Może z Kosmosu?

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Może z Kosmosu?

Postautor: kropka » 24 cze 2006, 22:56

Drogi Adminie,
Mam pytanie.Obserwuję ostatnio w "ostatnio zalogowanych" ( oj, ta Kropka nie ma chyba co robić :wink: ) dziwnych gości rodem "skądeśtam".
Ostatnio zalogował się niejaki Robbie Massing (from Cyprus). M.in. podaje ten dziwny "on" jeszcze dziwniejszy adres www.Zaryzykowałam utratę cennej zawartości mojego sprzętu i otworzyłam adresik.Nic na szczęście się nie stało, ale ...gość to chyba rodem z Kosmosu.
A przecież mamy swój własny 8)
Pozdrawiam
kropka
Ps. A jakby jakiegoś trojana nam zaaplikował :twisted: ?
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: marek z. » 25 cze 2006, 0:02

No to po kolei:
Te "osoby" to spamroboty reklamujące przeróżne strony na przeróżnych forach internetowych. Czym popularniejsze forum tym zazwyczaj więcej spamrobotów. Każdy administrator forum czy (ogólnie) zarządzający formularzami walczy ze spamem sięgając chociażby (tak jak na naszym forum) potwierdzenia obrazkowe przy rejestracji, potwierdzenie rejestracji na adres e-mail itp. Walka ze spamrobotami wygląda mniej więcej tak jak projektantów systemów zabezpieczeń ze złodziejami samochodów. Owszem jest kilka metod, które skutecznie uniemożliwiają dostęp spamrobota do forum (z automatycznym banem na czele) ale jednocześnie nieco utrudniają rejestrację nowym użytkownikom a wręcz niektórym mogą ją uniemożliwić. Część (nawet chyba dość duża) nie posiada zbyt dużego doświadczenia w korzystaniu z internetu a wgraniem kolejnego tzw. moda czy hacka nie chciałbym im tego jeszcze bardziej komplikować. Spamerów usuwam dość systematycznie. Jeśli jednak się pojawiają radzę jednak nie otwierać reklamowanych przez nich stron - sporo dot. tematów związanych z XXX lub reklamujących często nielegalne środki chemiczne.
A jakby jakiegoś trojana nam zaaplikował

Na forum nam nie zaaplikuje ale do komputera osoby przeglądającej niektóre strony owszem. Trzeba korzystać z antywirusów i porządnego firewalla :) Ktoś, gdzieś, kiedyś napisał, że internet to pole ciągłej walki ...
Awatar użytkownika
marek z.
VIP
VIP
 
Posty: 119
Rejestracja: 25 kwie 2005, 21:12
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postautor: kropka » 25 cze 2006, 9:14

Dzięki Marku za wyczerpujące wyjaśnienia. Tak podejrzewałam, a teraz już wiem.Ci "kosmici" rzeczywiście wszędzie się podczepiają, nawet na stronkę naszego ...hm...zaprzyjaźnionego forum.
Myślę, że zabezpieczenia mojego sprzętu są wystarczające, by przeciwstawić sie niespodziankom, przeniesionym za pośrednictwem nieproszonego gościa. 8)
Serdecznie pozdrawiam z upalnego Szczecina
Kropka :)
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy


Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron