jakiś pomysł? Gdzie, kiedy? Bo ja na pierwszy wyjazd jadę w połowie grudnia. Więc napisz skąd jesteś i resztę, jak napisałem wyżej. Zobaczymy, może coś się uda. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: lucinda » 06 gru 2012, 23:12

jarosj pisze:Pelka, ale pytasz się na poważnie? Jeżeli tak to pisz do mnie PW. Masz jakiś pomysł? Gdzie, kiedy? Bo ja na pierwszy wyjazd jadę w połowie grudnia. Więc napisz skąd jesteś i resztę, jak napisałem wyżej. Zobaczymy, może coś się uda. Pozdrawiam

Gdyby cos z tego wyszło, to ja jestem chętna jakby co...
Dziś rano śnieg był tak piękny, że poczułam prawdziwe narciarskie mrowienie :wink:
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: jarosj » 06 gru 2012, 23:58

Lusia pisz. Dogadamy się.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: ksb » 07 gru 2012, 0:19

Ale stoki nie gotowe jeszcze! Przynajmniej u mnie, w Beskidach. Coś ma ruszyć w sobotę, ale śniegu mało.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: lucinda » 07 gru 2012, 17:44

W Górach Orlickich (Zieleniec) gotowe - sezon ruszył już dziś :lol:
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: jarosj » 07 gru 2012, 20:02

A kto powiedział, że w Beskidach, czy w Zieleńcu? Ja jadę w to miejsce
http://www.serfaus-fiss-ladis.at/de
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: lucinda » 09 gru 2012, 11:10

Fajowo jarosj...Zazdroszczę :D
Ale nasz ewentualny kuratorski wypad, to raczej chyba nie tam??
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: jarosj » 22 gru 2012, 21:36

Przepraszam Lusia, ale byłem właśnie w SFL i przegapiłem, że się tu wpisałaś. Nasz kuratorski wyjazd mógłby być właśnie tam. Karnet na 4 dni 104 euro. Przejazd - ok. 250 zł na osobę, przy 4 osobach w osobowym samochodzie. Kwatera - ja mieszkałem w takiej za 19 euro - wypas. Ogólnie wyjazd można urządzić w wersji ekonomicznej na maksa. Jak policzysz, to się okaże, że taki sam pobyt w Polsce wychodzi porównywalnie. Bo jest oczywiście czynnik X - co i gdzie jesz i pijesz. Na stoku - można sporo puścić kasy. Słoiczki - można bardzo oszczędnie. Nie wiem, czy w tym sezonie w ogóle będę jeździł w kraju, poza zwykłym wyjazdem z rodziną, która nie lubi nart, ale lubi góry. Na razie więc jest Zakopane, chociaż kto wie. Może ich w końcu namówię. W SFL widziałem taki zimowy plac zabaw dla dzieci i to w kilku miejscach, że nie ma słów by to opisać. Ogólnie ośrodek piękny i nie porównywalnym z niczym nawet w pobliżu Polski. ¦mialiśmy się, że Chopok, to taka najmniejsza część tego ośrodka. Ogólnie mówię poważnie - jeżeli masz ochotę na super nartowanie, to pisz. Służę pomocą i radą.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: lucinda » 27 gru 2012, 14:44

jarosj pisze:Nasz kuratorski wyjazd mógłby być właśnie tam. Karnet na 4 dni 104 euro. Przejazd - ok. 250 zł na osobę, przy 4 osobach w osobowym samochodzie. Kwatera - ja mieszkałem w takiej za 19 euro - wypas.

Jestem za. Ceny rzeczywiscie porównywalne z krajem i Czechami, gdzie ja zwykle jeżdżę - Harrachov, Rokitnica, Czerny Dul,Jańskie £aznie.
Ktoś jeszcze dołączy??
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: VIOLA » 27 gru 2012, 19:09

lucinda pisze:Ktoś jeszcze dołączy??


Oj pewnie pewnie :-) To mógłby być baaardzo fajny wyjazd ;-)
Ja od lat jeżdżę ze sprawdzonym biurem - kierunek Francja.
Dlaczego tam i autokarem ?
1. Jeździmy tzw. paczką i możemy oddać się innym przyjemnościom aniżeli kierowanie samochodem na zmianę - odległość do pokonania duża.
2. W planie wyjazdu jest zawsze stały punkt przed wjazdem w wysokie Alpy i w drodze powrotnej do Polski - zaopatrzenie w sery i pewien czerwony napój ;-) Samolotem - istotny nadbagaż ;-)
3. Pogoda - zawsze słońce - na 6 dni jazdy może 1 dzień gorszej pogody. Można wrócić opalonym na "misia pandę"
4. Jeśli policzyć koszt wyjazdu ( łącznie ze skipassem) to okazuje się,że w Polsce byłoby to samo , albo drożej. Oczywiście kuchnia własna ( słoiczki ).
5. Poza tym widoki , wysokość ........ czasem zapiera dech , no i długości tras , ech
6. Biuro sprawdzone, nigdy się nie zawiodłam.

A poza tym uwielbiam nasze kochane polskie GÓRY !
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: jarosj » 27 gru 2012, 20:33

Nie byłem we Francji, ale z tego co wiem, to narciarsko jest świetnie. Ma ta Francja jednak, jak dla mnie, mały feler. Ja wsiadam do busika o 22.00 i o godzinie 8.07 byłem pod gondolą. O godzinie 9.00 stałem na brzegu stoku i się gibłem w dół. Ty Viola w tym czasie byłabyś gdzieś w połowie drogi. Fakt, że jedzie się autobusem, a nie swoim samochodem to oczywiście wielki plus. Z tym, że drogi to nie skróci. No i jakoś nie chce mi się wierzyć, że taki wyjazd z biurem wyjdzie cię tyle samo, co swoim samochodem w Polsce. Oczywiście zawsze jest ten czynnik X, o którym pisałem. Ale jak porównać dojazd, pobyt i karnet to jednak w biurze trzeba trochę dać więcej. Przecież oni też muszą z czegoś żyć.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: VIOLA » 27 gru 2012, 22:24

Można upolować tzw. okazje - np. skipass w cenie . Dla grup najczęściej negocjuje się lepsze warunki niż dla osób "niezorgaznizowanych".
Oczywiście ,że biuro musi zarobić i dobrze, byleby było uczciwie i rzetelnie.
Dlatego wyjazd w lutym przyszłego roku rezerwujemy już w listopadzie.
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: jarosj » 28 gru 2012, 22:14

Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy


Wróć do Film, książka, muzyka, zainteresowania ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron