O pracy inaczej...a może tak samo

"Ogólnie jak mnie coś wzruszy" czyli nie samą pracą kurator żyje. Forum ogólne. Zaproponuj film, książkę, gatunek muzyki, podziel się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

O pracy inaczej...a może tak samo

Postautor: Bosman » 02 paź 2007, 15:14

Nasza praca to nie tylko sygnatury, sprawozdania i statystki (choć niestety w dużej części). Dla mnie ta praca to przede wszystkim ludzie i prawda o nich. Mój stosunek do pracy i główny motyw dalszego jej wykonywania wyraża m.in. cytat z wywiadu z K. Karabaszem - mistrzem polskiej szkoły dokumentu - zatytułowanego "Co można zobaczyć w szarości":
"Myślę, że zawód dokumentalisty polega na szukaniu drobnych elementów, skłądających sie na - mówiąc nieskoromnie - prawdę o człowieku. Uważne obserwowanie i gromadzenie szczegółów, z których składa się życie, jest w stanie taką prawdę uchwycić. Choćby fragmentarycznie, choćby jakiś jej błysk. Jeśli poważnie traktuje się film dokumentalny, poszukiwanie owych drobin jest jedynym istotnym powodem zajmowania się dokumentem. Innego nie potrafię dostrzec".
[Polecam zbiór filmów K. Karabasza na DVD z cyklu "Polska Szkoła Dokumentu"]
Pamiętajmy co ważne, a może najważniejsze.
Sławek
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Wróć do Film, książka, muzyka, zainteresowania ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości