Fotografia

"Ogólnie jak mnie coś wzruszy" czyli nie samą pracą kurator żyje. Forum ogólne. Zaproponuj film, książkę, gatunek muzyki, podziel się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Fotografia

Postautor: andy » 03 gru 2005, 21:34

Czy ktoś zajmuje się fotografią (więcej niż pamiątkowo)?
andy
 
Posty: 35
Rejestracja: 03 gru 2005, 14:47
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

fotografia

Postautor: paw » 08 gru 2005, 0:12

Ja troche pstrykam. W czasach szkoły średniej Smiena8M, Smiena 35, Zenit TT, wlasna ciemnia, od niedawna CanonS1. Niestety pomimo dobrego sprzetu zdjec pstrykam duzo lecz nigdy nie mam czasu na ich obrobke. Praca, dom...
paw
 
Posty: 5
Rejestracja: 31 maja 2005, 22:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Japan » 03 paź 2008, 22:16

Witam. Ja amatorsko trochę pstrykam. Niestety obowiązki zawodowe i nauka sprawiają, że na te hobby pozostaje mi mało czasu. Niestety w moim okręgu jest bardzo mało osób, które pasjonują się fotografia. Używam canona 350d, w chciałbym go jednak zamienić na nowy model canona 50d, ale jak to w życiu bywa do trzynastki chyba mi się nie uda :) Co do Zenita to jeszcze kilka lat temu z powodzeniem robiłem zdjęcia swoim wysłużonym modelem ET. Gdzieś w szafie leży jeszcze nikon f65, którego również bardzo milo wspominam, Niestety ceny materiałów światłoczułych sprawiły, ze obecnie całkowicie przerzuciłem się na cyfrę. Mam do Państwa również pytanie. Czy gdzieś w internecie wystawiacie swoje prace? Pozdrawiam.
KS PROBACJA ROX! :) Forza ! Forza!
Japan
 
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:00
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 03 paź 2008, 23:14

Japan pisze:Niestety w moim okręgu jest bardzo mało osób, które pasjonują się fotografia.


Dlatego cieszymy się, że Ciebie mamy :) Fotki ze wszystkich szkoleń profesjonalnie zrobione, szczególnie fajne są te czarno-białe :)
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: kropka » 04 paź 2008, 8:28

Trochę się znajdzie :D Od lat, tj. od momentu pojawiania się na świecie moich trzech latorośli dokumentowałam ich tzw.rozwój na kliszy-początkowo czarno-białej , a następnie kolorowej. Z tego okresu mam ze 2000 zdjęć w albumach. Od 2004r. cyfra ( , obecnie skromny i poręczny Panasonic FX100, 12 mln pikseli), ze 3000 zdjęć w albumach, reszta w komputerze (niedługo mi chyba miejsca na dysku zabraknie :( ). Na bieżąco dokumentuję (również) nasze szkolenia czy ...biesiady :) o czym może nawet Bartłomiej nie wie... :(
Moje zdjęcia można znaleźć na portalu Picasa - publicznym -można obejrzeć album pt."Certa (Temira)-początki", czyli moja koteczka maine coon o hodowlanym przydomku Certa Furanda Coon's w fotografii od momentu przybycia do mnie z małej hodowli pana Andrzeja Furtaka aż z Bytomia na początku kwietnia tego roku jako 3-miesięczne kocię (zainteresowanym mogę podać link:)). Chciałabym stworzyć albumy z moich ukochanych gór, ale... Podobnie jak Japan cierpię na notoryczny brak czasu, ale może na emeryturze? Za lat naście stać mnie będzie na pewno na podróże i całkowite oddanie się fotografii :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: raskolnikow » 04 paź 2008, 11:30

ktoś jeszcze pasjonuje się analogami? czy już wszystko zdominowała cyfra?
NIKON F 4 NIKKOR AF 28-80mm
a z cyfry EOS 40 D :)
raskolnikow
 

Postautor: Japan » 04 paź 2008, 15:32

Nikon F4 to jest super sprzęcik :) Ja jeszcze od czasu do czasu swojego starego Nikona f65 odkurzam. Niestety cyfra jest wyborem stricte ekonomicznym. Chociaż po zmianie systemu z Nikona na Canona muszę od nowa kompletować sprzęt. Co do focenia na szkoleniu to robienie dokumentacji uważam za swój moralny obowiązek! :)
KS PROBACJA ROX! :) Forza ! Forza!
Japan
 
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:00
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: raskolnikow » 18 kwie 2009, 11:29

---------- 16:13 04.10.2008 ----------

może kiedyś najlepsza cyfrówka dorówna w jakości zdjęć analogom:)

---------- 10:43 10.11.2008 ----------

Piękna pogoda, cieplutko, pakujemy sprzęt i w plener:)

---------- 10:02 16.02.2009 ----------

Ktoś z was pstryka w najbliższym czasie w górach?

---------- 11:29 18.04.2009 ----------

czy dysponuje ktoś heliosem do poczciwego zenita? przydałby mi się do fotografii makro
raskolnikow
 

Postautor: tuchan » 17 maja 2009, 14:06

Ja pstrykam amatorsko canonem 350 D. Bardzo dobry aparat. Nie polecam obiektywu kitowego doń załączanego. Aparat dla ambitnych amatorów, którzy biorą pod uwagę inwestycje w postaci dodatkowych szkieł i przebrną przez długą instrukcję by nie robić fotek na auto. W innym przypadku odradzam i polecam jakiś cyfrowy kompakt. Bez instrukcji i wiedzy można zrobić zdjęcie dużo ładniejsze niż lustrzanką.
"jedzmy gówno, miliony much nie mogą się mylić" W.Łysiak
Awatar użytkownika
tuchan
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 78
Rejestracja: 17 wrz 2007, 20:58
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postautor: raskolnikow » 19 maja 2009, 23:38

na lustro powinno się przesiąść po tym jak z kompaktu wydusi się ostatnie poty. Co do obiektywu - zgadzam się z Tobą. Budujemy od body...trzeba mieć kasę ale cóż tam pieniądze ważne dla entuzjasty:) a tak na marginesie dla entuzjasty nie istnieje coś takiego jak auto. Trzeba mieć talent i cierpliwość:) Kompakty bierzemy do cioci na imieniny:)
raskolnikow
 

Postautor: tuchan » 09 cze 2009, 0:06

Nie zgodzę się jednak z pierwszym zdaniem. Jeżeli ktoś ma ambitne podejście do fotografii to moim zdaniem powinien zakupić tańsze\używane lustro. Kompakt raczej zabija myślenie i zniechęca do eksperymentowania. Z niego nie da się za dużo "wydusić".
"jedzmy gówno, miliony much nie mogą się mylić" W.Łysiak
Awatar użytkownika
tuchan
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 78
Rejestracja: 17 wrz 2007, 20:58
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postautor: Taki » 13 lut 2010, 22:42

Na gwiazdkę sprawiłem sobie prezent w postaci nikona D90 z obiektywem 18-100.
Na razie jestem w połowie czytania instrukcji obsługi.
Taki
 
Posty: 156
Rejestracja: 14 lis 2005, 20:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: miron » 26 cze 2013, 12:20

Stary temat ale co tam.
NIKON D700 + D300s kilka dobrych szkieł .
Fotografia to moja pasja i trochu też dorabiam (dzięki pozwoleniu Prezesa). Mam też kilka foto-sukcesików na koncie.
Ostatnio zakupiłem też pięknego Start 66 średni format - wychodzą z niego artystyczne zdjęcia.
Jestem też emerytowanym basistą - ale bym pograł gdzieś z ekipą . :cry:
Awatar użytkownika
miron
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2013, 11:45
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Roxanne » 16 paź 2013, 10:56

Wspominasz o aparatach, jakie chcielibyśmy mieć w swoim domu. Na ten moment korzystam z Nikona D 80. Mam słabość do tej marki. Mój pierwszy analog też był z tej firmy. Nadal nazywam siebie amatorką. Lepsze zdjęcia wykonuje zdecydowanie mój mąż. Natomiast grono rodzinne mobilizuje mnie do pstrykania a właściwie do łapania tak ulotnych chwil.
Roxanne
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 385
Rejestracja: 12 kwie 2012, 22:21
Podziękował : 41 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy


Wróć do Film, książka, muzyka, zainteresowania ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość